Fotograf letěl s dronem přímo nad chrlící sopku Fagradalsfjall. A získal úchvatné záběry

0
Dron nad sopkou zdroj Gardar Olaf a PetaPixel koláž Cnews
DJI Mavic Air 2 získal záběry nad sopkou … a neshořel.
-
Zdroj: zdroj Gardar Olaf a PetaPixel, koláž Cnews

Na Islandu chrlí lávu již deset dní probuzená sopka jménem Fagradalsfjall, což mimo jiné dává možnost k unikátním záběrům. Tahle sopka byla klidná posledních 6000 let a nyní i přes nebezpečí láká turisty. Fagradalsfjall je jen 40 kilometrů jihozápadně od hlavního města Reykjavíku.

Fotograf Garðar Ólaf sobětoval bydlí poblíž a rozhodl se poslat ke kráteru svůj dron. Tím byl DJI Mavic Air 2. Serveru PetaPixel sdělil, že si během letu kolem sopky uvědomil, že by mohl zkusit získat záběry přímo nad sopkou.

Sopka Fagradalsfjall zdroj Gardar Olaf
Sopka Fagradalsfjall (snímek: Garðar Ólaf)

Ze zdroje není jasné, jak vysoko dron nad sopkou byl, ale blíže to již nešlo. Líva létala témeř kolem dronu. Samotný kráter je ve výšce 385 metrů nad mořem. Záběry z místa nad kráterem jsou úchvatné. Prohlédnout si je můžete na jeho instagramovém kanálu.

Dron nakonec neobětoval, ale včas s ním stihl zase odletět. Neobešlo se to bez poškození, vysoké teploty roztavily světla na spodní straně dronu a poškodily senzory pro detekci překážek. Nicméně dron je stále schopný letu, což je slušná vizitka pro výrobce DJI. Garðar Ólaf se focením živí a své záběry včetně těch nad sopkou prodává v cenách mezi 100 a 200 dolary.

Fotograf letěl s dronem přímo nad chrlící sopku Fagradalsfjall. A získal úchvatné záběry
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 8 hlasů