Finanční výsledky Intelu: Tržby vysoké, ale zisk klesl o 41 %. AMD zabilo marži Xeonů

36

Intel už má finanční výsledky za první kvartál. Nebýt COVIDu, asi by dopadly zle, serverová divize šla drsně dolů, Intelu v ní kvůli AMD klesly zisky až o 64 %.

Po třech měsících opět přichází okamžik pravdy pro výrobce procesorů – tedy čas, kdy firmy vyhlašují finanční výsledky. Jako první je má Intel, který včera oznámil výsledky za první čtvrtletí (Q1 2021).

A firma má teď poměrně zajímavé časy. Získala (zpět) respektovaného CEO, od nějž se hodně čeká, ale současně je konkurence ze strany AMD a asi i procesorů ARM nejsilnější, co pamatujeme za posledních skoro 15 let. K tomu ale navíc panuje krize nedostatečných výrobních kapacit a nedostatku hardwaru na pozadí globální pandemie, která nakopla poptávku po počítačích a noteboocích a pro Intel je to asi paradoxně docela vzpruha.

První kvartál Intelu: o dost menší zisk

V lednu při hlášení výsledků za rok 2020 Intel uvedl prognózu, podle které v prvním kvartálu očekával či cílil na tržby okolo 17,5 miliardy dolarů Dopadl ale o hodně lépe než odhad (který asi byl hodně opatrný kvůli turbulentním poměrům), nakonec firma měla tržby 19,673 miliardy, což je téměř stejně (ale přece jen o trošku míň) jako před rokem v Q1 2020. Toto jsou standardní „GAAP“ výsledky, ale Intel separátně uvádí také nižší „non-GAAP“ tržby, které jsou jen 18,6 miliardy. To je proto, že z nich Intel odečítá tržby divize NAND, kterou od něj má koupit Hynix. Onen odhad z ledna byl také non-GAAP bez divize NAND, takže reálný „beat“ prognózy je nižší, než se zdá, Intel uvádí, že svůj odhad překonal o 1,1 miliardy (17,5 versus 18,6 miliardy).

Tip: Intel končí s NAND a SSD, výrobu prodá Hynixu za 9 miliard $. Nechá si jen 3D XPoint

Ovšem Intelu poměrně výrazně stouply provozní náklady a klesla hrubá marže (před rokem 60,6 %, teď 55,2 %), takže se mu celkem dost snížil čistý zisk. Zatímco před rokem měl za první kvartál čistý zisk 5,661 miliardy, nyní v Q1 2021 „jen“ 3,361 miliardy, 82 centů na jednu akcii. Zisk tedy proti stejnému období před rokem klesl o 41 %.

Aktualizováno: Zisk snížil soudní spor (dočasně?)

Tato položka je ale ovlivněná jednorázovou srážkou, která nesouvisí s hospodařením. Intel byl v patentovém sporu s firmou VLSI odsouzen k zaplacení 2,18 miliardy dolarů za údajně zneužití patentů původně patřících výrobci čipů NXP. O tuto částku byl proto v GAAP účetnictví snížen zisk. Ovšem Intel se proti verdiktu odvolává a vzhledem k obřímu objemu odškodného je pravděpodobné, že nakonec nic platit nebude, nebo případně půjde jen o nějakou více přiměřenou částku.

Pro výsledek reálného hospodaření v tomto případě dává větší smysl dívat se na zisk v non-GAAP účtování, které soudní spor nezahrnuje. Podle něj by čistý zisk byl 5,7 miliardy dolarů, což je proti stavu před rokem snížení jen o 6 %. Na jednu akcii by to bylo 1,39 $.

(Aktualizováno 16:10: opravena informace o důvodu sníženého zisku. Za chybu v článku se omlouváme.)

Finanční výsledky Intelu za Q1 2021
Finanční výsledky Intelu za Q1 2021 (Zdroj: Intel)

Servery padají, ale PC to zachraňují

Intel na rozdíl od AMD dodává také podrobné rozdělení tržeb mezi jednotlivé divize, které je jako obvykle zajímavé. Client Computing Group (procesory pro PC a související) zaznamenala 8% nárůst tržeb proti stavu v Q1 2020, což je vliv onoho boomu prodejů počítačů a notebooků díky pandemii. Tržby dosáhly 10,605 miliardy dolarů, ačkoliv tato divize dříve stagnovala či klesala. Za tímto číslem jsou ale docela velké změny v skladbě prodejů. Tržby za samotné procesory šly nahoru o 10 %, naopak různé příslušenství (to z celkových 10,605 miliardy dělalo 988 milionů $) meziročně kleslo o 7 %.

