Domů Tagy Smart TV

Tag: Smart TV

Označení Smart TV se používá pro chytrou část televize, její operační systém s aplikacemi.Zřejmě nejrozšířenějším Smart TV je Tizen na televizorech značky Samsung, LG využívá WebOS, Panasonic svůj FirefoxOS přejmenoval na MyHomeScreen a Philips se Sony využívají Android TV.

samsung-smart_tv

Smart TV ale nemusí být přímo součástí televizoru. Pokud k němu totiž připojíte nějakou chytrou krabičku, získáte Smart TV i pro jinak obyčejný starý televizor. Nejčastěji půjde o nějaký čínský multimediální přehrávač s Androidem, nebo třeba výkonný Shield TV od Nvidie. Tohle všechno se po připojení k televizoru stane Smart TV a umožní sledování Youtube, služeb typu Netflix či provoz aplikací internetové televize.

V televizorech má Smart TV na starosti většinou nějaký průměrný procesor od MediaTeku, což způsobuje, že i přístroj za padesát tisíc s krásným obrazem nemá příliš plynulé menu a chytré funkce se zasekávají. Funkce Smart TV lze nahradit třeba přes Googlecast, nebo i připojeným notebookem či tabletem k televizoru.

NEJNOVĚJŠÍ

Nyní jste přihlášeni a můžete přidat komentář. Používáním webu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.