Vyšla SumatraPDF 3.2. Rychlá čtečka PDF se po necelých čtyřech letech vrací

Pokud už SumatruPDF znáte, dlouhé čekání vám nejspíš nevadilo. Od tohoto nástroje strmý nárůst počtu funkcí nečekáme a nevyžadujeme.

2

Některé aplikace se primárně soustředí na to, aby byly rychlé, a to i za cenu snížení komfortu a efektnosti. SumatraPDF je možná nejodlehčenější čtečka dokumentů ve formátu PDF a e-knih. Pokud je pro vás právě rychlost primární artikl, nástroj si zřejmě oblíbíte. Na seznámení je ideální čas, neboť po třech a půl letech vyšel v nové verzi. SumatraPDF 3.2 ukončuje podporu Windows XP. To se mnoha lidí nedotkne (Microsoft podporu systému ukončil v dubnu 2014), ale je potřeba tuto formalitu uvést.

Především však byla zaktualizována knihovna mupdf používaná pro zpracování PDF. Výsledkem je rychlejší vykreslování PDF a současně omezení chybovosti. Program dále podporuje práci ve více oknech, přičemž každé z nich může používat panelové prostředí, které mu bylo vlastní. Pro otevření nového okna můžete využít mj. zkratku Ctrl+N. Ctrl+Shift+N pak v novém okně otevře stávající soubor.

Vývojář se zaměřil i na správu záložek. V kontextové nabídce vyvolané v dokumentu najdete příkazy pro vyvolání a schování přehledu záložek a také pro přidání aktuální stránky do záložek. Nástroj SumatraPDF jako obvykle najdete ke stažení v přenosné variantě a v klasické variantě s instalačním programem. Podporuje 32bitové i 64bitové edice Windows.

Zdroj: SumatraPDF documentation

Vyšla SumatraPDF 3.2. Rychlá čtečka PDF se po necelých čtyřech letech vrací
Ohodnoťte tento článek!
4.6 (91.43%) 7 hlasů

2 KOMENTÁŘE

    • Používám už léta, na noťasu i na čtení e-knih – perfektní je možnost různé konfigurace pro různé typy dokumentů, takže zatímco na běžné PDF používám otevření na šířku jedné stránky s bílým podkladem, e-knihy čtu dvoustránkově černé na zeleném.