38% nárůst notebooků

Pozoruhodné je, že zatímco stouply tržby za notebooky (o 19 %), za desktop naopak klesly o 7 %. V průměru je z toho ten 8% nárůst. Ovšem pozor – to je růst tržeb. Intel ale uvádí, že ve skutečnosti samotné prodeje procesorů a dalších produktů, pokud by se počítaly na kusy, stouply o 38 %, tedy Intel prodal víc jak o třetinu víc hardwaru (procesorů) proti prvnímu kvartálu loňského roku, což je na poměry dříve spíš stagnujícího nebo padajícího trhu PC obrovské číslo. Připomeňme také, že Intel ztratil byznys od Apple, který do části počítačů začal osazovat vlastní procesory M1, ovšem boom poptávky po PC toto zcela překryl.

Jenže také prodával za výrazně nižší peníze, protože zřejmě velká část tohoto mixu byly levné procesory, a také byl asi Intel nucený ke slevám kvůli konkurenci od AMD. Firma uvádí, že průměrné prodejní ceny se jí v desktopovém segmentu zhoršily proti stavu před rokem o 5 % a v notebookovém segmentu o 23 %. Přestože tedy stouply prodeje i tržby, zhoršil se této divizi meziročně o 2 % provozní zisk (byl 4,12 miliardy $).

Finanční výsledky Intelu za Q1 2021: divize datacenter Zdroj: Intel

AMD zaťalo sekeru hluboko do zisků serverové divize

Příslovečná krvavá lázeň se ale nabízí jako označení stavu v serverovém byznysu Intelu. V Q1 2020 před rokem měl v Data Center Group tržby 6,993 miliardy, ale letos v Q1 2021 je z toho jen 5,564 miliardy $, tržby se propadly o 20 %. Navíc to je včetně různých vedlejších produktů (Optane, síťovky, 5G produkty, AI akcelerátory), jejichž tržby šly ale výjimečně nahoru. Čistě procesory Xeon měly proto ještě horší pokles tržeb, z 6,427 na 4,811 miliardy (pokles o 25,1 %). A ještě horší je to s provozním ziskem, protože Intelu současně o 13 % klesly průměrné ceny a na základě toho provozní marže v této divizi klesla z 50 % na 23 %. Provozní zisk serverové divize byl kvůli tomu o 64 % horší než před rokem, klesl z 3,492 na 1,273 miliardy $.

Finanční výsledky Intelu za Q1 2021: divize PC Zdroj: Intel

Toto je asi důkaz konkurenčního tlaku procesorů AMD Epyc 7002 Rome7003 Milan, kterým Intel technologicky nemohl konkurovat a musel nabízet masivní slevy. Až tento měsíc vydal konečně dlouho odkládané 10nm Xeony, tak uvidíme, zda se mu ve zbytku roku podaří něco z těchto ztracených tučných zisků získat zpět.

Divize Internetu věcí (IOTG) měla tržby 914 milionů (+4 %), divize Mobileye stoupla výrazně na 377 milionů $ (+48 %). Tržby za FPGA Altera (PSG) se meziročně zase zhoršily, měla tržby 486 milionu dolarů (pokles o 6 %). Jak ale můžete vidět na slajdu, divizi IOTG a Altera klesly o něco provozní zisky (zelené sloupečky). Mobileye si ovšem polepšilo a zatímco loni v Q1 2020 mělo provozní zisk 88 milionů, letos v Q1 2021 už to bylo 147 milionu $. Divize nevolatilních pamětí (NAND), kterou ale Intel už vyčleňuje mimo a připravuje její prodej, měla tržby 1,107 miliardy a mimochodem si pohoršila o 17 % proti loňsku.

