Amazon začal vyrábět vlastní televizory. Spojí v nich Fire TV s Alexou, která bude stále poslouchat

8
Amazon fire tv omni series
Amazon Fire TV Omni series
-
Zdroj: Amazon

Televizory se Smart TV od Amazonu (Fire TV) nejsou žádná novinka – díky spolupráci například s Toshibou či Pioneerem. Nové televizory ale mají být zcela v režii Amazonu. Ten se vyjádřil v tom smyslu, že je pro něj lepší nebýt závislý na partnerech a mít celý hardware pod kontrolou. Začal tedy pod značkou Fire TV vyrábět dvě řady vlastních televizorů. I když za jejich výrobou stojí nejspíše TCL.

Nové televizory budou mít známý systém Fire TV a navíc několik mikrofonů pro jednodušší používání Alexy. U současných modelů, které se do televizorů připojují jako set-top-box, bylo potřeba mluvit na ovladač (a nejprve na něm stisknout tlačítko, snad s výjimkou Amazon Fire TV Cube), u těch nových bude možné zavolat rovnou na obrazovku.

Amazon sdělil, že uživatelé využívající hlasové ovládání si pustí jejich obsah dvakrát častěji. Mluvit na ovladač jako na mikrofon je také jiný typ zážitku, než bez nutnosti něco mačkat promluvit rovnou na televizor. Spolu s představením nové Fire TV Stick 4K Max tak Amazon představil high-endovou řadu Fire TV Omni series a jako levnější variantu pak Fire TV 4-series.

Je velmi pravděpodobné, či spíše jisté, že hardware a hlavně panely pochází od některého z partnerů. Spekuluje se o TCL, které pravděpodobně stojí za výrobou, ale nejde jen o přeznačené modely. Navíc u těchto televizorů zatím chybí podpora HDMI 2.1.

Tip: Amazon každý rok zničí miliony neprodaných produktů včetně nových MacBooků či televizorů. Je to levnější, než je darovat

Fire TV Omni Series budou dostupné od října v úhlopříčkách od 43 po 75″, vždy s rozlišením 4K. Všechny modely mají podporovat HDR10, HLG a Dolby Digital Plus, dvě největší úhlopříčky pak navíc ještě Dolby Vision. Fire TV není závislé pouze na Amazon Prime Video, pustit si můžete i Netflix či jiné služby.

Výhodou nových televizorů může být cena. Nejmenší 43″ model bude v prodeji za 410 dolarů, 55″ je za 560 dolarů a 75″ za 1100 dolarů. Levnější 55″ z řady 4-series přije na 520 dolarů.

zdroj: Amazon

Amazon začal vyrábět vlastní televizory. Spojí v nich Fire TV s Alexou, která bude stále poslouchat
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 2 hlasů

8 KOMENTÁŘE

  • A v čem je to jiné od „OK, Google“? V principu musí taky poslouchat pořád a všechno.
   Není to již dávno pouhý sen, ale celoplanetární realita. Ani si nemusejí říkat komunisté.
   Stačí se v přítomnosti zapnutého Android zařízení zmínit o nějaké věci/výrobku, a pak se reklamy na něj měsíc nezbavíte. Přímo nahrávky se nikam neposílají, ale klíčová slova v textové podobě evidentně musejí, což bohatě stačí. Ano, jen pro účely reklamy. Zatím.

  • Vim z duveryhodneho zdroje (kriminalista) o pripadu, kdy byl diky Amazon Alexa usvedcen vrah. Vsechno ma nakonec dva pohledy.
   Jinak, jak pise nfsmaniac, pokud mas AndroidTV, tak mas uplne to same v podani Googlu. Myslim, ze dokud tahle funkce bude na TV inzerovana, tak ja to ok. A samozrejme osobne doma chytrou TV nemam a vim, ze si ji neporidim. Netflix resim pres pocitac, vic nepotrebuju. Nastvalo by me, kdyby tu funkci zacali davat skryte i do monitoru a dalsi elektroniky, kde nema a nemuze mit zadny ucel.

   • Ano ale tohle je o něčem jiném. Tohle je dopadení zločince k jehož dopadení a usvědčení byly použity zákonné nástroje a nylo postupování v souladu se zákony.

    V případě komunistů to je v nedodržování zákonů a systematické špehování lidí. V Číně používají stejné principy jako komunisti u nás po roce 1948. Teď k tomu budou mít i takové televize. Už to vidím jak vyvíjí softwér který bude kontrolovat aby povinně všichni po projevu strýčka Si tleskali a netleskající bude hlásit. Komunistický sen.

    • Nic proti, ale jestli nam neco ukazala pandemie Covid-19, tak to, ze ke komunisticke Cine mame bliz nez si myslime.
     Ano, je to spatne, ale je to o lidech. Dokud se budou lidi dozadovat svobody jen tehdy, kdyz se jim to hodi, tak vzdycky budeme pouhy krok od nastoleni komunismu ala rok 1948.

     • To přibližování ke komunistické nám neukazuje covid ale spíše náš STBák který ojebává ne jen pravidla slušného chování ale i náš právní systém.

      Ale i tak to že si mohu dovolit tohle napsat je dokladem toho, že k Číně máme hodně daleko. V Číně bych už asi bručel za podobná slova pro strýčkovi Si.

 1. Ve sci-fi filmech to sice vypadá cool, ale osobně nějak nemám náladu povídat si s televizí. Ani s jakýmkoliv jiným přístrojem. A když bude stále poslouchat, tak za chvíli začne sama odmlouvat, pomlouvat a já nevím co ještě.