AMD mělo v Q3 nejlepší finanční výsledky od roku 2005, tržby 1,801 miliardy $

AMD mělo nejlepší kvartál od roku 2005, kdy Athlony 64 a Opterony porážely Intel. A v příštím kvartále čeká rekord. Kazí to jen propad příjmů z konzolí.

157

O víkendu jsme tu měli zprávu o finančních výsledcích Intelu, jenž zaznamenal těsně rekordní čtvrtletí s tržbami 19,2 miliardy, ovšem také informoval, že mu prodeje PC procesorů meziročně klesly o 10 %. V této oblasti výsledky Intelu úzce souvisí s výsledky konkurenčního AMD, a ty již vyšly také. Můžeme se tedy podívat, jestli příchod 7nm procesorů, zatímco Intelu nová technologie víceméně pořád schází, pomohl menšímu výrobci procesorů ke vzestupu.

 

Nejlepší kvartál za 14 let

Prognóza na třetí čtvrtletí z července byla plus minus 1,8 miliardy dolarů, proti 1,531 miliardy v Q2. Prakticky přesně tak to i dopadlo, firma v úterý oznámila, že tržby dosáhly 1,801 miliardy $. To je 9% nárůst proti výsledku v Q3 2018 před rokem (1,653 miliardy). AMD ale také stoupla hrubá marže na 43 %, což dává větší prostor k ziskovosti. Čistý zisk dosáhl 120 milionů (11 centů na akcii). Toto čtvrtletí přineslo vůbec největší tržby od roku 2005, kdy v čtrtém kvartálu dosáhly tržby 1,84 miliardy $. Nicméně cenová úroveň a tržby konkurentů od té doby vzrostly výrazně, takže relativně vzato má AMD pořád hodně co dohánět.

Financni vysledky AMD Q3 2019
Finanční výsledky AMD za Q3 2019
Financni vysledky AMD Q3 2019 trend trzeb
Finanční výsledky AMD za Q3 2019: vývoj kvartálních tržeb

Zajímavý je pohled na jednotlivé segmenty. Ten totiž ukazuje, že růst táhly nahoru výrazně spotřebitelské produkty, zejména procesory Ryzen. Naopak tržby „semicustom“ divize za APU pro konzole klesly a opticky tak snížily růst, který zaznamenávají standardní procesory.

Výsledky divizí: Semicustom a Enterprise dolů, PC procesory letí nahoru

Divize Computing and Graphics, pod kterou jsou Ryzeny a Radeony, měla tržby 1,276 miliardy $, což je nárůst o 36 % proti stavu před rokem (Q3 2018: 938 milionů) a současně také proti tomu, kolik byly tržby v předchozím druhém čtvrtletí letoška (940 milionů) – ale zde hrají roli i sezónní vlivy. Nárůst tržeb vydobyly zejména procesory Ryzen, přičemž generace 3000 v desktopu také přinesla zvýšení průměrné prodejní ceny díky dražším modelům jako je dvanáctijádro Ryzen 9 3900X. Ovšem tržby se zvyšovaly údajně i u procesorů pro notebooky, byť méně, než u desktopových. U GPU zřejmě výrazný nárůst nebyl, u datacentrových GPU tržby údajně mírně klesly. Divize měla provozní zisk 179 milionů $.

Procesor AMD Ryzen 3000 kremikovy cip Matisse na 7nm procesu TSMC Fritzchens Fritz 12
7nm křemík vyrobený TSMC z procesoru AMD Ryzen 3000 (Zdroj: Fritzchens Fritz)

Jak už bylo řečeno, divize Enterprise, Embedded and Semi-Custom naopak spíše táhla dolů. Utržila 525 milionů, což je o 27 % méně, než před rokem (715 milionů $). Provozní zisk byl 61 milionů. Nízké tržby jsou překvapivé, protože v této divizi jsou i serverové procesory, jejichž tržby by měly růst (zvlášť když 7nm druhá generace Epyc 7002 vede nad Intelem ve výkonu a TCO a tedy by tržní podíl AMD měl stoupat). AMD uvádí, že tržby za Epyc se zvýšily, proti Q2 se údajně jak množství kusů, tak tržby zvedly o víc jak 50 %. Ale nevíme přesně, na jakou hodnotu. Musí asi stále být relativně nízké (pár set milionů), byť AMD uvádí, že tržby za serverová CPU byla nejvyšší od roku 2006, kdy ještě Opterony měly poměrně silnou pozici (ale trh byl menší a tržby nižší).

Tento nárůst ale sežralo asi dost velké snížení prodejů semi-custom APU pro konzole, jenž je podle AMD dáno tím, že jak Sony, tak Microsoft již na příští rok oznámily nové generace konzolí. Podle náznaků z konferenčního hovoru mohl být propad okolo 35–39 %. V příštím roce by se měly zase tržby z této části byznysu AMD zvětšit, protože jak v novém Xboxu, tak PlayStation 5 bude zase čip od AMD.

AMD Epyc vizualizace procesor Frontier 1600Galerie: Odhalení 7nm procesorů AMD Epyc 7002 (Rome), prezentace

 

Hotovost po dlouhé době převýšila výšku dluhu

AMD mělo dlouho značný dluh ze ztrátových let. Ten byl během třetího čtvrtletí snížen o 206 milionů dolarů (za první tři kvartály roku celkem o 441 $) a nyní by měl celkem představovat částku 1,087 miliardy dolarů. Protože hotovost a podobná aktiva byly 1,209 miliardy, má nyní firma kladnou bilanci peněžních prostředků a dluhu.

Financni vysledky AMD Q3 2019 vyvoj dluhu
Finanční výsledky AMD za Q3 2019: redukce dluhu za poslední dva roky

Výhled na Q4 je 2,1 miliardy dolarů

Výhled na poslední část roku (Q4 2019) počítá s dalším nárůstem tržeb, což má být tvořeno zároveň zvyšujícími se prodeji procesorů Ryzen, GPU Radeon i serverových procesorů Epyc. Tržby mají dosáhnout 2,1 miliardy (respektive s tolerancí 2,05–2,15 miliardy $). To bude patrně 48% nárůst proti tržbám za Q4 2018 (1,419 milionů) a o 17 % více než v Q3, mělo by jít o absolutní rekord firmy. Hrubá marže je očekávaná opět o bod vyšší, už 44 %. To je mnohem méně než nějakých 60 %, které požívá Nvidia nebo Intel, ale před pár lety ještě AMD bylo v třicítkovém pásmu, takže se podařilo slušné zlepšení potřebné k zdravému a udržitelnému fungování.

Celoroční tržby: těsně 6,7 miliardy $?

Oficiálně AMD stále na celý rok 2019 dává jen opatrnou prognózu, že tržby narostou o „střední jednociferná procenta“ (4–6 %) proti roku 2018 (tehdy to bylo 6,475 miliardy $). Nicméně pokud bychom spočítali tržby za první tři kvartály s prognózou na Q4, pak by tržby za celý rok měly dělat 6,704 miliardy, respektive o nějaký ten milionek vyšší o to, o co se podaří prognózu na Q4 překročit – typicky ji však AMD celkem trefuje s jen mírným předstižením. Hrubá marže za celý rok by mohla být okolo 43 %, firma zaplatí ze zisku asi 3% daň.