Finanční výsledky Intelu za Q1 2021: divize Embedded (IOTG) a FPGA Zdroj: Intel

Výhled na Q2 a zbytek roku 2021

V průběhu následujících dní uvidíme, jak se úspěchy/neúspěchy Intelu projevily na výsledcích konkurenčního AMD. Teď ještě zbývá se podívat na prognózu pro Intel. Na druhé čtvrtletí předpokládá tržby 17,8 miliardy dolarů, samozřejmě s nějakou tolerancí (plus minus 500 milionů), což by byl pokles o 2 % proti Q2 2020. To je ona prognóza typu non-GAAP, ale pokud by se zahrnuly i tržby za paměti NAND, bude to 18,9 miliardy. A můžeme čekat, že se Intelu zase nejspíš podaří ještě nad to předstihnout odhad o zhruba miliardu, takže to nakonec bude proti loňsku nárůst. Pokud by se jen strefil přesně, má být hrubá marže asi 55 % (včetně NAND, bez ní 57 %).

Prognóza na Q2 2021 Zdroj: Intel

Intel s tímto zvýšil odhad tržeb na celý rok. Nyní očekává GAAP výsledek tržeb okolo 77 miliard dolarů, což by byl pokles o 1 %. Čistý zisk mají být okolo 4 dolarů na akcii. Ovšem asi se dá čekat, že ve skutečnosti Intel skončí výrazně lépe. Pokud by se zase odečetly paměti NAND, tak by non-GAAP tržby byly 72,5 miliardy dolarů. Marže za celý rok má jinak zůstat nižší než v minulosti, což je vedle propadu marží u serverových procesorů Xeon také dáno rozjezdem 10nm procesorů, které jsou na výrobu výrazně dražší. Během roku 2021 má být v průměru 54,5 % (GAAP). Pokud se odebere divize vyrábějící NAND, stoupne průměrně marže na zhruba 56,5 %.

Prognóza na celý rok 2021 Zdroj: Intel

Z této prognózy se zdá, že by Intel opět mohl dosáhnout několikaprocentního nárůstu celoročních tržeb, tedy aspoň pokud nebudeme porovnávat čísla, v nichž byla zahrnutá jeho divize pamětí NAND s čísly bez ní. Bude tedy pokračovat jeho pozvolný růst, ale dost možná už nebude mít tak vysoké zisky, jak v posledních pár letech.

Galerie: Finanční výsledky Intelu za Q1 2021

Zdroj: Intel

Finanční výsledky Intelu: Tržby vysoké, ale zisk klesl o 41 %. AMD zabilo marži Xeonů
Ohodnoťte tento článek!
4.7 (93.33%) 15 hlasů

36 KOMENTÁŘE

 1. Tak tenhle článek se vám vůbec nepovedl. Důvod, proč klesnul zisk v GAAP metodice, vůbec není AMD, ale to, že Intel vytvořil v účetnictví opravnou položku ve výši 2,2 miliardy na „prohraný“ spor s VLSI. To „prohraný“ jsem napsal do uvozovek proto, že se Intel odvolal a je předpoklad, že se stejně jako jiné spory potáhne ještě dalších X let.

   • No pozor, to zas úplně ne. Ty moje poznámky o tom, že konkurence od AMD Intelu rozsekala marže, platí pro Xeony (a AMD Epyc), a tam to tak opravdu je, toho se ta věc se soudním sporem netýká.
    Tady v konferenčním hovoru:

    DCG operating income in Q1 was down $2.2 billion year-over-year on lower revenue, transition to 10-nanometer and increased R&D investment in our Xeon roadmap.
    Pokles toho provozního zisku v divizi Xeonů není teda daný tím soudem, ale kombinací nižších tržeb a vyšších nákladů (10nm čipy stojí víc a k tomu vyšší investice do vývoje a budoucích produktů).

    Ještě tam také v podstatě připouští, že jsou pod tlakem konkurence:
    DCG delivered revenue of $5.6 billion, somewhat above our expectations, but down 20% year-over-year on a challenging compare.
    Ta formulace challenging compare znamená, že konkurence měla silnou nabídku (a tudíž museli snižovat ceny).

    Ještě je třeba říct zase na druhou stranu: tohle vůbec neznamená, že ty tržby/zisk, co zmizel Intelu v datacentrech, příští týden bude mít AMD v účetnictví. Ve skutečnosti je to spíš tak, že zákazník zmíní Intelu, že zvažuje nabídku od AMD a dostane slevu, čili tržní podíl Intel nemusel moc ztratit a AMD o moc nenarostlo. Ale kvůli těm slevám se Intelu tržby sníží a hodně víc, než jsou peníze, které z té své silné pozice vydělá AMD.

