Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Jak na Windows Live Movie Maker (kompletní návod)

Součástí Windows XP a Vista je aplikace určená k editaci videozáznamu – Movie Maker. Pro uživatele novějších Windows (tedy Vista i 7) je k dispozici nový program Windows Live Movie Maker. Jak už možná správně tušíte, je součástí sady Windows Live Essentials, kterou si můžete zdarma stáhnout a používat.

Zřejmě jste se již s tímto programem setkali. Od předchozích verzí se ale výrazně liší, využívá totiž tzv. pás karet, obdobně jako Microsoft Office 2007 a 2010.

Seznamte se, Windows Live Movie Maker

Nutno uznat, že v nejnovější verzi došlo k velkému zjednodušení ovládání a vyšší stabilitě programu. V prvních verzích byl totiž Movie Maker nechvalně známý častým zatuháváním. Tomu je ale konec, nový Movie Maker můžete směle používat pro editaci domácího videa, vypálení na DVD nebo dokonce vystavení videa na YouTube.

Stažení a aplikace

Aplikace Windows Live Movie Maker není běžnou součástí operačního systém, ale je třeba jej stáhnout z internetu. Otevřete tedy ve svém webovém prohlížeči adresu download.live.com/moviemaker a klepněte na tlačítko Stáhnout v pravém sloupci.

Samotná instalace neprobíhá samostatně, ale jakou součást balíku ostatních programů z rodiny Windows Live. Pokud chcete instalovat pouze Windows Live Movie Maker a ne žádné jiné aplikace, zrušte jejich zaškrtnutí v příslušných řádcích průvodce. Poté pokrčujte klepnutím na tlačítko Nainstalovat.

Pokud pro vyhledávání ve výchozím webovém prohlížeči nepoužíváte služby prohlížeče od společnosti Microsoft a nebo máte nastavenou vlastní výchozí stránku (kterou chcete zachovat), nezapomeňte zrušit všechna zaškrtnutí na stránce průvodce nazvané Instalace je téměř hotova!. Zrušte je tedy a klepněte na tlačítko Pokračovat.

Zkopírování videozáznamu z kamery

Určitě dobře znáte tu situaci. Mám kameru plnou záběrů z dovolené a co teď s tím? Prvním krokem by mělo být zkopírování videozáznamu do počítače. Windows 7 spravuje všechny multimediální soubory (hudbu, video i fotografie) pomocí tzv. knihoven. Obsah těchto knihoven pak mohou využívat různé aplikace.

Video je možné importovat do počítače přes aplikaci Windows Live Fotogalerie. Nemusíte ale nic spouštět ručně. Jednoduše připojte videokameru (případně fotoaparát) s videozáznamem k počítači. Windows 7 nainstalují automaticky do systému ovladače a zobrazí dialogové okno Přehrát automaticky. V něm vyberte možnost Import obrázků a videa pomocí programu Windows Live Fotogalerie. Pokud ji nemáte nainstalovanou, můžete zvolit i možnost Import obrázků a videí pomocí programu Windows. Doporučuji ale nainstalovat Fotogalerii, protože nabízí přehlednější správu fotek a videí.

V případě Fotogalerie se objeví hlášení Bylo nalezeno X nových fotografií a videozáznamů. Ponechte zatrženou volbu Zkontrolovat, organizovat a seskupit položky, které budou importovány. V dalším kroku si můžete vybrat, která videa mají být zkopírována (jsou zde automaticky roztříděna podle data pořízení). Pro dokončení úlohy klepněte na tlačítko Import.

Importování záznamů z počítače

Pokud videokameru nevlastníte nebo již máte svá videa zkopírována na pevném disku počítače, můžete je importovat do programu Windows Live Movie Maker přímo.  Na horní nástrojové liště klepněte na tlačítko Přidat videa a fotografie a následně v klasickém souborovém dialogu vyberte video na pevném disku, kde jsou. Vyberte je myší a potvrďte jejich import klepnutím na tlačítko Otevřít.

Oblíbené Tisk E-mail
Reklama

Komentáře

Hmm, tak to určitě ne. Jednoduše to šlo ve verzi v XP. Tady nikoliv.

Roztáhnou nějakou část záznamu tak, aby se dalo střihnout tam, kde chci, je skoro sisyfovská záležitost. Jak to bylo ve verzi pro XP jednoduché, přehledné a hlavně funkční, tak tady to nějaký "vizionář" hodně pokazil. Packy mu za to urazit. :-)

Zajímalo by mne, jestli je možné (klidně i neoficiálně) změnit formát výsledného souboru. Ne že by mi WMV vadilo, ale můj DVD přehrávač ho nepřehraje, zatímco DivX/xvid ano. A také by mne zajímalo jestli je možné jako rozlišení použít DVD rozlišení namísto 640x480.
Jinak je WLMM zajímavý prográmek, jako jediný umí pracovat s WTV soubory z Windows Media Center, ale tyto dvě věci výše mi zabraňují v jeho používání.

nainstaloval jsem si přes Visty na W7 Windows Live (kompletně) , napsalo mi to, že stáhnutí nelze provést, poradíte někdo, prosím?