Financni vysledky AMD Q3 2019 prognoza
Prognóza AMD na Q4 2019 a celý rok

AMD bohužel zatím nesdělilo čísla k aktuálním podílům na trhu, které v minulosti dávalo k dispozici (šlo o statisticky firmy Mercury Research). Nicméně možná se ještě v následujících týdnech objeví a budeme se moci podívat, jak příchod 7nm CPU počítačový svět přijal.

AMD mělo v Q3 nejlepší finanční výsledky od roku 2005, tržby 1,801 miliardy $
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 11 hlasů

157 KOMENTÁŘE

 1. Jen pár zajímavostí k akciím:
  a) V tom rekordním roce 2005 měla firma 440 milionů akcií, dneska má 1212 milionů akcií.
  b) 1. prosince 2005 stála akcie 38,67 dolaru (od té doby výš nebyla).
  c) Tržní hodnota celé firmy byla 2,36x menší než dnes.
  d) Na dividendách od té doby (ve skutečnosti už od roku 1995) akcionáři nedostali ani cent.

 2. Takže podíl v serverech za Q3 se dá předpokládat už cca 5% (možná i o něco víc, protože prodeje Xeonů v Q3 klesly). Pro připomenutí, na zač. roku 2017 byl podíl AMD serverů 0.5%. Takže desetinásobný růst za dva roky a splnění cíle 4-6% podílu v první fázi, tak jak to chtěla Lisa Su.
  No ježkovy voči, to bude u Vladařů smutný večer. 😀

  • 😀
   K tomu se da cekat, ze se to zacne zvedat dal. Ta prognosa na 2,1mlrd na pristi ctvrtleti je asi nejvyssi v historii firmy vubec a to je „tahnou dolu“ momentalne konsole, kde lze cekat nejaka zajimava cisla az v pulce pristiho roku. V grafice maji zatim jen jednu (2) zajimavou kartu, takze az vydaji cele portfolio Navi, tak se da cekat nejake zlepseni i tam pro pristi rok.

      • Ja teda ceske gramatice cas od casu davam na frak..ale zrovna u techto typu slov prejatych z jinych jazyku (treba tady z rectiny) se v originale pise „s“ a jine jazyky, ktere to slovo taky prevzali typicky treba anglictina, nemcina tak to maji zachovane. Pokud vim, tak v drivejsich dobach se psalo snad i u nas „s“.

      • Gramaticky je správně jak president, tak prognosa. Koza nozdra je také gramaticky správně, jen to nemá žádný význam

 3. azNoha zas nepochopila, vedenie AMD si tie čísla podielu na server trhu modeluje ako plastelínu. Posledný údaj je 3.4% aj v prípade 5% by sa to rovnalo totálnemu neúspechu. Lízanka tvrdila, že AMD obsadí do konca roka 2018 5% server trhu a v roku 2019 dokonca 10%. Oba plány krachli, taká je pravda o sľubotechne Lízanke…
  https://www.notebookcheck.net/AMD-s-server-marketshare-hits-1-for-the-first-time-in-4-years.321130.0.html

  • Ja myslim, ze i pokud by ta prognoza „mela rocni zpozdeni“, tak AMD si to vybralo v retail segmentu, ktery momentalne dominuje a ma dobre nastartovano do pristiho roku pokracovat v uspesnem Retailu a postupne udrbavat kousky Intelu v OEM, pokud Intel nejak velmi rychle a velmi „cenove“ nezareaguje.
   AMD urcite nemusi smutnit, ta prognoza na dalsi ctvrtleti je vic nez dobra

    • Akcionáři AMD jsou šťastní, stačilo nakoupit před rokem za 17 USD a teď bez problému prodáš s dvojnásobným ziskem, sám jsem si to vyzkoušel. Takže SUPER

     Kdybych tehdy šel do Intelu, tak zisk za rok mám cca 18%.
     O čem to ten madar mluví? Rozumí tomu vůbec? Nejspíš ne, jako i ostatním věcem, je to prostě jen zarytý fanoušek

      • @jfb, akurát že to rozhodne NIE JE ROČNE ale za rok… hore Holeček píše mimo iné:

       „Na dividendách od té doby (ve skutečnosti už od roku 1995) akcionáři nedostali ani cent“

       „Vydělávat stovky procent ročně“ – to ťažko môžu ak za
       1. AMD nevypláca dividendy a za
       2. ak už raz akcie predáš tak ťažko budeš „Vydělávat stovky procent ročně“ ak si už predal. Dostal si z toho 100% zisk za rok ale nie ročne !

       mvladar to očividne berie z toho hľadiska že AMD nevypláca dividendy na rozdiel od nVidie/Intelu…

      • Dividendy nevylácí spousta firem , např. u Apple museli čekat, až umře Steve, který vyl proti tomu.

       Když ti stoupá cena akciií za rok o 100 % , tak ano, můžeš prodat polovinu akcií, máš těch těch 100 % a stejných 100 % stále v akciií jako na začátku.

       Mimovhodem za 4 roky je nárůst u AMD akcií 1180 procent, což je cool

      • Kdyby jen 1180%… ale ono je to dokonce víc.. Za posl. 4 roky je nárůst ceny akcií AMD nějakých 1800%, nárůst ceny akcií Intelu za stejné období je cca 100%, i když se k tomu přidá zhodnocení v podobě dividend, což dělá cca 2,5% ročně, jsme na 110%.
       1800% AMD vs 110% Intel, ano, chudáci akcionáři AMD 😀

      • Aznohu, však v pořádku, tebe ale tyto věci živí, a to je rozdíl od nějakého „lámy“, který nakoupí akcie, na jedněch třeba krásně vydělá, na několika dalších nechá majetek, ale psát bude samozřejmě jen o těch, na kterých se jakože napakoval …

      • Celé to vzniklo na fanatikovo větě, že „Akcionári už toho musia mať po krk.“, což je naprostá hovadina toho jeho chorého mozku.. něco jak minule tvrdil, že akcie AMD padají a ony se ani nehly. 😀 Akcie AMD jsou nejvýš za posledních 13 let bo kolik a nejsou daleko od maxima, takže akcionáři nemají proč zoufat, právě naopak. Pokud chtějí a nevěří v další růst, tak můžou teď část prodat se ziskem a nakoupit zpět levněji v dalším cyklu. Pokud takový bude. To už záleží na jejich strategii, kterou by měl každý mít.

      • Dufám, že gogo nepíše o mně, protože zatím jsem nekoupil akcie, na kterých bych prodělal. Je fakt, že nejsem žádná velká ryba, ale za posledních 4-5 roků to k milionu na zisku bude, mám to prostě jen jako přivýdělek.

      • Wendaku, nepíši o tobě a co se AMD týče, přeji ti, pokud jsi vydělal a samozřejmě ne jen na akciích AMD, kdyby ne, byl bych asi nemocný člověk. Nepřeji nikomu nic zlé … psal jsem jen tak, obecně. Milion na akciích, to je pěkné číslo na naše poměry. Ať se daří i dál…

      • Díky gogo, to jsem rád.
       No jo, milion, ale když to rozpočítáš na ty roky, tak to už není tak hezký, ale pořád to úsilí za to stojí. Díky a omlouvám se, že jsem Tě neprávem obvinil. Ať se daří i Tobě.

