Tipy na zajímavé aplikace pro Android a iOS 5. díl

0
Tipy na mobilní aplikace 5.
Tipy na mobilní aplikace 5.
-
Zdroj: Depositphotos

V našem pravidelném pořadu vám přinášíme už po páté zajímavé aplikace pro mobilní telefony, které si zaslouží kousek vaší pozornosti a které stojí za to vyzkoušet. Dnes se zaměříme mimo jiné na plýtvání jídlem nebo na automatizaci vašich denních návyků.

1. Smart Launcher 6

Smart Launcher 6 je jeden z mnoha dostupných launcherů v obchodě s aplikacemi Google Play. Jedná se o aplikaci, která vám nahradí stávající domovskou obrazovku a umožní vám mnohdy pokročilejší personalizaci na míru. Smart Launcher 6 osobně používám už roky a nemohu si jej vynachválit co do počtu funkcí, tak i do přehlednosti a možností úprav.

Smart Launcher 6 můžete zdarma stáhnout v obchodě s aplikacemi Google Play, případně si zakoupit Premium verzi přímo v aplikaci s měsíčním, ročním nebo celoživotním předplatným.

2. Nesnězeno

Aplikace Nesnězeno se snaží zatočit s plýtváním potravinami a zbytečným vyhazováním kvalitního jídla, kterého se denně restaurace zbavují, protože se prostě jen nestihlo prodat. V aplikaci můžete najít restaurace, bistra a kavárny ve vašem okolí zapojené do tohoto programu, které nabízejí jídlo za zlomek původní ceny.

Aplikaci Nesnězeno můžete zdarma stáhnout na App Store nebo v obchodě s aplikacemi Google Play.

3. Tasker

Tasker je aplikace pro operační systém Android, která dokáže zautomatizovat všechny vaše pravidelné úkony na vašem smartphonu. Nenechte se odradit poněkud zastaralejším grafickým kabátkem, aplikace nabízí více než 350 akcí, pomocí kterých můžete zautomatizovat systém k nepoznání. Pomocí Taskeru tak můžete například nastavit automatické předehřátí místnosti chytrou hlavicí půl hodiny před vaším příjezdem nebo automaticky zálohovat soubory na libovolný cloud po jejich vytvoření.

Aplikaci Tasker můžete zakoupit a stáhnout v obchodě s aplikacemi Google Play za přibližně 95 Kč.

4. Electrodoc

Tato aplikace přijde vhod hlavně lidem pracujím s jemnou slaboproudou elektronikou. V aplikaci se nachází sbírka zdrojových materiálů ke klasickým i SMD elektrosoučástkám, desítky schémat zapojení a kalkulačky pro výpočty elektrických veličin. Pokud hledáte studnici vědění ohledně elektroniky, stane se Electrodoc vaší osobní elektrowikipedií do kapsy.

Aplikaci Electrodoc můžete zdarma s reklamami stáhnout na App Store nebo v obchodě s aplikacemi Google Play, případně si zakoupit verzi Pro přímo v aplikaci za 99 Kč pro odstranění reklam a odemknutí všech materiálů.

5. Geocaching

Geocaching se za dobu své existence stal koníčkem milionů lidí u nás i v zahraničí. Pokud jste o geocachingu nikdy neslyšeli, jedná se o hledání ukrytých krabiček (keší/kešek) rozmístěných po celém světě. Každá keš nabízí různou úroveň náročnosti a za její nalezení si můžete zapsat své jméno nebo přezdívku do tzv. logbooku. Tímto způsobem můžete obohatit vaši procházku nebo výlet a seznámit se s dalšími lovci „kešek“.

Aplikaci Geocaching můžete zdarma stáhnout na App Store nebo v obchodě s aplikacemi Google Play.

Tipy na zajímavé aplikace pro Android a iOS 5. díl
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas