Poslanecká sněmovna vydala mobilní aplikaci. Aby vám neuteklo žádné jednání…

1
Aplikace iSněmovna
Aplikace iSněmovna
-
Zdroj: Cnews.cz

Poslanecká sněmovna vydala mobilní aplikaci. Její funkcí je streamování aktuálních jednání ze sněmovny a pomocí dalších streamů pak i z tiskových konferencí a výborů. Jednání si můžete pustit i ze záznamu (nejstarší jsou z prosince roku 2020).

Aplikace je zatím pro iOS, na verzi pro Android se pracuje. Obsahuje tři jednoduché záložky, kde se přepínáte mezi živým vysíláním, videoarchivem a nastavením. To slouží je pro zapnutí notifikací. Za aplikací stojí vývojář Ackee, který má v App Storu již více aplikací.

Tyto streamy jsou dostupné na více platformách, třeba i přímo na webu psp.cz. Stream lze vložit i do přehrávače VLC Media Player. Jednání často přenáší také ČT24. V případě aplikace jde o adaptivní stream braný přímo z webu sněmovny, který umí přepínat mezi třemi rozlišeními/datovými toky.

Aktualizováno, přinášíme vyjádření vývojáře Ackee:

Aplikace nebyla vytvořena na zakázku Poslanecké sněmovny, ale z iniciativy vývojáře. Zveřejnění včetně vydání tiskové zprávy se plánovalo až zhruba za dva týdny. Aplikace v App Storu je již dostupná kvůli odladění případných chyb (softlaunch). Zveřejnění ze strany týmu Poslanecké sněmovny tak bylo předčasné. Více v twitterovém vláknu.

zdroj: Twitter poslanecké sněmovny

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář