Microsoft ukončuje aplikaci Teams zdarma, nabídne ale bezplatně jinou verzi

3
Připněte jedno video tak, aby bylo vždy v popředí
Microsoft Teams
-
Zdroj: Microsoft / Microsoft Teams Blog

Microsoft vyřazuje aplikaci Teams z provozu. Týká se to klasické verze, která je/byla zdarma. Stejná verze pro firmy ovšem zdarma zůstává. Microsoft doporučuje upgrade na Teams Essentials, ale nabídne současně zdarma jinou verzi Teams. Pokud se v tom ztrácíte, nejste určitě sami.

Vypnutí současné verze nastane k 12. dubnu. Teams Essentials stojí 3,4 € (bez daně) za měsíc na jednoho uživatele. Při upgradu zachová přístup ke všem současným chatům i souborům. Microsoft však nabízí možnost používat Teams i nadále zdarma. Pro videokonference můžete využívat i konkurenční platformy Zoom či Google Meet.

Vyžaduje to ale novou registraci a vaše současná data a soubory si musíte v případě zájmu přenést manuálně. Tato nová verze zdarma nabízí konference v délce 60 minut, maximálně 100 účastníků a 5 GB cloudového úložiště. Původní klasická verze Teams umožňovala 300 uživatelů na jednu konferenci a 2 GB úložiště (+ 10 GB sdíleného).

Microsoft také dnes postihl velký výpadek služby Teams, ale i některých dalších, jako Outlook, Microsoft Store či Xbox. Pravděpodobně kvůli problémům s cloudem Azure.

Jakou aplikaci pro videokonference máte raději?

Zdroj: Microsoft via Kamil Zmeškal

Microsoft ukončuje aplikaci Teams zdarma, nabídne ale bezplatně jinou verzi
Ohodnoťte tento článek!
3.6 (71.11%) 9 hlasů

3 KOMENTÁŘE

  1. Pravidelne (aniz by se dal zjistit presny duvod) mi Teamsy neobnovuji aktualni status lidi v seznamu. Je pak potreba parkrat natuknout nekoho na seznamu a teamsy se opet ‚probudi‘. Za penize nevim kdo to bude pouzivat mimo firemni prostredi v dobe, kdy je tolik jinych chatovacich nastroju k dispozici.
    Proste MS..