Evoluce Jágra ve hře NHL. Za skoro 30 let tam chyběl jen jednou (video)

0
Jaromír Jágr
Ilustrační foto (autor: S.yume / Wikipedia)

Kdybyste si měli vzpomenout na nejstarší videoherní postavy, které tu s námi ještě pořád jsou, vybaví se vám nejspíš Mario, Sold Snake, B.J. Blazkowicz a další. Velkou stopu v tomto odvětví sehrál ale také Jaromír Jágr. Jeden z nejlepších hokejistů historie se totiž objevil v téměř každém ročníku NHL od Electronic Arts.

Vůbec první hra vyšla v roce 1991 na Sega Mega Drive (Genesis) pod názvem NHL Hockey. Hráči tam sice ještě neměli jména, ale za „Tučnáky“ již hrálo číslo 68. Nadcházející ročník NHLPA Hockey 93 vyšel navíc i na Nintendo SNES a hráči už v něm měli svá jména (včetně Jágra), avšak hráli za smyšlené týmy. Vývojáři totiž nezískali licence na samotnou soutěž a kluby, ale měli práva hráčské asociace. Až NHL 94 přinesl všechny důležité licence a konečně si jej mohli zahrát i písíčkáři.

Mezi lety 2008 a 2011 hrál Jágr v Avangardu Omsk, přičemž KHL ve hrách od EA dosud chybí. Jágr ale zůstal v českém nároďáku. Poprvé tak vypadl až v NHL 18, kam se ale nakonec vrátil po aktualizaci soupisek, když na poslední chvíli podepsal roční smlouvu s Calgary Flames. Definitivně chyběl až v NHL 19, kdy se vrátil do rodného Kladna, se kterým chtěl postoupit do extraligy. A protože se mu to v baráži nakonec povedlo a protože NHL má licenci i na nejvyšší českou soutěž, Jágr je opět součástí hry NHL 20 (s hodnocením 79).

TIP: Jágr a jeho „skandál“ s iPhonem

Včera se mimochodem osmašedesátka vrátila na led a proti Spartě si připsala čtyři body za dva góly a dvě asistence. S takovou formou by mohla ve hře vydržet ještě pář ročníků. Navíc se šušká o uzavření extraligy, takže by jeho Kladnu ani nehrozil sestup.

Jágr v NHL Hockey 91 až NHL 17

Jágr v NHL 18

Jágr v NHL 20

Evoluce Jágra ve hře NHL. Za skoro 30 let tam chyběl jen jednou (video)
Ohodnoťte tento článek!
2.8 (55%) 4 hlasů