  • Ty jo většina lidí se snaží, aby ani jako anonym na netu nevypadala trapně, ale ty na vlastní sebezáchovu fakt zapomínáš 🙂

   Předevčírem hned večer když ty výsledky vyšly tak od něj čtu komentář, jak akcie jedou do háje a brutální propad nebo tak něco, tak si najednou říkám. Ty jo… jestli tam zase bude panika a sjede to pod dvacet, to bych možná do toho nějaký peníze dal sakra, to by mohla být fajn příležitost… no a druhej den kouknu, a ty akcie ani nesjely pod třicet… Asi ještě neviděl, co je u AMD brutální pád akcií 😀

   https://www.cnews.cz/ryzen-zatim-amd-moc-nenakopl-zustava-ve-ztrate-rust-trzeb-nestacil-akcie-klesaji/#comment-167276
   https://www.cnews.cz/amd-financni-vysledky-q3-2018-zisk-propad-gpu-tezba-kryptomeny-akcie-vyprodej

   • @Jan Olšan, znova sa ti podarilo celkom fešácky domotat pojmy a dojmy, podobne ako vo vlákne o CPU. Vymýšľaš sprostosti, ktoré som nikdy nenapísal :

    “ Předevčírem hned večer když ty výsledky vyšly tak od něj čtu komentář, jak akcie jedou do háje a brutální propad nebo tak něco, “

    Pravda je úplne iná, napísal som, že po fin. reporte AMD hodnota akcií klesla, teda pravdu.
    Zlož si ružovo-červené AMD brýle a reálne kukni na stav zadlženosti, neúspechu v serveroch a spokojnosť akcionárov.

    • stav zadluženosti je takový, že AMD je i celkově v černých číslech. .. aktiva/pasiva, pohoda, pomalu odepisuje, je zbytečné utratit všechny rezervy a pak, kdyby něco, zase se zadlužovat … jeden dobrý rok a dluhy smáznou a že to bude právě ten přicházející, to je asi jasné … co se serverů týče, to není záležitost na měcís-dva, chce to čas, pak ale i ta setrvačnost je lepší, delší …

      • Aznoha, ty si použil čísla z môjho linku /4-6%/, presne tie o ktorých si tvrdil, že som si vymyslel…ja odpadnem…no ty si prípad..hi-hi…naprosto neuveritelne ťažký prípad…..

      • Opět lžeš. Já narozdíl od tebe vím, co Su v tom earnings callu řekla… Já psal „splnění cíle 4-6% podílu v první fázi“

       Ty tu zmateně metáš náhodná čísla a už jsi se navíc v těch lžích naprosto ztratil, takže píšeš pokaždé něco jiného.
       mvladar 31.10.2019 at 9:50
       Lízanka tvrdila, že AMD obsadí do konca roka 2018 5% server trhu a v roku 2019 dokonca 10%.

       mvladar 8.10.2019 at 13:22
       Lízanka chcela mať v roku 2019 6% serverového trhu, takže tvoj famózny výkon je AMD pruser….
       https://www.cnews.cz/intel-cascade-lake-x-core-i9-x299-odhaleni-vyrazne-lepsi-ceny/#comment-218478

     • Samozřejmě mvladar plácá blbosti, ale vy tomu moc nepomáháte.
      Z hlediska účetnictví vždy platí, že aktiva = pasiva.
      To, co vy asi máte na mysli, se jmenuje vlastní jmění, tedy fiktivní hodnota, která by zbyla, kdyby se rozprodal všechen majetek a poplatily všechny dluhy. Tato hodnota je kladná už dlouho. Ve skutečnosti by měla být kladná vždycky, protože v okamžiku, kdy je záporná, by měla jít společnost do konkurzu. V USA se na to ale dívá asi jinak, takže občas se nějaká společnost s vlastním jměním do mínusu dostane.
      To, o čem píše pan Olšan v článku, je srovnání hotovosti (tedy disponibilní peníze) a dlouhodobý dluh. Dlouhodobý dluh vzniká třeba tak, že si firma půjčuje na investice. Tedy dlouhodobý dluh AMD snižuje (což je skvělé). Ale i když ho dostane na nulu, neznamená to, že by nikomu nic nedlužila. Má ještě krátkodobé provozní dluhy, což je něco přes 2 miliardy dolarů.
      Pro srovnání, Intel má dlouhodobý dluh 23,7 miliardy a krátkodobý dalších skoro 36 miliard dolarů. Mimochodem, Intel by své dlouhodobé dluhy ze své hotovosti nesplatil. Má jen cca 4 miliardy dolarů (což mu provozně samozřejmě bohatě stačí, proto ty nadbytečné miliardy, které v hotovosti každé čtvrtletí získává, utápí v nakupování vlastních akcií).

      • @Radek H. – v čem konkrétne vidíš blbosti ? To čo som napísal je pravda – nesplnené plány v podiele na serverovom trhu, to je špička
       nesplnených sľubov Lízanky…

      • mvladar:
       Prakticky ve všem, co sem napíšete. Chápu, že někdo je fanoušek nějaké značky, ale vážně nechápu tu zaslepenost.
       Sám mám rád Intel jako firmu, ale opravdu to není Bůh, aby byla bez chyb a aby každý krok, který učiní, byl pozitivní, a každý produkt byl to nejlepší pod sluncem.
       A naopak AMD. Jako investor ji nekoupím, jednoduše proto, že si vybírám firmy stabilní, nikoliv ty, co lítají nahoru dolů. Ale to neznamená, že budu pomlouvat její produkty. Její produkty jsou v některých ohledech skvělé. Ovšem podle vás nemají jedinou kladnou vlastnost. A to je právě ta vaše zaslepenost.
       Nebo další, hned musíte napsat komentář k Tiger Lake. Vykládáte o tom, jaký je tam progres, ale přiznat si, že ty Whiskey Lake mají tu grafiku výrazně pomalejší, než APU od AMD, to už by vám přes pysky nepřelezlo.
       Podíl v serverech je jen fiktivní nijak ověřitelné číslo. Můžeme se bavit o finančním podílu, můžeme se bavit o podílu prodaných kusů, ale stejně se nedobereme skutečnosti, protože ani Intel, ani AMD své prodeje nezveřejňují a nikdo jiný je nemá jak zjistit. Ano, může je odhadnout. Může je odhadnou z nákupů některých zákazníků, z finančních zpráv nebo z čehokoliv jiného. Ale vždy to bude jen odhad, takže když s ním někdo přijde, stejně se mu nedá moc věřit.
       Podíl AMD v serverech prudce stoupá. To je fakt, proti kterému nemůžete nic namítat ani vy. Stoupá proto, že firma nabízí dobrý poměr cena/výkon, alespoň v některých aplikacích, na což zákazníci slyší. A jestli je ten podíl 5, 7 nebo 10 %, už takovou roli nehraje. Z nízkého základu se stoupá snadno a rychle. A budoucí stoupání nemá ani tak v rukou AMD, jako spíše Intel se svojí cenovou politikou. Když se naštve a vyhlásí AMD cenovou válku, bude to pro AMD fatální (a jako investorovi Intelu se mi to taky líbit nebude). Naopak, pokud AMD bude podíl zvyšovat, ale Intelu se nebudou snižovat tržby a zisk, tak mi to jako investorovi vadit nebude.

      • @Radek H. – fajn, to mi stačí, žiarlivosť na Intel + elaborát o tom, že percentuálny podiel na server trhu neni dôležitý, ale pohádka o prudkom raste je to pravé orechové.
       Takže konkrétne čísla sú nám na prd, keď nám Radek servíruje romániky….

