Apple přetahuje znuděné mapové experty z Googlu

0

Mapová aplikace Applu a podklady v novém iOS 6 jsou průšvih. Chybí funkce, které nabízel Google, a mapy mají spoustu chyb. Na první pokus a v tak krátkém čase pravděpodobně ani nešlo vytvořit lepší řešení, ale Apple selhal v tom, že špatné mapy ihned nasadil do ostrého provozu pro 100 milionů lidí.

Rozdíl mezi mapou Googlu a Applu

Rozdíl mezi mapou Googlu a Applu, největší sbírku chyb a parodií najdete na theamazingios6maps.tumblr.com

Agentura Reuters cituje bývalého šéfa Googlu a dnes člena rady Erica Schmidta, že by Apple udělal lépe, kdyby zůstal u Googlu, ale s tím už nic nezmůžou. Google je Applem stále v kontaktu a veřejnost zajímá, kdy lidé z Mountain View vypustí vlastní mapovou aplikaci pro iOS. Schmidt jen tajemně odvětil, že Applu aplikaci ještě neposlali. Až v jablečné centrále totiž schválí, jestli se Google Maps do App Storu dostanou, nebo ne.

Kvůli mapám v iOS 6 se snesla kritika i na nizozemskou společnost TomTom, která vyrábí stejnojmenné navigace a dodává data pro Apple. Do TomTomu si píchnul i šéf navigačního systému Waze. TomTom se ovšem brání, že jejich podklady jsou dobré a za špatné mapy Applu nemůže. Něco na tom bude, TomTom už mapy a navigace tvoří 20 let a podobný průšvih Nizozemce zatím nepotkal. Podklady nakupuje Apple i u dalších společností, takže chyba pravděpodobně zůstává v Cupertinu.

 

A abychom měli povídání kompletní, Apple otevřel pracovní pozice, ve kterých hledá mapové experty. Podle zdrojů magazínu TechCrunch navíc přetahuje lidi, kteří dříve vyvíjeli Google Maps. Před nimi už prý nestojí žádné výzvy, velké novinky už nepřijdou a Google mapy pouze aktualizuje a drobně vylepšuje. V Applu mohou pomoci vybudovat úplně nový produkt.

Ohodnoťte tento článek!