LibreOffice 5.2 pro zpřehlednění přidává režim jedné nástrojové lišty

0

Tak jako každé léto i tentokrát The Document Foundation vydala novou řadu svého kancelářského balíku. LibreOffice 5.2 byl oficiálně dokončen a vy si jej můžete stáhnout z webu www.libreoffice.org. Nabídneme vám i rychlé odkazy pro stažení české 32bitové a 64bitové edice pro Windows. Kdybyste raději ještě chvíli zůstali u prověřené přechozí řady, bude vás zajímat rovněž čerstvě vypuštěný LibreOffice 5.1.5.

Co najdete v dnes vypuštěné nové řadě nového? Jako obvykle řadu novinek menšího charakteru. Došlo na tradiční zlepšování kompatibility s formáty DOCX a RTF, dokonce byla přidána podpora pro staré dokumenty vytvořené ještě ve Wordu pro DOS. Calc pro změnu podporuje více typů argumentačních hodnot a zástupné znaky ve vzorcích, což zase vede k lepší kompatibilitě s formáty XLS, XLSX a ODF 1.2.

Režim jedné nástrojové lišty ve Writeru
Režim jedné nástrojové lišty ve Writeru

Kancelářský balík dále podporuje klasifikaci dokumentů dle standardu TSCP. Můžete importovat či exportovat podpisy ze souborů OOXML. Kdyby vás zajímalo něco, co můžete na vlastní oči vidět, do Writeru a Calcu byl přidán režim jednořádkové nástrojové lišty. Na tu se vývojový tým snažil vměstnat nejpoužívanější tlačítka.

Kdybyste chtěli ušetřit místo nebo si jen zpřehlednit práci, jděte do Zobrazit | Nástrojové lišty | Standardní (režim jedné lišty). Zbývající nástrojové lišty pak pro kýžený efekt odeberte. Ocenil bych, kdyby se dalo mezi běžným a tímto režimem snadno přepínat. Třeba příště. Ve výchozím stavu se na některých lištách nachází nová tlačítka, aby usnadnila přístup k často používaným funkcím. Můžete si také dle vlastních požadavků upravit kontextové nabídky.

Pokud budete ve Writeru tisknout dokument, v seznamu tiskáren uvidíte možnost tisknout do souboru. Pakliže ukládáte své dokumenty přímo do Google Drive, oceníte podporu pro dvoufázové přihlášení. Přibyly také nové nástroje na kreslení. Více se o novinkách dočtete v oficiálním přehledu. Důležité novinky pak shrnuje následující série videí.

Zdroj: Tisková zpráva

LibreOffice 5.2 pro zpřehlednění přidává režim jedné nástrojové lišty

Ohodnoťte tento článek!