      • mvladar:
       Konkrétní čísla vidíte ve čtvrtletních výsledcích. AMD roste, roste rychleji, než Intel. Tedy konkrétní čísla růstu vám říkají, že AMD je lepší.
       Procentuální podíl na trhu může být zajímavé číslo, ale koho má zajímat především? Zákazníkovi může být tohle číslo ukradené. Investorovi v principu ukradené není, ale záleží mu i na jiných číslech, které s tím souvisí. Třeba cena, za kterou byl ten podíl získán. Ono navýšit podíl na trhu není tak těžké. Stačí jít s cenou dostatečně dolů. Ale ten investor nemůže vidět jen ten podíl. Když bude mít Intel na serverovém trhu 80 % s 60% marží, je to pořád lepší, než když bude mít 99 % s 40% marží.
       A stejně tak to AMD. Mohlo by jít pod cenu a růst ještě rychleji, ale znamenalo by to cestu do záhuby. Tržní podíl by se zvyšoval, ale zisky ne.

      • Radek H. – tu sa ale bavíme o zdravom podnikaní, neťahaj sem extrém – dumpingové ceny.

    • „Pravda je úplne iná, napísal som, že po fin. reporte AMD hodnota akcií klesla,“
     ..z deniho maxima 33.90 na dnesnich zatim 33.14$
     A to je sakra jizda 😀

     Jinak k tvojim pindum k zadluzenosti..to je historicky dluh AMD, ktery se ji naopak dari postupne snizovat, tudiz pozitivni zpravy a opet pravy opak toho co se snazis rict. Ale to by jsi nesmel byt Vladar..coz se da povazovat za etalon blbosti 😀

    • Víš, pohyb akciií po vydání výročních zpráv je vždy nevyzpytatelný a skoro vždy následuje mírný propad, typické to je např. u Applu, jelikož se vybírají dosavadní zisky. Cokoliv do 5% je naprosto irelevantní, řekněme týden po vydání zprávy.

      • AMD dnes lehce posílilo a už jsou akcie zpět na původní hodnotě. Podle Vladaře si však chudáci AMD akcionáři rvou vlasy a hromadně skákají z oken. 😀

      • mvladar:
       Možná by to chtělo nedělat z jedné vlaštovky jaro. Kdybyste sledoval reporty Intelu dlouhodobě, věděl byste, že tenhle skok byl naprosto výjimečný. Většinou to i přes slušné hospodářské výsledky dopadlo spíše opačně.

      • @R.H., myslím, že sme sa nedávno bavili o nových TR. Na susednom webe prebehla zaujímavá diskusia, z ktorej vyplynulo, že +24core v tomto roku nebudú a zrejme ani v skorom začiatku 2020.
       Takže klasika AMD…

      • mvladar:
       Jednak vůbec nevím o čem mluvíte a nechápu, jak to souvisí s růstem Intelu po zveřejnění výsledků za 3Q.

 4. Krásné jak si někteří jedinci myslí, že jsou akcionáři AMD šťastní a blahem bez sebe. Až na to, že to nejsou žádní akcionáři v pravém slova smyslu, ale prachobyčejní spekulanti s akciemi.

   • Dám vám radu. Můžete být kontroverzní jak chcete, ale občas z vás musí vypadnout něco rozumného. Když z vás padají jenom bludy, snižujete si tím toleranci, kterou s vámi mají.
    Ono to funguje tak, že když o někom víte, že je rozumný a nesouhlasíte s jeho názorem, dáte tomu názoru alespoň šanci tím, že se zamyslíte, proč ten jinak rozumný člověk napsal to a to.
    U vás to funguje naprosto opačně.

    • Dík za radu, všetky údaje, ktoré som v tomto vlákne napísal sú pravdivé. Źe sa červená hviezda s tým nedokáže vyrovnať, neni môj problém. Od teba mi to moc nepasuje, hlavne ako si napísal, že percentuálny podiel na serverovom trhu neni dôležitý…

     • Měl bych ještě další radu. Čtěte pozorněji a naučte se nevytrhávat jednu větu z kontextu jiných.
      Jinak, když chcete něco, co jste napsal a není pravda, tak třeba není pravda to, že Lisa řekla, že budou mít do konce roku 2018 podíl na serverech 5 %.
      Ne snad, že bych si to pamatoval, ale ten váš odkazovaný článek hovoří o tom, že AMD komentuje výsledky za 2Q 2018, takže jsem se podíval, cože to ta Lisa v tom telekonferenčním hovoru řekla. A ona řekla:
      „We remain focused on our near-term milestone of achieving mid-single-digit server unit share by the end of 2018 on the path to our midterm goal of double-digit market share.“
      Tedy rozhodně netvrdila, že do konce roku 2018 obsadí 5 % serverového trhu, ani to, že v roce 2019 to bude 10 %.
      Není tam závazek, že se tak stane, je tam jen snaha o dosažení. Není tam 5 %, ale (významově) 4-6 %. Těch 10 % do konce roku 2019 jste si vycucal z prstu úplně, je to jen střednědobý cíl. Za střednědobý cíl se ve finančnictví považuje cokoliv mezi 2 měsíci (to asi nemyslela, když půlroční cíl tomu předchází) a 3 lety. Tedy, pokud se dostane na 10% podíl do července 2021, je střednědobý cíl splněn.

      • To je o slovíčkárenie, samozrejme, že Lízanka nemôže zaručiť nejaké presné číslo, ale sám píšeš, že k tomu číslu sa dostať, bude snahou AMD. Pokial nemá byť vrcholný predstaviteľ dosť sledovanej firmy pre srandu, musí vážiť slová.
       A tie rady, no slušne – kam…

      • mvladar:
       Slovíčkaření je ve financích důležité.
       Jejich snahou bylo dostat se na alespoň 4 % do konce roku 2018. Podle odhadů se dostali na 3,2 % (Mercury Research), čímž cíl nesplnili, ale nebylo to nijak dramatické. Intel dokázal meziročně navýšit prodej serverových čipů o 13 % (v kusech), tedy AMD i na vzrůstajícím trhu dokázalo zvýšit meziročně svůj podíl na serverech z 0,8 % (4Q 2017) na těch 3,2 %.
       Kdy se dostane na ta dvojciferná procenta, je otázkou.
       Že má vážit slova, je fakt rada přesně od vás. Ona totiž na rozdíl od vás, slova váží, tedy neslibuje, co nemůže splnit, jen říká, jaký je jejich cíl. Ta volba slov je přesně to vaše slovíčkaření, na kterém záleží.
       Jinak je to přesně ten důvod, proč třeba Intel pravidelně překonává své čtvrtletní odhady. Nechce slíbit něco, co nedokáže splnit, tedy slibuje něco, o čem si myslí, že v pohodě splní, i kdyby se mu dařilo sebehůř.
       Ale i Intel má cíle, které splnit nemusí. Třeba vyhlásil, že má cíl během 3 až 4 let dostat čistý zisk na akcii na 6 dolarů ročně. To není závazek, z kterého by se musel zpovídat. Je to prostě cíl. Tedy konstatování, že když půjde všechno podle plánu, splní se.

