Tipy na zajímavé mobilní aplikace pro Android a iOS 4. díl

1
Tipy na mobilní aplikce 4.
Tipy na mobilní aplikce 4.
-
Zdroj: Depositphotos

Máme tu další díl našeho seriálu zabývajícího se mobilními aplikacemi, ve kterém si ukážeme pár zajímavých aplikací, které vám mohou pomoci s každodenními událostmi a které by ve vašem telefonu neměly chybět.

1. Brainfood

Jak často jen tak vezmete telefon do ruky a začnete bezmyšlenkovitě brouzdat sociálními sítěmi? A co takhle využít čas trochu jinak? Aplikace Brainfood vám pokaždé během 30 sekund naservíruje náhodnou zajímavost z oblasti vědy, historie, technologie nebo celé řady jiných kategorií. Namísto bezcílného brouzdání telefonem tak můžete zužitkovat svůj čas na toaletě nebo v MHD tak, že se naučíte zajímavá fakta, s jejichž pomocí pak můžete překvapit své přátele nebo kolegy.

Aplikaci Brainfood můžete zdarma stáhnout na App Store.

2. what3words

Představte si, že by celý svět byl rozdělený do krychlí s plochou 3 metry čtvereční. Nebylo by pak snazší najít přesnou lokaci určitého místa? Stejnou otázku si položili i vývojáři ze studia what3words a vytvořili stejnojmennou aplikaci, která na základě Google Maps rozdělila svět do bloků, které vám pomohou s určením polohy na 3 metry čtvereční. Aplikace tak přijde vhod při nouzovém určení polohy (například bezpečnostním složkám), plánování setkání s přáteli, uložení oblíbených míst nebo jako pomoc při nalezení určitého místa.

Aplikaci what3words můžete zdarma stáhnout z App Store nebo v obchodě s aplikacemi Google Play.

3. Hello Talk

Hello Talk je aplikace, ve které můžete prohloubit své jazykové znalosti s rodilými mluvčími. Aplikace funguje jako samostatná sociální síť, ve které můžete sdílet zážitky a pocity nebo se seznamovat s jinými lidmi za účelem prohloubení znalostí daného jazyka. A pokud se žádný jazyk učit nechcete a chcete udělat pouze dobrý skutek, můžete někomu jinému pomoci s učením jazyka, který už znáte.

Aplikaci Hello Talk můžete zdarma stáhnout z App Store nebo v obchodě s aplikacemi Google Play.

4. Magroove

Máte pocit, že jste už slyšeli snad všechny skladby na světě a v oblasti hudby už nenajdete nic nového? Aplikace Magroove vás přesvědčí o opaku. Stačí do aplikace zadat váš oblíbený styl hudby, kapelu nebo zpěváka a Magroove vám vyhledá podobné skladby na základě vašeho výběru. Tyto skladby poté hodnotíte podobně jako u seznamovacích aplikací a v případě zájmu je můžete uložit do vašeho playlistu ve Spotify, YouTube Music nebo jiné službě.

Aplikaci Magroove můžete zdarma stáhnout v App Store nebo v obchodě s aplikacemi Google Play, případně si přímo v aplikaci zaplatit verzi Premium za 1 USD měsíčně a získat všechny výhody plynoucí z verze Premium.

5. Countdown Widget

Countdown Widget je jednoduchý nástroj pro vytvoření widgetu s odpočtem dní do určité události, například vašich narozenin, Vánoc nebo dovolené. Tímto způsobem si můžete vytvořit widgety na domovské obrazovce a mít vždy přehled, kolik vám zbývá dní do výročí nebo dovolené.

Countdown Widget můžete zdarma stáhnout v obchodě s aplikacemi Google Play.

Tipy na zajímavé mobilní aplikace pro Android a iOS 4. díl
Ohodnoťte tento článek!
4.8 (95%) 4 hlasů

1 komentář