Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Čtvrtý slovenský operátor má zájem vstoupit i do Česka. 4ka žádá o registraci ochranné známky

Český telekomunikační úřad zahájil novou aukci kmitočtů. Ta nám možná dá čtvrtého mobilního operátora. Zájemci mohou podávat přihlášky do 22. 3. 2016, pak úřad zveřejní jména žadatelů. Dosud vstupu nováčků nic nenasvědčovalo. Veřejné konzultace před aukcí se totiž zúčastnily pouze společnosti O2/Cetin, T-Mobile a Vodafone.

4ka si v Česku registruje ochrannou známku
4ka si v Česku registruje ochrannou známku

Dle našich zdrojů má zájem zúčastnit se aukce Air Telecom, který již jako síťový operátor funguje. Provozuje CDMA síť U:fon v pásmu 410–430 MHz. Na náš dotaz, jestli má firma zájem i o frekvence v pásmu 1800 MHz, ale zástupci nechtěli odpovědět.

Zájem ale možná projeví slovenský Swan, který ve stejném pásmu spustil síť s názvem 4ka s velmi atraktivními cenami a datovou nabídkou. Swan si již v Česku podal žádost o registraci ochranné známky na název/logo 4ka a motto Váš český operátor a Váš československý operátor.

 

Na Úřadu průmyslového vlastnictví pak ještě žádá o registraci známky Nordic Mobile skupina Nordic Investors. Tu loni zformoval právník Tomáš Otruba, který coby partner kanceláře BBH působil jako poradce PPF při předloňské akvizici tuzemské Telefónicy.

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama

Komentáře

Dneska asi nějakej špatnej den co?

Český telekomunikační zahájil novou aukci kmitočtů. - chybí úřad :)
Zájemce mohou podávat přihlášky do 22. 3. 2016 - zájemci :)
Zájem možná ale možná projeví slovenský Swan - ale opravdu jen možná :)

Díky, jdu se zastřelit. :(

Tu čtyčku by to chtělo jako sůl. Kdyby se vypsala sbírka na podporu čtyčky, tak jim snad přispěju. Jak ale můžou přeplatit takovou lobby s oporou v zákonech? Měla tam být podmínka, která jasně upřednostní nového hráče !!!

Klid, úředníci se spolehlivě postarají, aby operátorský triumvirát v ČR nic neobtěžovalo.

Tak v minule aukci byla 2x10MHz 800MHz vyhrazeno ciste pro novacka a ani jeden neprihodil

Reklama