Hodinová ukázka z hraní Cyberpunku 2077 láká na velké věci (video)

14
Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077

V červnu jsme se po dlouhých letech od oznámení dočkali prvního traileru na chystané RPG Cyberpunk 2077 od polského studia CD Projekt Red. Minulý týden na konferenci Gamescom firma za zavřenými dveřmi ukázala vybraným novinářům i reálné záběry z hraní. Včera se naši severní sousedé smilovali a masivní 48minutový gameplay zveřejnili na YouTubu.

Video ukazuje počáteční výběr postavy (žena nebo muž), možnosti úprav vzhledu a historického pozadí, které se do hry promítne. Schopnosti se nemění ručně, ale dynamicky podle stylu hraní.

Na videu je vidět pouze jedna z misí hlavní kampaně, ale i ta dostatečně ukazuje herní svět i mechanismy. Cyberpunk bude open world, který na rozdíl od předchozích titulů studia budete procházet v pohledu první osoby. Oproti Zaklínači navíc velkou roli budou hrát budovy rozdělené na patra. Hráč dokonce při procházení exteriéry ani interiéry nebude čekat, okolí se automaticky načítá na pozadí a hra bude dokonale plynulá. Ukázka to „prodala“ skvěle.

Velkolepě působí také Night City. Ulice vypadají jako živé, desítky až stovky postav se na ni přirozeně pohybují podle svých denních a nočních cyklů. Vidět byla jízda autem i jedna akční honička, kdy volant převzal parťák, zatímco hráč střílel z okýnka. Tvůrci předvedli i možnosti augmentace postavy pomocí různých cyberware doplňků. To ony budou tím, okolo čeho se hra bude točit a co vám při postupu bude pomáhat. Místo kouzel jako v Zaklínači dostanete sci-fi udělátka jako oční skener přibližující obraz a analyzující objekty a postavy.

Rozmáchle působí také přestřelky s různými hi-tech zbraněmi, při nichž budete účelně využívat okolní terény a stěny. Jediná mise také ukázala široké větvení dialogů a možností řešení úkolů, vše s následky pro budoucí vývoj hry. Zkrátka si po celých 48 minut nestačíte pořádně vydechnout.

Video neukazuje finální hru, je jen současný stav. Grafika ani animace ještě nejsou 100% hotové, upravovat se budou RPG prvky, fyzika… Však také tvůrci mají ještě dost času. Hra by měla podle původních plánů vyjít do roku 2021. Přesné datum neznáme, ale pulírování k dokonalosti ještě může rok dva zabrat.

Studio navíc nekrvácí, takže ji finanční situace nenutí vydat předčasnou a nevyladěnou hru. Skupina CD Projekt dnes oznámila, že za první půlrok 2018 utržil 168 milionů zlotých (1 miliard korun) a skončila s čistým ziskem 52 milionů (313 milionů korun). Zaklínač se prý stále velmi dobře prodává, firma vydělává na karetní hře Gwent (brzy vyjde její singleplayerová verze) a daří se i obchodu GOG.

VIDEO S CZ TITULKY

Borci z VideaČesky celý skoro hodinový gameplay přeložili do češtiny.

Hodinová ukázka z hraní Cyberpunku 2077 láká na velké věci (video)
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 8 hlasů

14 KOMENTÁŘE

 1. 1) ruční zbraň střílící jak kulomet, lol ?
  2) na záchranu holky 8 zásobníků? Pokud by jeden vážil 585g, tak by u sebe musela mít 4,6Kg zásobníků.
  3) neprůstřelné, nerozbitelné dveře nainstalované ve dřevo-sádrokartonové zdi ? To by musel udělat jen idiot. Navíc když jsem si já dělal svou mapu do counter-strike nebyl problém naprogramovat rozpadající se kousky omítky v rozích zdí, nebyl problém vyrobit i ani otvory ve zdích. Dokonce jsem měl i rozpadající se futra u dveří. Ale nerozbíjetelné dveře vypadají jako obecný programátorský problém. Dveře prostě nejdou rozbít ani v Half-life enginu a nepůjde to ani v cyberpunku. No lol.
  4) Jaktože ve videu jsou vidět cecky s bradavkami? Najednou to nevadí? EU zjistila že je potřeba zvýšit porodnost? Ta paní tam po probuzení má na sobě jakési cyberpunkové tílko ale nemá podprsenku. Chápu že to je sci-fi, ale i ve sci-fi funguje gravitace, která jí z koz udělá věšáky.
  5) přibližovací oko bylo taky v half life2
  6) Celkem drsné jsou ty budovy, všude všechno naletěný ale zároveň bordel, budovy psotavený nelogicky, komunikace mezi baráky úzká na jedno auto.
  7) borec zaparkuje na křižovatce, kolama na chodníku a nedostane za to pokutu? Boveráci mu to nepoškrábou a ještě na silnici jsou téměř sami a nikdo jinej tam auto nemá? A silnice jsou téměř prázdné? Cesty odnikam nikam, žádné hlavní trasy, velké a malé křižovatky, jen vybetonované spojnice postavené na nevím čím vedoucí nikam? Nikde žádné značky, příkazy směru, na křižovatkách nejsou semafory, na co taky, když na silnicích za jednu honičku potkáte asi jen deset aut ve dne.
  8) kulky které mění směr aby zasáhli svůj cíl… Hlaf-Life jedna a včelky…. trapas.
  9) zobrazování siluet postav nepřátel za zdí? trapas i když to střílení s odrazem od zni sice fajn, ale bylo by vhodné jen z nějakého rozumného tupého úhlu.
  10) je to takovej mix Fallouta a GTA bez atomovky a radiace v roce 2076. Herní ovládání: Skákání Doom2016, snižování rychlosti času Fallout4, střílení ze země Max payne, volnost GTA.
  11) cože? super technické zbraně „corpo“ najde jen tak v krabici v nějakým zaplivaným skladu?
  12) proč auto na vodík zní jak V8 ? A řadí převodové stupně?
  13) ale jo zahraju si to asi i bez raytracingu a klidně jen ve FullHD s antialiasignem. To jen AMĎáci si budou muset počkat na 7nm Navi…