Smažte si heslo. Microsoft umožní přihlašování do Windows a dalších služeb zcela bez něj

11
Microsoft
Microsoft
-
Zdroj: Depositphotos

Microsoft končí s hesly. Do Windows i ostatních aplikací a služeb se nově můžete přihlašovat jen s pomocí biometriky (Windows Hello), přes aplikaci Authenticator či SMS. Svoje současné heslo můžete z účtu zcela odstranit.

Microsoft zpřístupnil bezheselnost pro některé firemní uživatele již dříve a nyní ji spouští pro všechny. Ve vašem účtu by se měla objevit v následujících týdnech ještě před oficiálním vydáním Windows 11. Přihlašování bez hesla půjde použít i třeba pro Outlook, OneDrive či Xbox.

Současné přihlašování přes Windows Hello muselo být doplněné PINem a i tak na pozadí stále existovalo heslo. A právě to nyní Microsoft umožňuje zrušit. Z dlouhodobého hlediska totiž není heslo jako způsob autentizace nijak zvlášť bezpečné a jeho nahrazení jinými způsoby přihlašování nás zřejmě čeká postupně i u dalších služeb. Některé tou již částečně zkouší.

Microsoft Už není nutné používat hesla
Microsoft změnu sám nabídne

Zřejmě nejjednodušším způsobem pro uživatele je biometrika, ale také aplikace Authenticator. Bezpečnostní kód vám může přijít také do SMS či e-mailu. Microsoft zatím bezheselnost zkouší jako možnost, přičemž kdykoliv se budete moci vrátit zpět a opět zvolit si nějaké heslo.

et Microsoft Zabezpečení
Účet Microsoft – Zabezpečení

Svůj účet Microsoft najdete na adrese account.microsoft.com, kde si také tuto změnu budete moci v sekci (Rozšířené možnosti zabezpečení) Advaced Security Options nastavit. Aplikaci Authentificator najdete v Google Play či Appstoru.

Microsoft zatím neumožňuje zrušit heslo pro některé starší produkty, například Xbox 360, Office 2010, Vzdálená plocha či Windows 10 (sestavení 1809 a nižší).

zdroj: VentureBeat

Smažte si heslo. Microsoft umožní přihlašování do Windows a dalších služeb zcela bez něj
Ohodnoťte tento článek!
3.7 (74.44%) 18 hlasů

11 KOMENTÁŘE

  1. Já už se těšil, že Microsoft konečně pochopil, že na svém domácím počítači opravdu nechci žádné heslo, a když si nastavím přes plwiz automatické přihlašování, že to nebude každou chvíli otravovat s tím, že je problém s účtem Microsoft a ono je to přesně opačně. Budou buzerovat dál a automatické přihlášení mi zakáží úplně.

  2. Autentifikator je fajn vec, pouzivam to na prihlaseni k Outlooku, ale na prihlaseni k Windows to nechci a smysl mi to nedava. Jako delegovat prihlaseni k PC na tak nespolehlivou vec jakou je dnes klasicky Android telefon, to je hodne divne. MS na to jde uplne opacne, nez na to meli jit:
    Nejprve meli udelat spickove Windows na mobily na misto sranda systemu Windows Phone, meli ovladnout trh na misto stupidniho Androidu a pak mohli zacit rozsirovat funkce a propojovat PC a mobil, ale misto toho mobilni trh zabalili, nechali to nespolehlivemu Googlu a ted do toho chteji implementovat vlastni pokrocile funkce, to jako vazne ne!!!

  3. Hlavně výmaz hesla je „skvělá věc“ v okamžiku, kdy člověk ten autentikátor ztratí, nebo se rozbije tydlifon nebo se zblázní samotný MS. Znamená to taky praktickou nutnost do autentikátoru naládovat své telefonní číslo, abyste měli zálohu. Velký bratr jásá, má další osobní informace, které může zahrnout do svých big data.

    • Já teda nevím, ale abych mohl mít win10 tak to po mě chtělo telefoní číslo pro nějakej PIN kód. I když teď nevím jestli to nebylo kvůli mailu. Stejně to je jedno a google o tobě ví víc než ty sám, takže to nemá smysl se skrývat.