ThinkPhone: Lenovo má smartphone dělaný na míru k ThinkPadu

1
THINKPHONE by motorola Notification
ThinkPhone
-
Zdroj: Lenovo

Značka ThinkPad míří do smartphonů. Lenovo představilo první ThinkPhone, který vydá pod svou značkou Motorola. ThinkPady jsou tu s námi již 30 let, byť s IBM zažily slávu jen prvních 13 roků a už dávno patří pod Lenovo. Motorolu pak vlastní Číňané od roku 2014.

Motorola ThinkPhone má záda s texturou podobnou té na některých ThinkPadech a nechybí ani logo s ikonickou červenou tečkou. ThinkPhone má P-OLED displej o úhlopříčce 6,6″ s rozlišením 1080 × 2400 px a frekvencí 144 Hz. Pohání jej Snapdragon 8+. Akumulátor se pyšní kapacitou 5000 mAh (nabíjet lze výkonem 68 W) a vnitřní úložiště můžete vybírat mezi 128, 256 nebo 512 GB. Sestava fotoaparátů čítá základní 50Mpx snímač a ultraširokoúhlou 13Mpx čočku. Třetí je pak pouze 2Mpx senzor pro měření hloubky ostrosti.

Typické uživatele ThinkPadu by ThinkPhone mohl nalákat na konzervativní vzhled. Záda jsou z aramidových vláken a logo s červenou tečkou se skvěle hodí právě k notebookům ThinkPad. Červené je i programovatelné tlačítko na levém boku telefonu a v základu má sloužit jako vysílačka (walkie-talkie) v rámci Microsoft Teams.

2022 ThinkPhone by Motorola AdvancedPack One Charger For All
(zdroj: Lenovo)

Pro spolupráci s notebooky ve stylu Samsungu Dex je ThinkPhone vybaven funkcí Ready For. Telefon i počítač samy zjistí, že jsou blízko sebe, a připojí se přes Wi-Fi. Používají pak jednotnou schránku pro přenos zkopírovaného textu či dokumentů a mají také společné notifikace. Aplikace Androidu půjde spouštět i na ThinkPadu a kameru telefonu lze využívat jako webkameru. Lenovo zatím nezveřejnilo cenu, ale v Česku by se ThinkPhone prodávat měl.

Zdroj: Lenovo

ThinkPhone: Lenovo má smartphone dělaný na míru k ThinkPadu
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas

1 komentář