Google zveřejnil stránku s volebními trendy, Češi hledají hlavně Babiše a Piráty

18
Volby
Volby
-
Zdroj: Depositphotos

Google v souvislosti s říjnovými volbami do poslanecké sněmovny spustil web s volebními trendy. Stránka v reálném čase zobrazuje, jaké strany či politiky lidé před volbami vyhledávají. Web bude v provozu do začátku října a volby se konají ve dnech 8 a 9. října.

Data pocházejí přímo z vyhledávání Googlu v rámci Česka. Web je poté interpretuje v grafech a animacích. Prohlédnout si je můžete na adrese goo.gle/VolebniTrendy.

Mezi nejvyhledávanější slova v souvislosti s volbami patří inkluze, wahlomat (zde je souvislost s německými volbami a jde o různé volební kalkulačky) a švýcarská demokracie (jedna z nových stran).

Trendům ve vyhledávání se někdy říká duch doby, protože ilustrují, co právě hýbe společností. Logicky se v nich tak projevují i blížící se volby. Lidé si například zjišťují, kdy se volby konají nebo kdo v nich kandiduje. Data z vyhledávání na internetu ale určitě nelze zaměňovat za data z tradičních volebních průzkumů,“ upozorňuje tisková mluvčí společnosti Alžběta Houzarová.

Google Trendy – Nejvyhledávanější strana dle regionů
Google Trendy – Nejvyhledávanější strana dle regionů

Za minulý týden měl největší podíl na vyhledávání předseda hnutí ANO a majitel Agrofertu Andrej Babiš, celých 70 %. Na druhém místě potom nejvíce lidí vyhledávalo předsedu Pirátů Ivana Bartoše. Z politických stran jsou ve vyhledávání momentálně nejpopulárnější Piráti, kteří vedou ve všech regionech kromě Pardubického, Královéhradeckého a Karlovarského kraje, kde je největší zájem o SPD.

zdroj: Google

Google zveřejnil stránku s volebními trendy, Češi hledají hlavně Babiše a Piráty
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 4 hlasů

18 KOMENTÁŘE

 1. Škoda, že se málo mluví o serveru demagog.cz … Za poslední rok bylo dle trends.google.cz hledáno něco přes 250x … To je škoda, protože tento server pěkně ukazuje, jak nám politici lžou či námi manipulují pomocí neověřitelných výroků.

 2. Nejvyhledávanější strana podle krajů: „Piráti“ Tak to jo, dobrá předvolební agitačka, rovnou napište, že EU odhlasovala, že volby budou upravené tak aby vyhráli Piráti a pak přijde měnová reforma a přechod na euro.

  • To, že je daná stran nejvyhledávanější nic neznamená. Prostě tuto stranu hledá hodně lidí, dostanou se na jejich stránky, ale jak naloží z obsahem nevíme. Třeba (hypoteticky) si 95% všech, kteří přijdou na stránky Pirátů řeknou, že jsou to paka a volit je nebudou a nebo naopak. Jedinou hodnotnou informací, která se dá vyvodit je, že se o Piráty zajímá hodně lidí … a to je všechno … nic víc.

   • Jde o matení lidí co jsou nerozhodnutí a nebo se rozhodují na poslední chvíli. Aby jsi to pochopil, musel by jsi jít do kauflandu v pátek odpoledne. A uvídíš tam spoustu lidí, kterým nic politika neříká a těm co ano, tak převážně budou volit babiše. Když pak budou stát u volební urny, tak si řeknou: „komu to mám hodit? Jo google říkal, že nejvyhledávanější byli Pirati, tak jim to hodím!“ Chápej, v tom žádnou logiku nehledej, je to prostě útok na ty nejnižší pudy, kdy ti v televizi pořád opakujou: „kup si jar, kup si jar, kup si jar!“ A ty pak jdeš do obchodu, nervy, tlačenice, stres, kam zaparkovat auto, košík, děcko hlídat, jo musíme koupit nějakej saponát na nádobí a automaticky sáhneš po JARu. Podvědomě to máš v mozku někde uložené, tak aby se mozek vyhnul stresu, sáhne po té vzpomínce na tu reklamu protože pro něj je to jednodušší. A v rámci toho probíhá i tato manipulace.
    Stejná jak byla kampaň, vyvracíme Pirátské hoaxy, nešlo o hoaxy, šlo o to oslovit lidi, který ví co je to hoax, nějakou střední třídu ve městech a říct jim, že piráti existují a dostat prakticky zadarmo k nim reklamu na Piráty.

    • Zapomeň, že takoví lidi běžně chodí k volbám. Ty tam uvidíš jen tehdy, když budou mít na něco nebo někoho pifku, respektive se jim povede zásadně hůř.

     K volbám chodí důchodci a lidi spíše inteligentnější. Ti, co koukají na komerční televize a reklamu prokládanou kousky filmů, jsou na volby moc jednodušší, výsledek voleb je za hranicí jejich horizontu událostí.