      • R.H. : “ Ona totiž na rozdíl od vás, slova váží, tedy neslibuje, co nemůže splnit, jen říká, jaký je jejich cíl. “

       CEO spoločnosti verejne prezentuje cieľ spoločnosti, ale podľa teba v prípade, že cieľ nedosiahne je všetko v pohode, super, presne tak to u AMD vypadá.
       To takto by sme tu mohli slovičkáriť do Silvestra…

      • mvladar:
       Vidíte. Jsem další, kdo to s vámi po dobrém zkusil, a výsledek je stejný jako u všech ostatních. Lámu nad vámi hůl. Je to marné, vy to nepochopíte. Nepochopíte, že AMD se finanční situace už několik let výrazně zlepšuje, nepochopíte, že svět není černobílý, že to, že se firma výrazně zlepšuje, ještě neznamená, že by to nemohlo být ještě lepší, ani to neznamená, že se jí povede všechno, na co sáhne.
       Nechápete to u Intelu (v opačném smyslu), nechápete to u AMD a budete tady provokovat do té doby, než vám ten účet smažou celej a nejen pár příspěvků.

      • Hlavne, že Radek chápe perfektne naprosto všetko, svet je zachránený.
       Pokial mi budú mazané netoxické komenty, odídem sám a potom sa tu zas môže rudá hviezda plácat po ramenách jak je to AMD super.

      • mvladar:
       Radek nechápe všechno, a už vůbec ne perfektně. Ovšem dokáže se zamyslet na čímkoli a dokáže najít klady i zápory u jákékoliv věci, protože chápe, že nic není ideální, tedy nějaké chyby to mít musí. A naopak nic není tak špatné, aby to nemohlo být horší, tedy musí to mít i nějaké kladné vlastnosti.
       Z vás zatím žádná kladná vlastnost AMD nevypadla, stejně tak z vás nikdy nevypadla žádná záporná vlastnost Intelu.
       Plácání o tom, jak je AMD skvělé a Intel míří ke krachu, mě taky na české internetu u spousty lidí vytáčí, ale i ten největší „rudoch“, pan DD, občas přizná, že něco umí Intel lépe a AMD hůře, byť to začne omlouvat penězi.

      • mvladar: lenže vy aj keď sem náhodou nepíšete zrovna toxicke príspevky, tak sú to potom príspevky zaraditeľné do jednej z nasledujúcich kategórií: off-topic, fanboyism, prípadne výmysly a klamstvá.
       A že tu stejne pár vaších toxickych príspevkov zostalo (komoliť niekomu meno na Lízanka sa rozhodne nedá považovať za normálnu súčasť debaty)…

      • R.H. “ Z vás zatím žádná kladná vlastnost AMD nevypadla “

       Tak to je lož, pochválil som AMD za nové +32jadrové TR, dokonca som napísal, že by som mohol o tom uvažovať do WS.
       Pochválil som AMD aj za zvyšovanie TDP, pretože škrtit výkon je hlúpost.
       Do tretice, čo si spomínam, pochválil som Ryzena za výkon v efektívnom pásme.

      • Vladar, ty jsi opravdu nekdy vtipny, jen nevim, jestli to tak i myslis..
       Mas pocit, ze 3 kladne prispevky oproti nekolika set negativnim maji nejakou hodnotu? Mas pocit, ze tu visichni ctou kazdy z tech tvych zamernych negativnich cancu, co si tady kdy napsal a vypichnou si v tom ty „3“ pozitivni komentare? 🙂

      • Hele, ja budu jedine rad, kdyz nebudu muset pod sebou cist prispevky typu „nastaveni biosu“, „jine nastaveni biosu“,“ze jsem se neco priucil“, „mas v tom zmatek“ a podobne. Takze ti drzim palce, at v tom nastolenem trendu „máš pocit, že sa s tebou mvladar baví ?“ vydrzis a neuhnes ani o pid :))
       Nicmene, bylo zajimave cist tvoji reakci na nekoho (RH), ktery ti tady temer s otcovskou trpelivosti vysvetloval, to co se ti tady jini ruznymi zpusoby snazi rict od pocatku tvych aktivit zde, ze pises fanaticky (at zamerne nebo z neznalosti) zamerene blbosti vuci jedne znacce a ze s tebou zadna diskuse neni mozna. Ty jej za tu otcovskou trpelivost nakonci osocis ze lzi, protoze si mezi temi stovkami jedovatych komentaru od tebe nevsiml „tri“, kde tomu tak nahodou nebylo. Mne to prijde velmi vtipne, kdyby to zaroven nebylo velmi smutne.
       Timto koncim svuj vysvetlovaci prizpevek a preji ti at se uspesne drzis hesla „tombíku, máš pocit, že sa s tebou mvladar baví ?“ a nehuhnes ani o pid 😉

  • Už nevím, mazal jsem jich několik, aby to tu nebylo tak zaplevelený. Vzhledem k tomu, kolik se jich tu sesypalo, nemůžu dost dobře nad každým trávit deset minut…
   Vytahávání starých hádek jsem asi vyhodnotil jako offtopic a preventivní prevence dalších přestřelek?

  • Zhodiť? Ja som rozporoval vaše tvrdeie, že Cascade Lake-X pôjde v pohode taktovať az k 5,1GHz, čo ste tu postoval na základe tvrdenia JEDNÉHO človeka z Intelu, ktorý to tvrdenie založil na JEDNOM CPU v labe… Toto ste potom dokázal aj uznať, a korigoval ste svoje vyhlásenie, tak neviem čo máte teraz ako za problém… To že nie som z CL-X unesený? No a čo, to ako musím byť? Hlavne keď je to kvázi rovnaký procesor, ako tu už máme 2 roky, s rovnakou architektúrou, a procesom, čo už tu je 4 roky? Prečo?

    • Toto bol prvý komentár, na ktorý som u Vás vtedy reagoval:
     „Neni najmenší dôvod pochybovať nad OC potenciálom Cascade Lake, všetky indície k tomu smerujú:
     – navýšené base clock
     – turbo 3.0 dokonca na 4.8GHz
     – optimalizovaný proces
     – prvý záznam 5.1GHz all core s vodníkom“

     Tunak som sa nikde nedočítal o tom, že by mal ten CPU boostovať na danú frekvenciu na menšom počte jadier. Preto som na to vtedy nesúhlasne reagoval (to ja osobne nepovažujem za zhadzovanie).

 5. @Radek Holeček napísal : “ Plácání o tom, jak je AMD skvělé a Intel míří ke krachu, mě taky na české internetu u spousty lidí vytáčí. “

  A to je presne ten pravý dôvod, prečo píšem o negatívach AMD, teda hlavne procesorov. Jedná sa o absenciu zdravej kritiky. Tak to proste vyvažujem. Chlapík písal u susedov – nepotrebujem nový počítač, ale kúpim AMD, aby som ich podporil…. to proste neni normálne.
  Ďaľší písal – ráno, keď vstaneš pozri na východ a pomodli sa za AMD…šialené
  Včera tu vo fóre AMD fanatik na adresu 9900KS, ak to bude dosahovať “ len “ 5.2GHz all core, budem sklamaný…
  Takých fanatikov je spústa….

  • Takže vy chcete vyvážiť fanatizmus niektorých ludí tak, že budete kritizovať len AMD a budete absolútne nekritický k Intelu? Chápem to správne?

   Btw, čo je nenormálne na tom, že chce niekto podporiť nejakú firmu?

