Airbank spustí mobilní NFC platby „v nadcházejících týdnech“

2
Airbank placení nálepkou

Na podzim do Česka přišel Android Pay (dnes už je z něj Google Pay), řada bank ale chystá vlastní řešení bezkontaktních mobilních plateb. Podle našich informací jej na jaře spustí Česká spořitelna, která NFC platby integruje do své aplikace George (ta postupně nahradí původní Servis 24). Platby výhradně přes vlastní aplikaci chystá též Airbank.

Firma tuto skutečnost oznámila začátkem října s tím, že důležitá aktualizace aplikace My Air přijde v nadcházejících měsících. Teď už to nejsou měsíce, ale nadcházející týdny, jak Airbank uvádí na své facebookové stránce. Jedním z uváděných důvodů, proč banka nepoužije univerzálnější řešení od Googlu, je prý to, že ne všichni klienti chtějí sdílet údaje s třetí stranou.

Banka před třemi týdny na webu zveřejnila nový příspěvek, ve kterém píše, že My Air s NFC platbami již interně testuje. Podporovat bude telefony s Androidem 4.4 a novějšími.

V aplikaci pro iPhony tato funkce nebude, neboť Apple nedovoluje zprovoznit mobilní platby mimo jeho vlastní Pay. A do aplikace pro Windows Phone/Mobile se také nedostane, protože jsou to mrtvé systémy. Na alternativních platformách Airbank doporučuje využívat bezkontaktní platební nálepky, které lze přilepit na zadní stranu mobilu, nebo je strčit pod kryt.

Ikonky obchodů v internetovém bankovnictví Airbank
Ikonky obchodů v internetovém bankovnictví Airbank

NFC není jedinou funkcí, o které již Airbank několik měsíců mluví, ale ještě ji nenabízí. Klienti čekají i na kontokorent, který jim na debetních účtech dovolí jít do mínusu. Dnešní aktualizace internetového bankovnictví ale jednu novinku přinesla. V historii plateb jsou u položek vidět loga obchod nebo ikonky s iniciálami, viz screenshot.

Ohodnoťte tento článek!

2 KOMENTÁŘE

  1. Už aby to bylo, s android pay/google pay budou jen problémy, protože google neumí udržet kontinuitu vlastních produktů.
    U KB je přechod z vlastní aplikace na android pay zhoršení komfortu o několik řádů.

  2. Tesim se.
    Jeste by me zajimalo, jak daleko je FIO, myslim neco opatrne mluvili o Android Pay, tak uvidime.

    Osobne vlastmi reseni od AirBank vitam a to ani ne tak z duvodu soukromi, ale presne jak tu pise Maor „oogle neumí udržet kontinuitu vlastních produktů“. S tim stoprocentne souhlasim a podtrhuji. U Googlu je navic mozne ocekavat ruzne podrazy jakoze zatrhne Google Pay na starsich verzich Androidu nebo bude vkladat nejake nesmyslne podminky okolo dvoufaktorove autentizace, nemoznost rootnout zarizeni atp.