Vodafone se opět snaží vzkřísit Oskartu – předplacenou kartu, která navazuje na dřívější Oskar Mobil a na trhu je od roku 2013. Za dobu své existence si prošla řadou změn, přičemž tou poslední bylo spuštění ve formě virtuálního operátora. Po zrušení Sazkamobile ji nyní Vodafone lehce upravil a představuje jako předplacenou kartu Oskarta.
Konfigurace podle potřeb zákazníka a odměny za dobití
Nová Oskarta nabízí v základu minutu hovoru za 2,5 Kč, SMS za 1,5 Kč a 1 GB dat měsíčně za 79 Kč. Náročnějším uživatelům je k dispozici konfigurace balíčků, u kterých můžete dostat až 50 GB dat, neomezené volání a až 200 SMS měsíčně.
V nejvyšší možné konfiguraci ale cena šplhá na 1270 Kč, což vzhledem k necelým 600 Kč za základní neomezený tarif Basic+ nedává po finanční stránce tak úplně smysl. Za podobnou cenu (1307 Kč) dostanete nejvyšší neomezený tarif Premium 5G s neomezenou 5G rychlostí.
Za dobití předplacenky (nad 400 Kč včetně) nabízí Vodafone odměny v podobě extra kreditu v hodnotě 100 Kč, 2 GB dat zdarma nebo 100 volných minut do všech sítí. Další drobný bonus Oskarty spočívá v rychlosti internetu po vyčerpání datového balíčku, kdy rychlost zvedá z původních 64 kb/s na 256 kb/s.
Novou Oskartu lze objednat jako tradiční SIM i jako eSIM za cenu 100 Kč se startovacím kreditem ve stejné výši. Pokud máte Oskartu z dřívějška, ceny se pro vás nemění a volání, data i SMS zůstávají takové, na jaké jste zvyklí.