   • Pochopili ste to správne, ak sa zmení atmosféra, zmení sa i môj prístup, zákon akcie a reakcie.

    Výrobne-obchodná spoločnosť neni psí útulok, skásne vás, aby vytvorili zisk, načo kupovať nový pc, len z jediného dôvodu – podporiť podnikateľa…

    • Tým že ste toto priznal („Takže vy chcete vyvážiť fanatizmus niektorých ludí tak, že budete kritizovať len AMD a budete absolútne nekritický k Intelu?“), tak ste sa len zaradil po bok tých fanatikov, akurát z druhej (modrej) strany…

     A potom, ako inak má niekto podporiť firmu, ktorú chce z ľubovoľného dôvodu podporiť, ako zakúpením ich produktu? Z dobrého pocitu sa ani nenajedia, ani nezaplatia zamestnancov. Tiež keď chcem podporiť zbierku niekomu napr. na invalidný vozík, tak nestačí len napísať do diskusie, že mu prajem veľa šťastia…

     To že vy nemôžete AMD z nejakého dôvodu ani vystáť ešte neznamená, že im niektorí nedržia palce, aby sa tu tu rozhorelo poriadne konkurenčné prostredie. Je potom pochopiteľné, že ich budú touto cestou (zakúpenním ich výrobku) v tom podporovať. Zrovna na tomto nevidím (na rozdiel od vašich reakcií) absolútne nič fanatické.

     • A. To nie je tak jednoduché…

      B. Práve rozdiel medzi zbierkou na invalidný vozík a podporou kapitalistu je to, čo nechápete….

      C. Pre mňa je nepochopiteľné kúpiť relatívne drahý produkt ak ho nepotrebujem…

      • Práve naopak, je to úplne jednoduché. Pokiaľ budem firmu A neustále kritizovať a firmu B bezvýhradne chváliť LEN preto, že iní ľuďia to robia opačne, tak ste rovnaký fanatik ako oni, a nie je na tom vôbec čo riešiť.

       Ja tomu rozdielu chápem, ale vy ste mi neodpovedal na otázku, takže ju zopakujem. Ako najlepšie podporiť (kapitalistickú) firmu inak, ako zakúpením ich produktu?

       To čo je v tomto prípade nepochopiteľné pre vás je ale absolútne irelevantné. Pokiaľ tomu správne chápem, tak tí ludia, čo ten CPU (ne)potrebovali naňho utratili svoje, a nie vaše peniaze. Čo vás teda po tom, čo kto robí so svojími tažko zarobenými peniazmi?

      • A. Pozor, fanatik je ťažko tvarovateľný, ja som tú možnosť nevylúčil.

       B. Ja Vás fakt nechápem, prečo chcete za každú cenu podporiť kapitalistu, ak jeho produkt nepotrebujete ?

       C. Fajn, ťažko zarobené penízky utratit za zbytočnosť, keď je niekto blbý, nechajme ho v tom. Ovšem vyjadriť svoj názor hádam môže každý…

      • To že do budúcnosti už fanatikom možno nebudete nemení nič na tom, že ním momentálne ste.

       Napríklad preto, že chcem, aby sa narovnalo konkurenčné prostredie. Alebo len preto, že chcem. To je úplne jedno. Myslím, že v dnešnom svete drtivá väčšina ľudí kupuje veci napriek tomu, že ich nepotrebuje. Priznajte sa, keď ste naposledy kupoval povedzme GPU, bolo to preto, že vám stará umrela? Ak nie, tak ste novú nepotreboval, len ste ju chcel, skrz vyšší výkon.

       Vidíte, a už zas ste u toho urážania a toxicity. Prečo by mal byť niekto apriori blbý len preto, že si za svoje peniaze niečo kúpi? A nechávate sa prosím za „vás názor“ alebo za „slobodu slova“. Vaša sloboda totiž končí kde začína tá moja, a fakt si nemôžete bezdôvodne dovoliť urážať iných len preto, lebo je to „váš názor“.

      • mvladar alias „jozkopower“ je vyhlášený fanatik po celém českém netu 🙂

      • @Srandista :
       A. Nemáte pravdu, fanatik je človek zaslepený, ja si viem veľmi dobre vyhodnotiť informácie AMD/Intel

       B. Je veľký rozdiel kúpiť novú grafiku z dôvodu vyššieho výkonu proti utrácaniu chechtákov, aby sa vyrovnalo konkurenčné prostredie – to už fakt smrdí fanatizmom…

       C. Blbý neni preto, že si za svoje penízky niečo kúpi, ale preto, že kúpil zbytočnosť, ktorú nepotrebuje….To bola totiž podstata našej diskusie – nepotrebujem, ale kúpim lebo AMD…

      • Definícia fanataizmu: „Fanatismus je slepá vášnivá zaujatost, nekompromisní a krajně jednostranný postoj nebo jednání člověka, který nějaké téma, myšlenku nebo věc pokládá za tak cennou – případně tak ohroženou – že námitky či odpor proti ní vyvolávají jeho zuřivost. Fanatik se vyznačuje neschopností kritického odstupu, intolerancí, nepoučitelností a jistou omezeností.“ – Nie len že toto na Vás sedí ako uliate, ale sám ste sa k veľmi podobnému popisu priznal (len to nechete nazývať fanatizmom, ale to na tom vôbec nič nemení).

       Neni to veľlý rozdiel. Ja keď som pred pár rokmi kupoval novú GPU, tak stará mi stále fungovala, ale už ma jednoducho štvalo, že jej podpora API skončila s DirectX10. Stará grafika furt funguje, nič jej nie je, a stejne som kúpil novú, od AMD a okrem toho, ze mi vychádzala najlepšie v pomere cena/výkon, tak som ZÁROVEŇ chcel podporiť AMD v konkurenčnom boji proti Nvidii. A to zo mňa ako robí fanatika? Úprimne o tom pochybujem…

       Ale čo teba po tom, či ju kto potrebuje alebo nie? Veď to je jeho vec. Montuje sa tebe niekto do toho, čo si kupuješ? A navyše, ty to tu pomaly predstavuješ tak, akoby takto impulzívne produkty od AMD kupoval každý, a to je samozrejme tiež hlúposť.

      • Srandista, ty nechápeš zmysel diskusie, ktorej základ tvorí práve prezentácia vlastných názorov. Ak by si každý povedal čo mňa potom, diskusie by zanikli.
       Už ma nebaví táto planá výmena názorov v podstate o ničom, kde sa stále vypytuješ na môj názor, ale keď ti ho napíšem, tvoja reakcia – čo koho do toho. Tak si zrovnaj v hlave čo vlastne chceš….

    • Po tomhle příspěvku je myslím jasno… mvladari, „trepeš sprostosti“. Toto slovní spojení je jediné pozitivum, které jsi přinesl svojí místní exhibicí; způsob, jakým diskutuješ, mi pak připomíná digitální zhoubu Stacha, jen z druhé strany.