      • Intel zveřejňuje pravdu. Tedy v serverech měl meziročně pokles o 13 % prodaných kusů, mezikvartálně pokles o 9 % prodaných kusů.
       AMD nám pravdu neřekne, takže se stejně nic nedozvíme.

      • meziročně pokles o 13% znamená cca půl procenta podílu na trhu, možná ani to ne … teoreticky ale může znamenat 1-1,5%+ pro AMD

      • gogo1963:
       Vašemu výpočtu moc nerozumím. Je pravda, že když AMD nedodá čísla, nemáme šanci zjistit, jak se změnil trh jako celek.
       Čistě teoreticky, kdyby trh zůstal stejně velký a před rokem byl podíl AMD třeba 5 %, tak při 13% poklesu Intelu (0,87*95=82,65 %) by podíl AMD na trhu vyskočil na 17,35 %. To je dle mého nereálné (na to nemají kapacity), tedy trh jako celek šel dolů. Ale jelikož nevíme o kolik, nespočítáme vůbec nic.
       Takže nakonec nám hodnoty Intelu neposkytnou vůbec žádné vodítko a růst podílu AMD můžeme jen odhadovat. Myslel bych si, že podíl v serverech jim za rok vyrostl o více, než to 1 až 1,5 %, jak odhadujete vy.

      • gogo1963:
       Tak to potom asi nechápu, co znamená trh. Dosud jsem si myslel, že podíl na trhu znamená podíl prodaných kusů (případně podíl v utržených penězích) za nějaké období, nejčastěji rok nebo kvartál.

      • Vlastne to, co zminuje Radek. Vidim trend zvysujiciho se poctu serveru na platforme od AMD, ale dokud nemame cisla od AMD, je to jen subjektivni nazor.
       Nicmene si myslim, ze Epyc zacina byt stale zadanejsim zbozim prave na ukor Xeonu, hlavnim duvodem je efektivita (spotreba za vykon).
       Jinak Radek spravne poukazal na cisla z minuleho roku, kdy mel intel neskutecny odbyt Xeonu prave kvuli Coronavirove situaci. Letosni cisla musi byt logicky nizsi.

  • Je možné uvést zdroj informace, že se Intel může ve sporu s VLSI o zaplacení 2,2 mldUS$ ještě odvolat? Pokud by tomu tak bylo pak pochybuji že by tato částka jakkoli figurovala v účetnictví.

      • Jasně trol ale zajímalo by mě jak se ty patenty u nich objevili. Jakou roli v tom hraje původní majitel patentů.

     • Drží patenty, které do něj převedli odjinuď. Typicky ze zaniklé firmy, nebo z jiné firmy, která ale nechce, aby v momentě žaloby na ní přišla protižaloba. Tyhle patenty patřily NXP (ale mohly asi být z firmy, kterou NXP koupilo).

    • „Pravem“ ucetnictvi? 😀

     Mezi GAAP a nonGAAP je rozdil v tom, ze GAAP zohlednuje vse, tedy jsou v nem zahrnuty dohady na budouci naklady/vynosy, opravne polozky, atd. Tedy GAAP mnohem vice vypovida o realnem stavu nez nonGAAP.

     • To bych neřekl. GAAP byl zaveden proto, aby bylo účetnictví všech firem obchodovaných na burze vzájemně srovnatelné, nikoli proto, že by to byl standard, který zohledňuje více věcí. Ostatně to vidíte i na těch současných výsledcích, kdy do GAAP není zahrnut prodej NAND divize, zatímco do Non-GAAP ano, což by podle toho, co tvrdíte mělo být opačně.
      Tím „pravým“ účetnictvím myslím to, že interně Intel účtuje v Non-GAAP (tedy jinak než GAAP, avšak v souladu s účetními standardy). Když uvádí nějaká čísla, predikce a cokoli, uvádí to v Non-GAAP. S GAAP metodikou vyrukuje jen u oficiálních čtvrtletních výkazů.

      • Kristepane, tenhle prisernej pokus o prispevek me donutil se prihlasit.

       nonGAAP vykazy NEJSOU v souladu s ucetnimi predpisy (v pripade intelu samozrejme US GAAP). GAAP = generally accepted accounting principles. Kdyz je neco nonGAAP tak to asi NEBUDE v souladu s ucetnimi predpisy, ze?

