Google ohlásil rekordní tržby, 40 milionů uživatelů Google+ a 200 milionů Chrome

0

Další úspěšné čtvrtletí. Larry Page se po půl roce řízení firmy znovu pochlubil nejen finančními výsledky, ale také několika důležitými milníky u vlastních produktů.

Začněme ale tím nudnějším – hospodařením. Obrat ve třetím čtvrtletí činil 9,72 miliardy amerických dolarů (33% mezinároční nárůst). Navýšen byl také zisk na 2,73 miliardy (25% nárůst). Čísla jsou vyšší i ve srovnání s předchozím čtvrtletím. Google už zaměstnává 31 353 lidí na plný úvazek (za 3 měsíce přibral cca 2500 nových). K 30. září měl Google v hotovosti 42,6 miliardy dolarů. Za to si může koupit třeba Yahoo a HTC a ještě trochu zelených zůstane.

Akcie Googlu
Akcie reagovaly pozitivně, díky oznámení výsledků včera poskočily o 1,91 % nahoru, zdroj: Google Finance

Larry Page na svém profilu v Google+ uvedl další detaily:

  • Google+ má už 40 milionů aktivních uživatelů (neoficiální čísla Paula Allena byla optimističtější, odhadoval okolo 50 milionů).
  • Lidé už na Google+ nahráli 3,4 miliardy fotografií.
  • Za poslední čtvrtletí Google ukončil přes 20 produktů a služeb.
  • Prohlížečem Chrome už brouzdá 200 milionů uživatelů.
  • Aktivováno už bylo přes 190 milionů zařízení s Androidem.
  • Za celý rok se obrat z mobilů znásobil 2,5×. Ročně už na mobilních reklamách utrží 2,5 miliardy dolarů.

Zdroj: Google, +Larry Page

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Úvaha: google myslí hodně dopředu a chce zajistit oblíbenost svého vyhledávače(a jiných služeb) na tabletech a „chytrých zařízeních“….nedává mi totiž smysl, proč by ustoupil od přehledného výpisu mailů do takové podoby, kdy je jeden řádek velký jako dva současné malé. Stejně tak výsledky vyhledávání jsou „dál od sebe“ Asi aby se na to prstem líp klikalo :).