  • mvladar 31.10.2019 at 22:40
   „Včera tu vo fóre AMD fanatik na adresu 9900KS, ak to bude dosahovať ” len ” 5.2GHz all core, budem sklamaný…
   Takých fanatikov je spústa….“

   Škoda, že jsi nenapsal i ten zbytek, tedy že stejný (binnovaný) cpu lze už koupit rok, což je také to co zmiňují všechny recenze. A nějak jsi pozapomněl, že ve stejném příspěvku jsem napsal, že cena 9900KS je v pohodě a pokud chce někdo nejlepší cpu na hry, tak ať si koupí právě 9900KS. Takže doporučuju Intel CPU, sám jedu 10 let výhradně na Intel + NV a přesto jsem AMD fanatik. 😀

   To nevymyslíš… aneb výplody chorého mozku Jozífka z Bystřičky. 😀

   • Ono jeste vetsi legrace zacne, kdyz by se clovek vratil k jeho adorujicim prizpevkum typu „all core boost na 5,4Ghz“ :)) , kdyz zatim vsechny recenze, ktere jsem cetl, tak vidi strop nekde na 5,2, mozna kdyz ma nekdo stastnou ruku, tak 5,3Ghz. Coz je ale v principu stejne, jako u „K“ rady.

      • tombíku, ty samozrejme nevieš ako sa prejavuje na prevádzkových hodnotách vypnutý HT a stejne tak nevieš, k čomu je to v určitých prípadoch dobré…no čo už s tebou…študuj, uč sa….huh…

      • Ja vim ty etaloone 😀
       Nicmene zopakuji ti opet, ze tvoje tvrzeni o „-HT“ je stejne nesmyslne, jako tve jine komentare.
       Kdo nepotrebuje/nechce HT, tak si koupi za necelych 11k 9700K a nepotrebuje si priplacet skoro 5k na 9900KS, aby dosahl na podobne frekvnece a k tomu si dobrovolne „vypnul“ HT a jeste prijde o 2 roky zaruky.
       Jinak se koukam, ze uz jsi zpatky ve svem oblibenem mentalnim rausi…

      • tombíku, to už neokecáš, absolutne nevieš o čom to HT je…
       Skus ladit ten svoj notebook…hi-hi…

      • „tombíku, to už neokecáš, absolutne nevieš o čom to HT je…“
       😀
       Koukam, ze jsi zpatky ve sve roli idiotskeho posuka a spolu s rozumem, si hrajete na schovavanou 😀

      • tombíku, máš to marné, nerozumieš HT , už si sa preflákol..hi-hi..
       No a teraz máš stres za utrpenú ostudu….huh..
       Ja neviem chlape, prečo sa nevzdelávaš, keď sa do všetkého moceš…Potom si vo výsledku truh…

      • ja nerozumim spouste veci, jedna z nich je, proc psychicky nemocni lidi jako ty, chodi plevelit diskuse 😉

      • tombíku, po dlhej dobe s tebou súhlasím, ano nerozumieš spúste vecí. Ćo sa týka diskusie, patríš medzi mojich najvernejších čitateľov, nevynecháš jediný môj koment, pochválen Ježíš za tvoju vernosť…
       hi-hi…však ty sa na moje komenty tešíš jak malý cijášik…a potom máš stres, keď zase spoznáš čo všetko neovládaš….huh…

      • Vladar, ja to napisu, tak jak to vidim, nez to promazne JO…
       Nevis proc bych se mel na kometare pitomce u nehoz se da predpokladat nejaka zasadnejsi porucha osobnosti, a ktery sype jedno lejno za druhym tesit?
       Uz jsem ti psal, ze tve priblble komentare, ktere nemaji s zadnou diskusi ani znalostmi nic spolecneho, podle mne nikoho tady nezajimaji. Jenze ty jsi otravny jak moucha, kdyz citi lejno a neustale do ostatnich zpetne vrtas a nebo odpovis takovou hovadinu, ze jim to neda neodpovedet.
       Jestli si myslis, ze se na tve komentare nekdo tesi nebo si myslis, ze v nich rikas neco chytreho, tak jsi akorat jeste vetsi posuk, nez se zdas.
       Jinak je mi te lito. To je asi tak cely.

      • tombíku, to je všetko ? Máš slabučké vedomosti a žiadnu prax, na tom notebooku sa nenaučíš nic. Už som ti to písal, kup si nejaké bazárové PC, ak sa chceš zapájať do diskusie, musíš mať o pc aspon základné vedomosti…

    • Víš Jozífku, nesmíš psát na všech webech stejným stylem.. pak je dost jednoduché odhalit, že jsi „jozkopower“ na jiném serveru, když píšeš totožné věty. 😀

     To, že jsi sem v zápalu chlubení dal screen, kde jsi omylem zapomněl, že je napsané tvoje příjmení, to už je jen perlička na dortu. Základ fanatického trolingu je neodhalit svou identitu Jozífku. 😀

     • aznohha, človeče, buď si tak hlúpy, alebo tak odvážny. V tvojom prípade asi to prvé. V dnešnej dobe ochrany osobných údajov sa fanaticky snažíš odhaľovať
      nicky a údaje užívateľov, ktoré sa pokúšaš zverejňovať ? Toho druhého čo uvádzaš poznám z diskusie na sh, každopádne ho na teba upozorním, už ako bude postupovať je na ńom. Aby si ty chlape nemusel predať barák na súdne trovy, keď ti polícia zabaví počítač aj s routrom…hi-hi…čistý hlupák….

      • Rofl… a je to tu, další fáze, vyhrožování ala Crha. 😀 Nebo Maudit, ten tu taky hrozil žalobama a pak se s ostudou vypařil jak pára nad hrncem. 🙂 Bacha aby spíš tebe nežaloval takovej Wenďák, kterýmu na SH nadáváš do teploušů..

       Jen malá rada, dej si pozor na používání neobvyklých termínů, které používáš u obou svých identit. 😀 Typu Červená hviezda, růžové brýle, pecka procesor apod… já na SH zabloudil vyjímečně asi po půl roce a ten tvůj hejtovací styl psaní mi byl hned povědomý. 😉

       A taky pozor na to věčně chlubení se.. ty se rád chlubíš tvou sestavou s i9-7960X https://mirovl.rajce.idnes.cz/Intel#FP32.jpg a jozkopower se taky chlubí úplně stejnou sestavou s i9-7960X https://www.zonerama.com/jozko1/Photo/4422182/187458818

       Jo já vím.. to je asi všechno úplná náhoda… 😉 Že tu neustále lžeš, už jsme si zvykli, takže nic nového. 😀

      • aznoha, človeče, tebe už načisto straší vo veži, nejakému Weďákovi ja nadávam do teplošov ???
       Čím se chlubí jozkopowr je jeho vec, ale osobné údaje po ktorých ty neustále pídiš je vážna vec.
       Uvedom si na aký pruser si koleduješ, sa divím, že ti to moderátor trpí, pretože spôsobíš nepríjemnosti aj redakcii, ktorá je v tom nevinne….hlupák…

      • Chápu, že máš staženej zadek. 😀 No hlupák je hlavně ten, kdo pod několika identitama rozpoutává hejtovací flame, nadává ostatním a pak v rámci chlubení zveřejní svoje příjmení. 🙂 Mám právní vzdělání, vím co můžu a nemůžu joudo. 🙂 Kdybych tě chtěl veřejně doxnout (dohledat tvou adresu trvalo asi 10s), tak už bych to dávno udělal pod jiným účtem přes tor či iránskou vpnku. 🙂 Zas takový hovado nejsem. Ber to spíš jako varování, když už ze sebe na internetu děláš debílka, tak si musíš v prvé řadě chránit anonymitu… 😀