       Intel nonGAAP je klasicky manazersky ucto, kde nektery polozky vylucujou – protoze dle jejich mineni nesouvisi s „operating performance“. To bude pripad i tyhle zaloby.

  • Takže pokud bereme non-GAAP měřítko, tak přes „drtivý“ vliv AMD klesl zisk o 6 procent, marže 6 procent, jinak je o rovný. Přes evidentní pokles serverové divize.
   Byly tu časy kdy tu někdo kritizoval diverzifikaci produktů intelu, proč že se radši pořádně nesoustředí na cpu…

 2. Poznámka k tomu propadu tržeb serverové divize.
  To srovnání s loňským rokem sice vyznívá dost hrůzostrašně, ele je to hlavně díky tomu, že v 1Q a 2Q/2020 došlo k bezprecedentnímu růstu obratu serverové divize (všichni navyšovali serverové kapacity kvůli covidu). Když porovnáme tržby z letošního 1Q s tržbami z 1Q/2019, tak vidíte nárůst o 14 %. Nejde o ten nárůst, spíše o ukázání, že v poměrových ukazatelech záleží na čitateli i jmenovateli. V 2Q to bude podobné jako teď a ve 3Q a 4Q to bude zase pravděpodobně opačně, protože vloni to (na rozdíl od běžných let) byly kvartály s největším propadem.

 3. c.k. polni marsalek 14.4.2021 at 15:09
  https://www.cnews.cz/amd-ryzen-5000g-5000ge-zen-3-integrovane-gpu-uvedeni-modely-parametry-nejen-oem/#comment-248139
  “a na server platforme je AMD mimo hru“

  Realita: „tržby se propadly o 20 %. Navíc to je včetně různých vedlejších produktů, jejichž tržby šly ale výjimečně nahoru. Čistě procesory Xeon měly proto ještě horší pokles tržeb, z 6,427 na 4,811 miliardy (pokles o 25,1 %)“
  Zdravim CeKacko alias padesat trojku all-core.

 4. Ježiškovi oči, to je ale senzačný ozembuch ten Alich….tak mesiac tu píli uši Jankovi, aby kúpil maršálkovi letenku na Bananos a keď sa maršálek týždeň neukáže, už to nevydrží a škemrá o návrat….ajajáj, to je mrákota….

 5. Tyto výsledovky jsou zajímavé pouze pro investory.
  Dělat v nich analýzu je nemožné. To jsou pak samé co by kdyby, možná apod.
  Já se domnívám, že Intel v žádném průseru není. Alespoň dle informací tak všechny fabriky co vyrobí tak prodá.
  Hrubá marže není zas jediný údaj který říká něco jiného, než pouze to kolik vyjde čtvrtletní dividenda.

  Dnes se prodejní cena nedělá nějaký procentem k výrobní ceně, ale pouze tím za kolik jsou zákazníci ochotní nakoupit.
  A např. v ČR, sice minoritní trh, ale nemám důvody pochybovat o tom, že i ve větších zemích to tak bylo, se prodávaly spíš levné počítače/notebooky pro online výuku.
  U Xeonů možná byly útlumy v nákupech do zpomalujících/šetřivých firem.

  • Analýzy dělat samozřejmě můžeš, minimálně na té obecnější úrovni. „Svatá trojice“ Obrat-marže-zisk je poměrně jasně vnímána a změny v nich jsou jasným indikátorem.
   V případě Intelu zjednodušeně řečeno klesají marže a zisk a rostl obrat. To znamená, že sice prodali vše, co byli schopni vyrobit, ale za nižší ceny, tj. vydělali méně. Můžeš se na to dívat optikou YoY, a pak můžeš dospět k mylnému závěru, že je vše v podstatě OK, protože v minulém období byl přece boom. Já tam ale vidím skluz a nutnost reagovat na konkurenci, což je věc, kterou Intel roky řešit nemusel. Navíc klesající marže jsou pro velké firmy prostě problém, protože jim tím klesá OI, a tím se firma dostává do spirály nevraživosti akcionářů a zároveň do problému ufinancovat vlastní běh a rozvoj. Jak jsem už psal několikrát, není to žádná katastrofa, ale taky to už dávno není ten ažúr, ve kterém si Intel roky hověl. Ten směr vývoje je stále stejný, a rozhodně se nejedná o pozitivní vývoj. Že to takto vnímají jak akcionáři, tak vedení, ilustrují změny na pozici CEO i způsob komunikace firmy.

