Tipy na zajímavé mobilní aplikace pro Android a iOS 1. díl

2
Tipy na zajímavé mobilní aplikace
Tipy na zajímavé mobilní aplikace
-
Zdroj: Depositphotos

Podle statistiky přibude do Google Play denně přibližně 3700 nových aplikací. A protože dobrých a užitečných aplikací není v mobilním telefonu nikdy dost, podíváme se na výběr zajímavých mobilních aplikací pro Android a iOS, které by vám rozhodně neměly chybět.

  1. Ikea Place
  2. Toggl Track
  3. Wallpaper Engine
  4. WiFiman
  5. DoKapsy od ČSOB
  6. Forest

1.  Ikea Place

Aplikace Ikea Place od známé švédské společnosti zabývající se prodejem nábytku a bytových doplňků vám umožní vyzkoušet si, jak by jejich produkty vypadaly ve vaší místnosti. Aplikace funguje na AR režimu s rozšířenou realitou a umožňuje zobrazení stovek produktů od světel či koberců až po postele, skříně a další doplňky přímo ve vašem telefonu.

Aplikace Ikea Place je aktuálně zdarma dostupná pouze pro App Store, verze pro Android totiž byla stažena z obchodu Google Play. Verzi pro Android je možné stáhnout na portálu APKMirror, avšak v zastaralé verzi 4.1.108, která nemusí obsahovat všechny nové produkty.

2. Toggl Track

Toggl Track je nástroj určený pro sledování vašeho času a času vašich kolegů, respektive k jeho plánování a organizaci. Skrze tuto aplikaci můžete plánovat společně s vašimi kolegy náplň práce, vzájemně ji sdílet a odevzdávat časové výkazy. V závěru pracovní doby je možné sledovat aktivitu a čas strávený na jednotlivých projektech a hlídat, které úkoly vás brzdí a které naopak zvládáte s přehledem.

Aplikaci Toggl Track je možné zdarma stáhnout v App Store nebo v obchodě Google Play.

3. Wallpaper Engine

Aplikací s živými tapetami jsou v obchodě stovky, Wallpaper Engine mezi nimi ale vyčnívá svým úzkým propojením s desktopovou verzí. Právě skrze tu je možné nastavit stejnou živou tapetu pro váš počítač a smartphone zároveň, což řada lidí uvítá. Wallpaper Engine obsahuje tisíce živých tapet s vysokým rozlišením a širokým spektrem kategorií, mezi kterými si najde to své snad každý. Velkou výhodou oproti jiným aplikacím je možnost tvorby vlastních živých tapet z vašich obrázků a jejich následné sdílení do mobilního telefonu.

Aplikaci Wallpaper Engine je možné stáhnout zdarma pouze v obchodě Google Play, verze pro iOS není dostupná. Ke správnému chodu je nutné zakoupit také desktopovou verzi za 4 €, která je dostupná na Steamu nebo na oficiálních stránkách.

4. WiFiman

Aplikace WiFiman patří mezi oblíbené nástroje pro komplexní analýzu okolních Wi-Fi sítí a aktivních Bluetooth zařízení. Tato aplikace vám přijde vhod, pokud si chcete podrobně změřit rychlost internetového připojení nebo zjistit stav dostupných Wi-Fi kanálů například v hustě zabydlených oblastech. S aplikací WiFiman můžete také analyzovat sílu signálu vaší Wi-Fi sítě, například pro rozvržení umístění Wi-Fi repeaterů nebo částí Wi-Fi meshe.

Aplikaci WiFiman je možné stáhnout zdarma v App Store nebo v obchodě Google Play.

5. DoKapsy od ČSOB

Aplikace DoKapsy sdružuje řadu užitečných služeb, které vám přijdou vhod, ať už jste zákazníky Československé obchodní banky, či nikoliv. Umožňuje nákup jízdenek a parkování ve více než 10 velkých městech v ČR, vyhledání elektronabíječek a placení QR kódem nebo četbu novinek. Kromě toho nabízí vybrané slevy od partnerů, nahrání věrnostních kartiček nebo tipy na zajímavé výlety po vašem okolí.

Aplikaci DoKapsy od ČSOB je možné stáhnout zdarma v App Store nebo v obchodě Google Play.

6. Forest

Poslední aplikace s názvem Forest se vás bude snažit zbavit návyků spojených s prokrastinací a bezduchým scrollováním napříč sociálními sítěmi. Forest vás za každou minutu vaší produktivity odmění růstem vašeho virtuálního stromečku, který si zasadíte. Jedná se tedy o časovač produktivity s líbezným grafickým kabátkem. Virtuální stromy navíc můžete sázet i s vašimi přáteli nebo kolegy a společným produktivním časem jim dopomoci k růstu, případně podpořit organizaci k výsadbě reálných stromů.

Aplikaci Forest je možné zdarma stáhnout v App Store nebo v obchodě Google Play, případně podpořit vývojáře zakoupením Premium verze přímo v aplikaci za částku 109 Kč.

Znáte další zajímavé aplikace, které sami používáte? Podělte se o ně v komentářích.

zdroje: appinventiv.com

Tipy na zajímavé mobilní aplikace pro Android a iOS 1. díl
Ohodnoťte tento článek!
2.8 (56.67%) 6 hlasů

2 KOMENTÁŘE