iPhone 4 se začal prodávat a už se zmítá v problémech

0

Bez stanu jej jako první mít nebudete

Asi nejočekávanější telefon letošního roku se právě dostal do obchodů. Engadget informoval, jak na něj velké zástupy lidí čekaly dlouhé fronty, budoucí uživatelé spali ve stanech před Apple Store apod. Stejně se na všechny zájemce nemusí hned dostat. Apple, resp. Foxconn a další továrny zřejmě nebudou stačit uspokojovat poptávku tak rychle.

Noční fronta před londýnským Apple Store, zdroj: Engadget

Minulý týden, když se iPhone 4 dostal do předprodeje, nabídku výrobce brzy stáhnul. Přetížené servery, vyprodané zásoby (600 000 předobjednávek), takový je o nový jablečný telefon zájem. Spoustě uživatelů v Americe bude končit stará smlouva a budou nejspíš chtít vyměnit starší iPhone 3G. K tomu přičteme lákavý proslov Stevea Jobse z WWDC 2010, jenž z každé nové funkce dělal senzaci. Zájemci už pak přijdou sami.

Jenže se objevují i problémy, které vtipně sbírá web Gizmodo. Ano, ten samý, který se už o jeden skandál Applu letos postaral. Pohádku o nalezeném prototypu, článku a následné razii u jeho autora doma už jste nejspíš slyšeli.

Volat ano, ale nesmíte iPhone 4 držet v ruce

Steve Jobs na své keynote ukazoval inovovaný systém antén. Obě tvoří kovové hrany na boku přístroje. Jedna z nich slouží Bluetooth, GPS a Wi-Fi, ta vpravo pak telefonnímu signálu GSM a 3G (UMTS).

Boční hrany jako antény, zdroj: Engadget

Tato inovace je ale možná problematická. Uživatelé posílají Gizmodu svá videa, na kterých se signál při dotyku ztrácí. V tuto chvíli je jich už 16, některá tento jev potvrzují, jiná vyvracejí (těch je méně). Signál padá na jednu čárku, ale většinou jde telefonovat bez výpadků. Může to být chyba návrhu nebo výrobní série, někteří tvrdí, že na vině je firmware. Ale problém zde je, o tom není sporu.

Možná si je Apple chyby vědom, něco takového by se při testech objevit mělo. Napovídá tomu i velká propagace gumových krytů Bumper. Tím by se ztratil vodivý kontakt a problém je vyřešen.

Apple Bumper – s gumou to líp jede, zdroj: Apple

Displej jako dalmatýn

Gizmodo monitoruje ještě druhý problém – fleky na displeji. Žlutý skvrny se objevují na různých místech, což potvrdila už necelá třicítka lidí. Jsou viditelné na bílých plochách, ale zatím se neví, co je způsobuje. Může to být teplotou, tlakem komponent zespodu, kdoví. Jeden uživatel prý nechal telefon pět minut na čerstvém vzduchu a problém se spravil.

Fleky sem, fleky tam, zdroj: Gizmodo

Apple se k problémům zatím nevyjádřil, ale očekává se, že tomu bude co nejdříve. I když se ve světě sociálních sítí o iPhonu 4 mluví spíš s nadšením, podobné záležitosti mu mohou srazit vaz. Špatné zprávy se šíří příliš rychle. A od telefonu za 20 tisíc asi nikdo podobné problémy neočekává.

Jestli se dozvíme něco nového, budeme vás dále informovat.

Zdroj: Engadget, Gizmodo (1, 2)

Ohodnoťte tento článek!