   • Je až dojemné, jakou máte o Intel starost. Jen pár upřesnění:
    a) Dneska už není Intel v situaci, kdy by prodal vše, co dokáže vyrobit. Právě proto začal své přebytečné kapacity nabízet jiným.
    b) Obrat mu neroste (meziročně), ale stagnuje (se započítáním prodeje NAND jde naopak dolů).
    c) S poklesem zisku to není tak žhavé, jak se tváříte (aktuálně za 1Q z 1,41 na 1,39 dolaru na akcii).
    d) Ta reakce na konkurenci se projevuje hlavně v navyšování investic, které by měly být letos o 5 miliard vyšší než vloni (tj. o cca 1,2 dolaru na akcii) a které se promítnou v očekávaném nižším zisku na akcii (o cca 0,5 dolaru na akcii). A vyšší investice mají (na rozdíl od snižování cen) nějakou návratnost.
    e) Že by ten zisk na akcii dopadl tak špatně (pokud je 10% pokles proti loňskému rekordnímu roku špatně), jak teď odhadují, je dost nepravděpodobné, protože Intel už víc jak 10 let své odhady soustavně překonává.
    f) Ten váš ažúr, ve kterém si Intel roky hověl se projevoval pro akcionáře v čem? V nižším zisku?
    g) Způsob komunikace firmy se mění? Tak to máte asi dost špatný zrak. Podívejte se, jak vypadaly ty čtvrtletní výsledky, podívejte se, jak vypadal YT kanál Intel Newsroom a zjistíte, že ta komunikace je pořád skoro stejná. Spíše se liší vnímání vás, kdo jste ho nesledovali, protože před lety bylo na počítačových webech více recenzí skutečných produktů a méně spekulací. Dneska vyjde článek o Intelu pomalu každý druhý den. A v naprosté většině případů jsou to články ne o tom, co Intel říká, ale články o tom, co jedna paní povídala někde na Redditu nebo na Twitteru.

  • On málokterý článek je přímo pro vás, abyste z něj vytěžil nějakou informaci, která je vám užitečná. Spíš jsou to zajímavost. A stejně jako vám je asi k ničemu informace, že Rusko dělá vlastní AM4 desky, je vám asi k ničemu informace, že Intel prodal meziročně o 13 % méně Xeonů.
   A zrovna Intel v těch čtvrtletních výsledcích těch zajímavých údajů uvádí celkem dost. A to i dost těch, které se ani v článku či diskuzích neprobírají, případně se už nevyvodí ty zajímavé závěry.
   Třeba ten prodej notebooků. Když se sleduje růst, tak se řekne, nárůst byl takový a makový. Jenže, když se řekne, že meziročně (vztaženo k 1Q) byl nárůst 2019/2018 13 %, 2020/2019 22 % a 2021/2020 54 %, tak to znamená +112 % za 3 roky (a skutečnost bude ještě vyšší, protože AMD rostlo ještě rychleji). A v tom je přesně zakopaný pes se současným nedostatkem čipů. Za méně než 3 roky nikdo novou fabriku nepostaví a nerozjede na plný výkon. A pokud se kapacita fabrik plánovala podle těch předešlých údajů (růst mezi 2018/2017 byl jen 1 %), tak je logické, že na trhu čipů to dneska vypadá tak katastrofálně. Zrovna Intel měl obrovskou kliku, kdy se ten růst rozjel právě v okamžiku přechodu ze 14 na 10nm linky, protože jen díky tomu měl dostatečné výrobní kapacity. Takové štěstí holt neměli někteří jiní dodavatelé čipů, třeba Realtek.
   Nebo s tou hrubou marží. Samotná čísla nejsou moc zajímavá, protože je nemáme moc s čím srovnat. Ale když teď Intel zveřejnil údaje s i bez prodávané divize NAND, nechá se z toho spočítat, jaká je hrubá marže právě při výrobě NAND (asi 31 % za celý rok 2020). Tohle se jinak nikde dohledat nedá, protože Intel sice uvádí zisk jednotlivých divizí, ale ten je hodně ovlivněn investicemi.
   A samozřejmě v těch výsledcích byly i další zajímavé zprávy, třeba to, že během pár týdnů se začnou vyrábět vzorky 7nm výpočetních dlaždic, které budou v Meteor Lake.