Vysílání deváte stanice Primy odstartovalo reklamou. Kteří operátoři mají Prima Show v nabídce?

2
Prima Show a pořad Like House 1
Prima Show a pořad Like House
-
Zdroj: Cnews.cz

Dnes v 17 hodin odstartovalo vysílání deváté stanice skupiny Primy. Prima Show bude (stejně jako Prima Star) vysílat v DVB-T2 pouze v rozlišení 960 × 540 px. V červnu přibyla stanice Prima Star, která má konkurovat ČT3 a Prima Show se zaměří na různé reality show.

Prvním pořadem nové stanice, jejíž spuštění se nakonec asi o 17 minut zpozdilo, byla reklama na půjčky. Prima má nyní svými stanicemi obsazený téměř celý multiplex 22. Ten provozují České radiokomunikace a kromě deseti vysílaných kanálů Primy je tu už pouze hudební kanál Retro Music TV. Prima má v multiplexu teoreticky prosto ještě pro dvě stanice v SD rozlišení.

Některé zdroje uvádí, že Prima má deset stanic, ale kanál Prima +1 nelze příliš počítat, neboť má naprosto stejný obsah jako hlavní stanice, jen o hodinu posunutý (to kdybyste přišli ke své oblíbené telenovele později).

Takto vypadal start vysílání:

V DVB-T2 se stanice na televizoru objeví automaticky (vysílá totiž na pozici původně nazvané test-2), případně zvolte automatické ladění v menu. V den spuštění nabízejí novou stanici ve svých základních tarifech také operátoři internetové televize, konkrétně SledováníTV, LepšíTV, Vodafone TV a Eri TV. Dá se předpokládat, že stanici postupně zařadí do nabídky i ostatní.

Možná ale také ne, neboť někteří operátoři stále nemají v nabídce ani Prima Star. A pokud jde o velké stanice dostupné v terestrice, ty se všichni operátoři snaží mít vždy v základních tarifech. S přibývajícím počtem stanic se jejich atraktivita trochu snižuje, navíc je na obzoru nutnost za ně platit více, případně začít omezovat uživatelské funkce.

Nova má nyní šest stanic a jejich vysílání dělí mezi multiplexy 23 a 24, přičemž hlavní kanál lze naladit v obou. V multiplexu 21 vysílá Česká televize a má jej celý zaplněný šesti stanicemi ve Full HD. Barrandov má stanice tři.

zdroje: Prima, vlastní

Vysílání deváte stanice Primy odstartovalo reklamou. Kteří operátoři mají Prima Show v nabídce?
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 4 hlasů

2 KOMENTÁŘE

  1. Jo takhle, plati vam tu nejen Huawei ale i Prima, ze jsou tady clanky o tehlech dvou? 🙂

    Jinak: „Who cares.“

    Bych chtel videt jednoho ctenare Cnews, ktery jeste sleduje Primu. Na televizi snad uz koukaji jen duchodci.