Elon Musk chce vyrábět humanoidní roboty Tesla Bot. Mají sloužit lidem a v případě „problémů“ jim prý půjde utéct

0

Elon Musk představil své vlastní roboty, tedy spíše jejich vizi. Tesla totiž vyvíjí humanoidní roboty pod jménem Tesla Bot. Narozdíl od Atlase z Boston Dynamics mají ale vypadat opravdu jako lidé.

Tesla tento koncept představila včera na akci AI Day. Zatím jen jako živého člověka v kostýmu budoucího robota, což měl být takový vtípek, ale prototyp prý ukáže někdy příští rok. Své roboty mají i jiné automobilky, například Honda vyvinula robota Asimo a Boston Dynamics patří automobilce Hyundai.

Tesla sice vyrábí automobily, ale Tesla Bot nemá být automobilovým robotem. Místo toho bude mít zcela humanoidní tvar i proporce. S výškou 172 centimetrů a hmotností 56 kilogramů se zvládne pohybovat rychlosti 8 km/h (asi dvojnásobek běžné chůze). Bude ale využívat pokročilou umělou inteligenci z autopilota Tesly a je možné, že by Tesla Bot nakonec mohl umět řídit Teslu.

Tesla Bot 2
Tesla Bot (zdroj: prezentace Tesly)

Musk na akci řekl, že Tesla nyní vyrábí v podstatě roboty na kolech. S veškerým know-how a neurální sítí dává smysl, že tomu zkusí dát i humanoidní formu. Svět je postaven pro lidi, proto má lidskou podobu i Tesla Bot. Mohl by prý za nás třeba nakupovat, ale plnit i další úkoly. Musk v souvislosti s roboty zmínil i univerzální základní příjem, tedy že by jednou lidé dostávaly peníze i bez práce a práci by odváděli roboti.

Musk uvedl, že robot má být přátelský a může třeba nakupovat

Černobílé tělo doplňuje displej místo obličeje, který má zobrazovat nespecifikované důležité informace. Snad také informaci, jak jej vypnout. Musk ale s humorem uvedl, že robot zvládne rychlost 8 km/h a v případě „problémů“ mu půjde utéct.

zdroj: Tesla

Elon Musk chce vyrábět humanoidní roboty Tesla Bot. Mají sloužit lidem a v případě „problémů“ jim prý půjde utéct
Ohodnoťte tento článek!
2.8 (55%) 16 hlasů