Gmail ani Outlook.com to nedělají dobře. OnMail slibuje e-mailovou revoluci

12

Bezpečný e-mail, nad kterými budeme mít vždy kontrolu vy. Společnost Edison vyvíjející stejnojmennou e-mailovou aplikaci pro mobily (a v budoucnu i desktopy) v létě spustí vlastní e-mailové schránky. Služba se bude jmenovat OnMail a první zájemci se už můžou zapsat na čekací listinu.

E-mail je podle Edisonu rozbitý. Stávající populární služby sice přidávají nové funkce, ale vycházejí z 20+ let starých principů. Z dob, kdy netvořil většinu zpráv spam a kdy se masivně nesledovalo, co uživatel (ne)dělá, aby se na něj mohly cílit reklamy. OnMail to má změnit.

Firma slibuje jednoduché uživatelské rozhraní, které má být rychlejší než vše, co dnes používáme. Přinese vylepšený vyhledávač, který se nebude spoléhat na složité operátory a zvláštní syntaxi, ale využije přirozeného jazyka.

TIP: Před 16 lety Gmail spustil revoluci e-mailu. Nebyl jen žertem Googlu

Se spamem bude OnMail mj. bojovat tak, že odesílatele budete muset nejdříve schválit, tedy přidat do kontaktů poté, co od nich dorazí první zpráva. Jednotlivé kontakty pak budou mít přehledné karty, v nichž budou zvlášť vidět e-maily, přiložené fotografie a další soubory z přílohy.

Přílohy prý budou velké, Edison ale zatím žádné konkrétní číslo neprozradil. Schránka bude chráněna proti sledovacím prvkům v e-mailech (tracking pixely), ale v (HTML) zprávách nadále zůstanou klasické obrázky.

Co zatím nevíme, je jazyková dostupnost, kapacita schránky, podporované technologie (IMAP, Exchange apod.) a případně cena. Aplikace Email by Edison jsou sice zdarma, ale v případě e-mailové schránky to už tak být nemusí. Zvlášť, když se její tvůrci brání reklamě, ale zároveň musí z něčeho žít.

Zdroj: Edison Software

Gmail ani Outlook.com to nedělají dobře. OnMail slibuje e-mailovou revoluci
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (86.67%) 9 hlasů

12 KOMENTÁŘE

 1. A jak to bude koexistovat se současnými řešeními? Odesílatele lze přece snadno zfalšovat, to by byla ochrana proti SPAMu fakt na nejvyšší úrovni. A že bych skákal nadšením ke stropu z řešení, kdy stejně musím prolézat nějakou složku s potenciálním SPAMem, abych schválil nové odesílatele? A proč bych vůbec měl mít v kontaktech třeba nějaký zpravodaj, který sice odebírat chci, ale já mu nikdy nic psát nebudu?
  Buď je to strašně povrchně popsané nebo je to úplně na houby. Možná obojí.
  BTW na Gmailu jsem spam neviděl ani nepamatuju. Ale občas do něho spadne něco, co nechci, to je fakt.

 2. „Se spamem bude OnMail mj. bojovat tak, že odesílatele budete muset nejdříve schválit, tedy přidat do kontaktů poté, co od nich dorazí první zpráva“

  A cim se to lisi od soucasneho stavu, kdy kliknu na email a oznacim odesilatele za spammera / na cernou listinu?

  Jinak Google dela praci se spamem spickove. Nestaram se o to a v dorucene poste zadny spam.

  • Zprávy od neschválených odesílatelů by do schránky vůbec neměly dorazit, tudíž se asi ani nebudou ukládat do složky Spam (pokud tam taková vůbec bude). Fungovat by to mohlo otak, že nejdříve dorazí notifikace „Píše vám XYZ, chcete od něj dostávat zprávy?“ Když to uživatel schválí, pak se mu zbrazí celý e-mail (a všechny další ze stejné adresy).

 3. Přidám se k předřečníkům. Se spamem na gmailu problém nemám, občas mi do spamu spadne email z mého serveru, ale to je kvůli tomu, že jsem se neobtěžoval s tím si tam email pořádně nastavit.

  S tím, že je outlook celej špatně souhlasím, máme to v práci a je absolutně nepoužitelný.

   • No to ani náhodou. Že exchange cluster čas od času ztrácí maily (jak doručované, tak ty, co už doručené jsou), že jejich EDB je všechno, jen ne spolehlivá, to je jen takový ajťácký folklór.

    Pak je tu problém samotného Outlooku, který vypadá dobře- na první pohled. Při bližším zkoumání vylezou na povrch problémy, jako přílišná zažranost do OS, „rozprsklost“ konfigurace (několik míst v registru, několik míst v Appdata). Ale i z uživatelského hlediska je tam moře problémů: otřesný adresář, velmi problematický kalendář, nebo naprosto brutálně debilní schopnost import/exportu dat. Nativní formát outlooku velmi často produkuje zmetky „winmail.dat“ a dalo by se pokračovat.

    Lotus Notes proti tomu vypadají jak z minulého století (a ony z něj taky jsou), ale funkčně jsou o galaxii dál. Uživatelé ale outlook milují, protože jej kvazi-znají.

 4. Takovych tu bylo, ani bych se nedivil, kdyby to byl nejaky dotacni napad, rozumej shrabnout prachy a jit o dum dal.

  Pouzivam toho vic a podle me nejlepsi freemail ma Outlook.com, druhej bude Gmail, ale dneska ani Seznam Email neni spatnej.
  Jina vec je s Outlookem a Exchange serverem. Pouzivam na pripojeni k exchange serveru v praci webovy outlook, protoze desktopoveho klienta nechci. Vzdycky me potesi, kdyz pisu nejaky email a napise to, ze doba trvani relace prekrocila casovy limit a byla ukoncena. Takze email do schranky, znovu se prihlasit, znovu kliknout na novy email, znovy vyplnit adresata a pastnout email. Jako boze!!! Ale jestli to nahodou IT u nas neumi nastavit, to nevim, jak je tak znam, tak bych to urcite nevylucoval.

  SPAM mi chodi vsude, Outlook.com, Gmail, Seznam Email. Na posledni jmenovany nejvic, ale to je proto, ze tam moji adresu zna kde kdo a tudiz to odchytlo i nejvic spameru. Vsichni se ale zlepsili v detekci. Stava se malo, ze by relevantni posta skoncila ve SPAMu, v tom je urcite nejvetsi pokrok.