Jak nahrávat telefonní hovory?

Funkce nahrávání hovorů z nejnovějších mobilních operačních systémů kvůli ochraně soukromí téměř vymizela a specializované aplikace v mnoha případech nefungují. Nejspolehlivěji se jeví využití mikrofonu u druhého zařízení. Bez oboustranného souhlasu byste však nahrávku měli využít pouze pro vlastní potřeby.

0
shutterstock 1179698311
shutterstock 1179698311
-
Zdroj: shutterstock.com

Určitě jste se někdy dostali do situace, kdy vám například manželka nebo šéf diktuje přes telefon dlouhý seznam věcí a vy si nestíháte dělat poznámky. Právě to je jeden z momentů, kdy vám přijde vhod si celý hovor nahrát a poslechnout později.

Dříve byla tato možnost zakomponovaná přímo v operačním systému některých mobilních telefonů, v dnešní době však blokuje nahrávání hovorů zákon, a to konkrétně nařízení Evropské unie GDPR o ochraně osobních údajů. To se podepsalo i na aplikacích třetích stran, které v mnoha případech ztratily svoji funkčnost. Pořídit si kvalitní nahrávku hovoru se tak stalo nadmíru komplikovanou věcí.

Je nahrávání hovorů legální? Stále existují různé metody, jak nahrávání telefonních hovorů provést. Pořízený záznam ale bez souhlasu druhé osoby nesmíte využít jinak než pro vlastní potřebu, jeho šíření dovolené není.

Nejsnadněji přes druhé zařízení, aplikace moc spolehlivé nejsou

Zřejmě nejsnadnější a nejspolehlivější univerzální metodou je využití mikrofonu u druhého zařízení, například dalšího mobilního telefonu, notebooku nebo diktafonu. Zapnete mikrofon, hovor jednoduše přepnete na reproduktor a po dovolání máte nahrávku. Aby výsledek za něco stál, je nezbytné, aby kolem vás v místnosti bylo naprosté ticho a váš telefon se nacházel co nejblíže nahrávacího zařízení. Přestože výsledná kvalita nebude zrovna ideální, na opětovné poslechnutí hovoru postačí.

Nahrávání hovorů: Android

Jestliže vlastníte telefon s Androidem 8 či starším, můžete bez problému hovor nahrát  v lepší kvalitě pomocí zabudované funkce přímo v operačním systému (pokud ji váš telefon podporuje) nebo využít některé z aplikací v Google Play obchodu, jako je například Cube ACR, Skvalex či BoldBeast Call Recorder. Jedná se o bezplatné verze aplikací. Ke zpřístupnění všech dodatečných funkcí si budete muset připlatit.

V případě, že používáte novější verzi Androidu, uvedené aplikace můžete vyzkoušet také. Někteří uživatelé hlásí jejich funkčnost i na novějších systémech, takže není problém použít k nahrávání hovorů Android 9 a 10. V mnoha případech však na záznamech bohužel uslyšíte pouze vlastní hlas (často záleží na konkrétním telefonu). Vaše šance se zvýší, pokud váš smartphone obsahuje root systému, protože lze omezení obejít a aplikace na nahrávání hovorů by měly bez problému fungovat.

Nahrávání hovorů: iPhone

Kolísavá funkčnost aplikací na nahrávání hovorů přetrvává také na telefonech od společnosti Apple. Jednou z mála ověřených je aplikace TapeACall, má však několik háčků. V první řadě se jedná o aplikaci placenou, respektive pro její správné fungování musíte platit měsíční poplatek ve výši 139 Kč (případně 769 Kč za rok). Druhou velkou nevýhodou je, že systém nahrávání funguje za pomoci „neviditelného“ prostředníka, kterým je nahrávací server vývojářů aplikace. Ve výsledku to znamená, že hovor se ukazuje jako konference tří účastníků a váš kontakt to může po přezkoumání snadno zjistit.

Jestliže váš jablečný telefon obsahuje jailbreak, máte vyhráno. S využitím nástroje Call Recorder X+ lze skutečně jednoduše nahrát každý hovor. Opět však budete muset platit, tentokrát pouze jednorázovou cenu 2,99 dolaru.

zdroj: reddit

Jak nahrávat telefonní hovory?
Ohodnoťte tento článek!
3.1 (62.67%) 15 hlas/ů