Tady jsem o tom problému psal včetně jeho řešení -> http://mors1980.spaces.live.com/blog/cns!7A5B03AD1E0AB49D!360.entry

Potřeboval bych prosím poradit, kde v Movie makeru Win7 najdu efekt zpomalení nebo zrychlení videa jako byl ve staré verzi na XP. Rovněž mi chybí funkce zachytávat snímek. Děkuji
Honza

Potřeboval bych prosím poradit, kde v Movie makeru Win7 najdu efekt zpomalení nebo zrychlení videa jako byl ve staré verzi na XP. Rovněž mi chybí funkce zachytávat snímek. Děkuji
Honza

Dobrý den,jak mám přeměnit zvuk v Windows Movie Maker na "šmoulí" hlas ? a také,kde tam,mám upravovat zvuk (např. zrychlit,zpomalit) Děkuji

Dobrý den, potřebovala bych poradit...
Když do WLMM importuji film, který potřebuji sestříhat a následně dále upravovat, po spuštění náhledu videa je celé trhané, jako bych pouštěla screeny a ne video.
Čím to je? Popř. jak se toho zbavím?
Musím poznamenat, že jediným důvodem, proč jsem si tuto aplikaci stáhla, byla podpora HD videa, která je mi, bohužel, v tuhle chvíli naprosto k ničemu.
Díky.

Movie Maker Live by měl umět pracovat se soubory AVCHD. Bohužel, můj právě nainstalovaný Movie Maker Live s nimi má problém. SOubory M2TS normálně lze přidat, Movie Maker rozezná dokonce i jejich délku v sekundách, takže do jisté míry je chápe, ale u všech hlásí chybu, že soubor je poškozen nebo není podporován. V čem je problém?

Můžu se zeptat jestli tam nějak nejde udělat aby to bylo to video po zpátku?

V Movie Maker mozes spomalit a zrychlit video, ale po zpatku to nejde, na to musis pouzit iny program. Doporucujem ti vyskusat PowerDirector10...ma slusnu podporu a je velmi rychly. Vysledne spracovanie videa vo full HD kvalite ide aj na slabsom CPU a je to otazka par minut,skusal som viacere programy ale toto je asi najrychlejsi editor. Podporuje .wmv,mpeg1,2,mpeg4,H.264 AVC,.mov,AVI...vytvaranie prezentacii a filmov v 3D a obsahuje Inteligent SVRT3(smart video rendering technology), kde renderuje iba pridane efekty,prechody atd a video zostava v rovnakej kvalite ako zdrojove video,na APU od AMD A6-3400M rendering 40min Full HD H.264 trva tak 15-20min,zalezi kolko pouzijes efektov,prechodov.... http://www.cyberlink.com/products/powerdirector/overview_en_US.html?affi...

Ahojky potřebuji poradit.Na notebooku mám windows Sedm když si nanstaluji Movie Maker něco se změní? I Windows? :) Děkuji

Nemůžu najít, kde zrychlit prohlížení fotek - potřebovala bych to snížit na minimum kvůli jednoduchým animacím s dětma. Jde to jen pomocí posuvníku??? V případě, že mají třeba 300 fotek, je to docela vopruz a stejně je interval dost dlouhý...

Windows Live Movie Marker mi robí problemy so strihom. Kto mi poradi po jednotlivých klikoch ak chcem z videa na pevnom disku zmazať hovory pred hudbou. Rozhovorom nerozumiem a preto ich chcem zmazať. Ak si označím začiatok a koncový bod a dám del. tak mi to zmaže pesničku a nie rozhovor ktorý som chcel vystrihnúť. Prosím postup podľa klikou ak som už na upravách. Je tam rozdelenie videa , počiatočný bod, koncový bod a strih. Ako mam klikať aby som nechcene veci vysrihnul a odstranil aby sa už v klipe neobjavoval. Dík a príjemný deň. Blascak.

Ať dělám co dělám, nejprve proběhne fotografie, pak přechod a teprve pak fotka přeskočí na další - bez přechodu. Buďto jsem s tím něco provedl, anebo nevím. Program jsem už i přeinstaloval a nic se nezměnilo. Tak kdyby někoho něco napadlo...

Prosím vás naučí mě někdo z Live Movie Markerem jsem úplny začatečnik a nějak ho celej nechápu.Děkuji

stáhla jsem, ale neotevřu. Vše ostatní, co jsem z balíku chtěla, funguje. One drive a writer.

Reklama