Samsung představil kameru, kterou budete nosit na krku. Snímá celé okolí

0
Samsung Linkflow FITT360
Linkflow FITT360

Samsung vyrobil už dvě generace sférických kamer zabírající 360° prostor kolem vás. Z jeho výzkumného oddělení C-Lab se odštěpila nová firma Linkflow, která se zaměří jen na vývoj těchto typů zařízení. Se svým prvním produktem, kamerou FITT360, letos zabodovala na crowdfundingových portálech Indiegogo a Kickstarter, kde celkově vybrala 800 000 dolarů. Tyto peníze pomůžou s uvedením kamery, která slibuje natáčet POV videa (z vlastního pohledu).

FITT360 má tvar tenké podkovy, kterou si nasadíte na krk. Tzv. neckband v sobě obsahuje trojici Full HD snímačů, řídicí elektroniku a akumulátor. Má pouze jedno tlačítko, slouží pro spuštění záznamu. Ten se ukládá na microSD karty, ale přes Wi-Fi lze video streamovat rovnou do mobilu.

Kamera natáčí sférické video v rozlišením 3840 × 1920 px při 30 snímcích za sekundu. Hardware i software se starají o šestiosou elektronickou stabilizaci a automatické sešití tří obrazů do jednoho 360° videa či fotografie. Zvuk bohužel prostorový nebude, mikrofon je pouze jeden. Nechybí ani čip GPS/Glonass, který záznamům přiřadí razítko s uloženou lokací. FITT360 se nabíjí 100 minut (2400mAh akumulátor je nevyměnitelný) a zvládne natáčet 90 minut v kuse.

Novinka se začne prodávat v říjnu, doporučená cena je 700 dolarů, podporovatelé na Kickstarteru a Indiegogo mohli FITT360 mít až o polovinu levněji. Hlavní výhodou kamery je její nenápadnost. Není to žádný nešikovný majáček připevněný na přilbě, ale drobný řetízek, který nebude překážet turistům, sportovcům ani dokumentaristům. Firma chystá i profi verzi se čtyřmi kamerami a osmihodinovou výdrží, tak však bude určena jen pro ochranky nebo bezpečnostní složky.

Samsung představil kameru, kterou budete nosit na krku. Snímá celé okolí
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 6 hlasů