     • Souhlasím. Důchodci volí toho, kdo jim slíbí vyšší důchody. Což je samozřejmě Babiš. To je odborník na zadlužování státu a rozdávání peněz, který nemá. Alternativně volí komunisty, protože za časů socialismu byli ještě mladí a krásní, tak na tu dobu vzpomínají s láskou. Teď mají klouby v prdeli, malej důchod a všechno pořád zdražuje, tak se jim tahle doba nelíbí. No a zbytek volí Piráty, protože je to něco jiného, jsou tam mladi lidé, kteří mají šanci něco ukázat a dokázat. Ti kdo jsou v politice už dvacet let a nic nedokázali, tak už ani nic nedokážou, jsou tam jen do počtu. Na závěr bych podotkl, že ať volby vyhraje kdokoliv, lépe se nikdo z nás mít nebude a korupce jako zázrakem taky nezmizí, takže pokud se náhodou nedokážete donutit vstát z gauče a jít k volbám, prd se stane.

      • Bohužel, volby sice vyhraje Babiš, ale bude to stejné jak s Paroubkem, nesestaví koalici i kdyby se spojil s SPD a KSČM. Kdo naopak spojí síly je slepenec ODS+TOP09+STAN+KDUČSL+Piráti a to teprve bude vítr, až se začnou kousat mezi sebou, alá dog eat dog. I když na druhou stranu, pro voliče to může být win-win, protože taková vláda většinou nebude stíhat nic mršit a rozkrádat a nechají lidi na pokoji.

      • Babiš nemusí nic slibovat, důchodci to vidí každý měsíc … na rozdíl od Drábka a podobných individuí …

  • Reaguješ jako by jsi chtěl obviňovat google z pokusu ovlivnit volby, nicméně tyto statistiky vydává google pravidelně před volbami po celém světě. Není to nic cíleného, jsou to jen data, stejně jako data o nejvyhledávanější slovo roku, či nejvyhledávanější film během vánoc. Jsou to jen data.
   Hádám, že kdyby byla nejvyhledávanější strana SPD a google to zveřejnil, tak bys nic nenamítal.

   • Tak jako můžeš tomu věřit a nemusíš, moc dobře víme, že google jede new green deal tlačenku a Piráti jako eurosvazáci jsou touhle novou myšlenkou přerozdělení miliard posedlí, proč asi. A ano i Soros je podporuje.
    Další věcí je, že se to dá v klidu fejkovat, takovej pirátskej nerd si vytvoří program, kterej bude každou sekundu vyhledávat piráty na googlu a tím udělá fejkovej zájem. Stejně je divné, že na druhé příčce je SPD. A dokonce teď vede před pirátama. Jak se říká, nevěřím, žádné statistice, kterou jsem si sám neupravil.

 3. Tak vám fandím, nech sa tiež zbavíte svojho fica/orbana a nastolíte konečne slušnú vládu. Niaky ten zlodej sa nájde vždy, ale vypratať preč treba tu systémovú mafiu ktorá je cez politickú špičku rozlezená po celom štáte.
  + by bolo fajne sa zbaviť konečne aj komunistov …od 1948 už prešlo dosť času 😉

  • Je videt, ze se v ceske politice neorientujes. Mame to takto:
   SPOLU = ODS + TOP9 + KDUCSL – vede to totalni blbka a clovek, ktery se neumi vyjadrovat do medii, slusna vlada z toho bude tezko.
   PIRATI+STAN – piraty nebo-li namorni zlodeje netreba zvlast predstavovat, uz ten nazev jasne vypovida, o cem to je. STAN je dost provarena a jejich predseda ma extremisticke nazory.
   ANO+KSCM – oboji sice kandiduji zvlast, ale povolebni koalice je dopredu jasna, ze je ANO nastupce komunistu je v podstate taky jasne a je teda zrejme, ze komunistu se nezbavime, maximalne se budou jmenovat jinak.
   SPD – posledni strana se sanci dostat se do parlamentu, jedna se o nacionalni stranu, ktera hraje na kartu odchodu z EU, osobne je v te zoufalosti, ze ktere muzu vybirat, pujdu volit, ale uprimne se jim moc neda verit, ze svuj program neopusti a nebudou vymenou za nejaka tepla mista tise podporovat Babise.

    • Mame primou volbu lidma. Ani nevim, jak je to na Slovensku, volite prezidenta nebo ho jmenuje parlament?
     U nas byl minule problem v tom, ze media protlacovala proti Zemanovi naprosto nemozneho neznameho kandidata, takze spousta lidi, kteri by jinak Zemana nevolili, ho sli volit na truc. Nechapu, proc lidi volili tohoto kdysi vsehoschopneho politika, dnes jiz senilniho dedecka, ale castecne je odpovednost na mediich a na politicke opozici, ze mu vybrali a tlacili nevyrazneho protikandidata.