Farmář hledá tanky. Zahrajte si za ukrajinského traktoristu v 3D hře

0
Hra Ukrainian Farmy
Hra Ukrainian Farmy
-
Zdroj: tým Ukrainian

Ukrajinští vývojáři vydali před pár dny další hru na motivy současného konfliktu. Ukrainian Farmy (slovní hříčka s Army) je ke stažení zdarma pro Windows, Mac i Linux. Vývojářům můžete přispět libovolnou částku.

O podobné ale jednodušší webové hříčce Farmers Stealing Tanks jsme psali minulý měsíc. Ukrainian Farmy je zpracovaná už jako trojrozměrná hra s náročnější grafikou a propracovanější herní fyzikou. Princip je podobný – jako farmář v traktoru vyjíždíte do okolí své farmy a hledáte okupantské tanky, které Rusové opustili.

Jakmile nějaký najdete, musíte k němu nacouvat a zaháknout (Q) k traktoru. Poté jej odvezete, zatímco po vás stále střílí dělostřelectvo. Místo dopadu bomby vidíte krátce předem, takže se lze vyhnout.

Hra běží v enginu Unreal, traktor ovládáte šipkami a pohled naklápíte myší. Cílem je být při sklizni co nejrychlejší. Samotný traktor lze rozjet rychle, ale pokud potáhnete tank, budete pomalí. Při zásahu dělostřelectvem se vám přičte čas. Hra nyní končí po šesti ukořistěných nepřátelských vozidlech, ale autoři slibují další rozšíření.

Pokud by vám hra nešla nainstalovat (jako mně), zkuste použít mód kompatibility pro Windows 8.

Vývojáři ke hře napsali následující:

„V pět hodin ráno 24. února 2022 jsme se probudili za zvuků ruských raket, které bombardovaly naše města, aniž by nám byla vyhlášena válka. Následující dny jsme strávili odváděním našich rodin do bezpečí. Ujistili jsme se, že jsme tam, kde musíme být, abychom pomohli těm, kteří jsou nám a naší zemi blízcí. Někteří z nás jsou nyní dobrovolníky a příslušníky ukrajinských ozbrojených sil. Jiní jsou aktivně zapojeni do civilních dobrovolnických skupin, které poskytují pomoc potřebným.“

„Jsme tým herních vývojářů z Ukrajiny. Nyní děláme to, co umíme nejlépe – vytváříme další hru. Bude sloužit jako projev vděčnosti za jakoukoli podporu, kterou od vás můžeme získat. Zasazení hry je zcela zřejmé: naše farmářské sbory se již staly legendárními po celém světě. Obyčejní ukrajinští farmáři jsou pravidelně natáčeni, jak svými traktory ukořistili ruskou vojenskou techniku po celé zemi. Ve hře UKRAJINSKÝ FARMÁŘ si můžete vyzkoušet být jedním z nejstrašnějších bojovníků na ukrajinském bojišti – ukrajinským traktoristou. Vyzrajte na čas a „vysoce přesné“ dělostřelecké bombardování a ukořistěte co nejvíce ruských tanků, nákladních aut a APC. Na hře se pracuje – brzy plánujeme přidat další traktory a nové mapy.“

zdroj: Ukrainian

Farmář hledá tanky. Zahrajte si za ukrajinského traktoristu v 3D hře
Ohodnoťte tento článek!
3.2 (63.89%) 36 hlasů