      • Co to zase meleš trapoško, ty si nemocný človek, zisťovat osobné údaje oponenta, ktorý ťa veľakrát zotrel v diskusii, to máš ostudu na celom webe, ty právniku-srandíku…

      • Zotři si raději pěnu u huby, tvůj stav se zdá být každým dnem horší. Trávíš celý dny jen nekonečným hejtem po diskusích… až je mi tě líto. 🙂

      • Jozkopower rofl 😀 fusant do tocenia filmov, s takym nickom asi len porno 😀 mvladar alias jozkopower, duty ako poleno 😀 to je moc toto…

      • aznoha, technike nerozumieš, namiesto vzdelávania sa, snoríš po osobných údajoch oponentov a strapňuješ sa po celom webe. Kto už len bude s tebou komunikovať, keď každý vidí tvoju puberťácku snahu vstupovať do súkromia.
       Teda takýto hlupák je noha….styď se….šašku…

      • Vše jsi sem na sebe napráskal ty sám… za to já nemůžu, že jsi takový hlupák. 🙂 Trochu se stydím jedině za to, že tu s tebou ztrácím čas Jožko. 🙂 Tímto končím..

      • Aznoha, truhlíku, ty si už domotaný ako ten paragraf, aký zas jožko.
       No ty tomu dávaš, všetci už budú vedieť že máš úchylnú záľubu snoriť v údajoch. Že právnické vzdelanie, šašek si ty…hi-hi…

     • Ja som tu uz niekolko rokov, ale nemam potrebu komentovat vsetko Jozkopower z Bystricky 😀 Tak si nam tu vsetkym ukazal, ze si mentalne zaostaly, hw nerozumies, tak skus dat nieco z tvojho kinematografickeho kutika, nech zrecenzujeme. Ale pozor, ked das link, tak si daj pozor aby si sa neprezradil..oops pardon, to sa uz stalo :D:D Tupko lesny 😀

      • Coyotte, môžeš dať link na nejakú odbornú diskusiu, kde prezentuješ svoje znalosti, ty Bystricka….

      • Tak zase nic Jozkopower, alebo sa hanbis ? Tak ked nie tvoje tocenie filmov, tak daj nieco z inych zalub, co ja viem, spalovacie agregaty, tomu sa udajne tiez venujes amatersky ako toceniu filmov. O tom ze nerozumies HW tu uz rozpitvali viaceri, to nema zmysel riest, ale ja ti chcem dat sancu, ze nie si taky hlupy ako sa tu prezentujes a ze je mozne, ze sa od teba da priucit. Tak filmy si odignoroval, tak mozno spalovacie agregaty nam nejak popises.

      • Fakt, vážne sa venujem spaľovacím agregátom ? No ťoťó a čomu konkrétne, mám nejakú vyhradenú oblasť v tých agregátoch ?

      • To sa snazim ziskat od teba Jozkopower z Bystricky. Bolo preukazane ze mvladar=Jozkopower a Jozkopower sa vraj venuje spalovacim agregatom, tak nam to popis. Alebo si taky hlupy? Takze vlastne nerozumies ani HW ani filmom ani spalovacim agregatom a to som ti chcel dat sancu ako Radek Holecek.

       http://www.plsucany.sk/ – navstiv toto zariadenie, tam ti isto pomozu.

      • No tak chlape ty si ale úplne mimo a tým linkom si dokázal akurát to, že si neskutočný spaľovací cijášik…hi-hi…nech sa ti darí v tom ústave z linku….
       Maj sa …

      • Jozko, to ze si hlupy tu uz predsa vieme. Ale chceme ti pomoct, namiesto neustaleho vypisovania si si uz mohol dohodnut termin. Nepodcenuj svoj mentalny stav. Si chory clovek, ktory tu neustale spamuje, to je choroba.
       Pozri, ulahcim ti to
       http://www.plsucany.sk/index.php?act=2
       Je tam postup pre pacienta (rozumej, ze to musis ty so svojim osobnym lekarom prebrat), popripade tam zavolaj sam a oni ti poradia ak nahodou pisanemu textu a jeho kontextu nerozumies.

      • Tak proč vypichujete, že Epyc je lego skládačka, když v tom článku jasně píší, že 10nm proces přináší mimo jiné:
       a) 1st Gen Foveros 3D Stacking
       b) 2nd Gen EMIB
       což jsou oboje technologie na skládání čipů. Tedy tím, že na 10nm procesu hodlá Intel vyrábět skládačky, se evidentně chlubí.
       To je totiž přesně ukázka té vaší neobjektivity. Když něco dělá AMD, je to špatně, když Intel, je to naprosto boží.

      • mvladar:
       Mohl byste mi odpovědět, co je tedy špatně na tom, že je Epyc lego skládačka?
       Jak jinak si vyložit ten odkaz na článek a konstatování, že má Lisa problém, než tím, že podle vás je Intel naprosto boží?

      • A kde ste teda napísal, že Intel bude tiež skladačka? Prečo je to u AMD zlé a u Intelu nie?

      • Ja som práve nenapísal, že Intel je skladačka, pretože vrstvené Foveros je niečo iné ako Lego, ty vážne nevieš, ako získava AMD viacjadrové CPU ?

      • mvladar:
       Vrstvení je ten 3D Stacking, 2nd Gen EMIB je 2D propojování čipů, které nemá s vrstvením nic společného.
       Jinak odpovídáte na něco, na co jsem se vás neptal. Ptal jsem se, co je špatného na tom, že je podle vás Epyc lego skládačka.
       Opravuju (mírním) své tvrzení o EMIB, abyste mě nevzal za slovo. EMIB se samozřejmě může využívat spolu s tím 3D Stackingem, tedy může mít s 3D něco společného. Navíc z logiky věci jsou ty propojky o patro níž, než vlastní čiplety, tedy i tohle byste mohl nazvat 3D. Ale v tom případě by 3D mělo i AMD.

      • @R.H. : “ Ptal jsem se, co je špatného na tom, že je podle vás Epyc lego skládačka. “ – latencie, največší zabiják výkonu…

      • Radku, nekrm ho, tento rozbity kolovratek je ztrata casu, to uz je vetsine lidi davno zname …

      • A ty?
       Takže Ice Lake výkon na jádro známe, a víme jak se chová. To je velice slibná architektura. Ovšem 38 jader ubude stačit v nejlepším tak na +- 75% výkonu Epicu 64 jader.
       No a 48 jádrový Cooper Lake už známe. Je to stále mírně invovované Skylake. Má být i 56 jádrový, ale ten vlastně máme v Cascade Lake verzi a ten nestačí na 64 Epycy.
       Je ot podobný stav jako nVidia a AMD 5700, AMD má momentálně v serverech výkonově navrch, tyto procesroy nebudou špatné, náskok zmenší, ale nesmažou.

      • Ale ja som nenapísal výkon, to ty trollíš o výkonovom dvojnásobku skladačky….

      • Víš čobolský trole, když napíšeš, že bude mít Lisa problém kvůli novým CPU od Intelu, tak to by znamenalo, že by musley mít minimálně srovnatelný, ale spíše vyšší výkon, než AMD CPU. No a podle všeho nebudou.

      • jfb, ty si napísal bez overenia, že má skladačka dvojnásobný výkon..
       trollo…

      • Mimochodem Ice LAke už bude muset ukázat síly proti novým revizím Epycu..