Minecraft po česku. Tvůrci Flashpointu a Army vydají novou hru Ylands (oživeno)

2
Česká hra Ylands
Česká hra Ylands

Aktualizováno 7. 12 2017

Ylands včera vyšel na Steamu v předběžném přístupu. Hra je až do 11. prosince ve 20% slevě a prodává se za 12 eur. Poté bude cena 15 eur.

 

Původní článek z 5. 12. 2017

Pražské studio Bohemia Interactive vydá úplně jinou hru, než na jakou jsme u něj zvyklí. V roce 2015 oznámilo, že chystá sandboxový survival Ylands. Již 6. prosince hra v předběžném přístupu zamíří na Steam. Zatím bude k dispozici verze pro Windows, tvůrci ale chystají i port pro OS X, Linux a konzole. Nechybí česká lokalizace.

Ylands se zcela zjevně veze na popularitě Minecraftu. Přinese podobný zážitek, ale prý s novými možnostmi. Půjde o hru bez příběhu, ve kterém budete libovolně tvořit vlastní světy, stavět obydlí, pasti, kopat tunely, sbírat suroviny a „craftit“ nástroje, abyste mohli stavět a bořit ve větším měřítku nebo automatizovaně. Každá hra přinese unikátně vygenerovaný svět s vlastní faunou i florou. Krajinu si podrobíte v single- i multiplayeru.

Aktuální verze nese číslo 0.6. Finální tvůrci slibují do půl roku. Do té doby mají přijít nové funkce jako zvířecí společníci, stroje, programovatelní roboti a NPC postavy. Přibydou nástroje pro tvorbu vlastních scénářů i podpora fanouškovských modů. Už v základu by toho ale hra Ylands měla nabídnout více než Minecraft.

Poznávacím znamením všech podobných her je jednoduchá voxelová grafika v enginu Unity. Fotorealistickou by ale při komplexnosti hry neutáhly žádné počítače. I tak tvůrci doporučují alespoň čtyřjádrový Intel Core i5 s 8 GB RAM a grafikou GeForce GTX 760.

Více informací najdete na oficiálním webu ylands.com.

Minecraft po česku. Tvůrci Flashpointu a Army vydají novou hru Ylands (oživeno)

Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

2 KOMENTÁŘE

  1. Hra je to rozhodně zajímavá, ale pro mně nehratelná, díky naprosté nepřehlednosti inventáře a především Craftingu… Ovládání je celkově nic moc, a jiné hry to mají zmáknuté o hodně lépe.

    A k článku – “Poznávacím znamením všech podobných her je jednoduchá voxelová grafika v enginu Unity. ” – Proč jen v Unity? Pokud vím, tak Minecraft v Unity tvořen není… A voxelový svět jde vytvořit i například v UE4 (i když tento engine na to není stavěný a je pomalu nemožné hru optimalizovat – ale to je stejný jak v Unity).