Google vrací Map Maker. Opět umožní editovat silnice přímo v mapě

1
Google Mapy editace silnic
Google Mapy editace silnic
-
Zdroj: Cnews.cz

Google umožní přidat do map chybějící cesty. V desktopové verzi budete moct kliknout na tlačítko edit a silnici jednoduše nakreslit. Google o tom informoval na svém blogu. Nástroj umožní silnice dále upravovat, změnit jim název, určovat jednosměrky a neexistující cesty mazat.

Každý tak bude moct provést změny v mapách, které používají miliony lidí na celém světě. Úprava bude zveřejněna až po kontrole, kterou Google blíže nespecifikuje. Mělo by jí o potvrzení úprav jinými uživateli, ale i zaměstnanci Googlu.

Možná si pamatujete službu Map Maker, kterou Google spustil v roce 2008 (v Česku pak až v roce 2013). Ta umožňovala provádět v mapách vcelku hodně věcí, vedle silnic i třeba obrysy budov a hranic lesnatých ploch. Úpravy ale nešly provádět přímo v mapách Googlu, ale v samostatné aplikaci. Google později oznámil chystané sloučení, nicméně v praxi službu ukončil. Platné úpravy v mapách zůstaly.

Google bude novou službu postupně spouštět v první vlně pro 80 zemí. Česko je díky přítomnosti Seznamu pro Google důležitý trh, takže bychom se mohli dočkat mezi prvními.

Google vrací Map Maker. Opět umožní editovat silnice přímo v mapě
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas

1 komentář