IT drobky: nový walkman, tablety pro strážníky, 4K projektor

2

Walkman? V dnešní době?

[Vyzkoušeno] Sony představilo nový Walkman NW-A35. Je to sice už 38 let od toho úplně prvního a většina lidí dnes poslouchá hudbu úplně jinak, nicméně nový Walkman se snaží být hlavně synonymem pro kvalitní poslech. Novinka NW-A35 se bude prodávat za cenu okolo 7000 Kč v balení s velmi kvalitními sluchátky. Do vnitřní 16GB paměti se vejde 12,2 GB hudby a nakopírované písničky se automaticky roztřídí podle tagů.

Kromě MP3 můžete poslouchat prakticke všechny hudební formáty (WMA, FLAC, LInear PCM, AAC, HE-AAC, Apple Lossless, AIFF, DSD). Walkman ovládáte trochu jako smartphone přes 3,1″ dotykový displej, základní funkce (hlasitost, pauza, další) máte i jako fyzická tlačítka na boku. Nabíjení probíhá přes nestandardní USB kabel, takže byste si jej neměli nikde zapomenout. Výdrž je okolo 45 hodin, v případě hi-res nahrávek o třetinu méně. Kvalita poslechu je opravdu velmi dobrá, zvláště při zapnutém potlačení okolního hluku, který dokonce můžete definovat (autobus, letadlo, kancelář, automatika).

461190736 img_4313 img_4310 img_4319

Tablety pro strážníky

To Panasonic uspěl s odolnými tablety u brněnské Městské policie. Její strážnící totiž používají Toughpad, konkrétně model FZ-M1 a Panasonic se s tím nyní pochlubil, i když ve výbavě je 80 tabletů již od roku 2014.

V minulosti jsme nějaké Toughpady také sami vyzkoušeli, před čtyřmi lety u nás vyšla recenze na Toughpad FZ-G1. Tehdy ještě s Windows 8, Core i5-3437U, IPS displejem s rozlišením Full HD a 128GB SSD byla celkem fajn. Samozřejmě cena okolo 60 000 Kč je pro běžné uživatele nereálná a nepřesvědčí ani fakt, že se ventilátor chlazení umí točit i pod vodou.

pk5_6537

Verze pro Městskou policii FZ-M1 je o poznání slabší: procesor Core i5-4302Y a 7″ displej s rozlišením 1366 × 768 px. A operační systém? Pořád Windows 8.1. Výbava zahrnuje moduly GPS, LTE a fotoaparát. Nad Windows zde běží aplikace pro strážníky, kterou vyvinuli přímo programátoři Městské policie Brno (věděli jste, že někdo takový existuje?). Kromě zvýšené odolnosti tabletů mají ještě pojištění nad rámec, to kdyby se tabletu přeci jen při službě něco stalo.

Transcend poprvé s 3D NAND

Transcend uvedl nová SSD s označením SSD230S. Je to vůbec poprvé, kdy u svého disku použil čipy 3D NAND TLC. Sekvenční rychlosti uvádí 560/520 MB/s a životnost (u větší 512GB kapacity) 364 GB, což znamená záznam 10 GB dat denně po dobu 99 let. Budoucnost i u stolních počítačů mají sice spíše SSD formátu M.2, která mohou být napojena přímo na sběrnici PCIe místo SATA a tím dosahovat mnohem vyšších rychlostí, jako upgrade je ovšem vhodný i 2,5″ disk. Tento má řadič Silicon Motion SM2258 a prodává se v kapacitách 128, 256 a 512 GB se zvýšenou zárukou 3 roky a cenou od 1530 Kč za základní model. Ani u konkurence se zatím pod 1500 Kč příliš nedostanete.

ssd230s

4K projektory v ceně malého kina

Projektorům se příliš nevěnujeme, ale nyní uděláme výjimku. BenQ totiž uvádí první projektor  na světě, který kombinuje DLP i LED technologii při 4K rozlišení. BenQ X12000 se samozřejmě chlubí vysokou svítivostí 2200 lumenů při životnosti zdroje LED až 20 000 hodin. Jelikož 4K projektory jsou prostě drahé, na tento BenQ si připravte 202 990 Kč.

benq_x12000

 

Ohodnoťte tento článek!

2 KOMENTÁŘE

  1. Děkuji firmě BenQ, že konečně zapla mozky a pustila se posunout příčky projektorů kousek dále.
    Jako majitel FHD projektoru Panasonic PT6000 Vás ale musím informovat proč si nehodlám pořídit v současné době 4K projektor.
    Je sice fajn že jste konečně začali řešit životnost lamp a nahradili jej moderním LED osvětlením. Za to vám patří opravodvé dík! Perfektní, luxus a smekám klobouk před svítivostí kterou jste z toho vymačkali. Ale co Vám nepřenesu přes srdce, je technologie DLP. Vím že vás to stálo nemalé prostředky, ale prostě už se na to vykašlete, je to prehistorie a musíte se dívat dál. Nevím proč se zabýváte nějakým kolečkem, zatmíváním a dalšíma hnusama, proč tam nevložíte staticý LCD panýlek, k němu dejte pořádnou elektroniku která bude mit input lag jako monitor a máte klid. Dejte tomu cenovku do 100kKč a nebudete stíhat projektory dodávat na trh. S DLP kolečkem běžte vážně dneska do zadele.
    Děkuji za pozornost.

    • Vyhoda DLP je prave barevna stalost a lepsi svitivost, tak proc to kazit LCD panylkem. A s LED lampami uz nema smysl (nebo v brzke dobe prestane mit smysl) pouzivani color wheel – budou stacit tri barvy samotnych LED.