Přichází Quick Charge 3+, přinese rychlejší nabíjení i do levnějších mobilů

0
belkin qc4plus 1600
Nabíječka Belkin s podporou Quick Charge 4+
-
Zdroj: Belkin

Dlouhé tři roky po uvedení rychlonabíjecí technologie Quick Charge 4+ představil Qualcomm další verzi. Není to však výkonnější pětka, americká společnost zamířila o patro níž a oznámila Quick Charge 3+ navazující na pět let starou trojku. Nová technologie zamíří do střední třídy mobilů. Prvními podporovanými čipsety jsou Snapdragony 765G a prvním konkrétním zařízením je Xiaomi Mi 10 Lite Zoom.

Qualcomm bohužel tají přesné specifikace. Víme jen to, že je o 35 % rychlejší než QC3.0 a zvládne akumulátor (o neznámé kapacitě) dobít z 0 na 50 % za 15 minut a že se při nabíjení bude méně zahřívat (až o 9 °C). Stejná čísla výrobce uvádí i u QC4+. Z něj si půjčuje i vylepšenou přepěťovou ochranu a jemnější škálování napětí. QC3+ jej umí regulovat po 20 mV, zatímco předchůdce po 200 mV. Dále obsahuje ochranu či kontrolu kompatibility, takže rychlejší nabíjení bude dostupné jen na certifikovaných zařízeních.

Technologie je také zpětně kompatibilní. To znamená, že mobily s QC3+ budou umět využít starší verze Quick Charge a zároveň nabíječky s QC3+ pošlou více šťávy do starších produktů. QC3+ si navíc rozumí i s kabely klasickou (velkou) koncovkou USB-A, zatímco QC4+ vyžaduje USB-C na obou stranách kabelu.

Zdroj: Qualcomm

Přichází Quick Charge 3+, přinese rychlejší nabíjení i do levnějších mobilů
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 6 hlas/ů