Honor se odstřihne od Kirinu, nové modely poběží na Qualcommu

4
Honor 50
Honor 50
-
Zdroj: Honor

Honor dnes v Číně uzavřel strategické partnerství s Qualcommem a chystaný smartphone Honor 50 by tak měl být vybavený čipsetem Snapdragon 778G (vyšší varianty případně Snapdragonem 888). Spolu s tím by se již mohl vrátit i Android se službami Googlu, což zatím potvrzené není.

Honor měl už před lety několik modelů telefonů se Snapdragonem, ale poté přišla éra Kirinů a v levnějších modelech využíval MediaTek. Minulý měsíc pak pro čínský trh představil i smartphone Play 20 s procesorem Unisoc (čínský výrobce, jehož čipsety v minulosti používaly i levné Samsungy). Teď se Qualcomm do Honorů vrací.

Honor 50 by měl být už zcela samostatným telefonem vyvinutým bez účasti Huaweie, nicméně podle dosud uniklých snímků podobnost s chystaným P50 stejně nezapře. Na rozdíl od nějale pravděpodobně bude hlavně na západních trzích bodovat Googlem. Oficiální představení bude již příští měsíc.

Qualcomm Snapdragon 888 02
Qualcomm Snapdragon 888 (Zdroj: Qualcomm)

I nedávno představený náramek je stále téměř shodný se stejnojmenným modelem od Huawei. Vývoj nových modelů holt nějakou dobu trvá a Honor se zaklíná prohlášením, že opravdu nemá s Huaweiem již nic společného. Honor nyní vlastní společnost Shenzhen Zhixin New Information Technology.

zdroj: TZ Honor

Honor se odstřihne od Kirinu, nové modely poběží na Qualcommu
Ohodnoťte tento článek!
4.2 (84%) 5 hlasů

4 KOMENTÁŘE

  • Navrat tezky nebude, pokud si Honor nebude hrat na znacku a dokaze s Realme souperit cenove. Realme je typicky podvodnicek, ktery nechce uznavat reklamace. Takovych tu uz bylo hodne a vzdycky casem vsechny ty pseudoznacky vymizely. Otazka je, jak moc solidni bude „novy“ Honor.

   • On některý výrobce telefonů uznává reklamace?
    Reklamoval jsem jednou Galaxy s3 kvůli HW chybě v paměti a telefon mi vrátili pro vniknutí kapaliny a ještě byli tak drzí, že neumytou kalafunu na PCB označili na tu tekutinu. Že všechny indikátory vniku kapaliny byly bílé je nezajímalo. Po skončení záruční lhůty jsem zjistil, že problém s pamětí měly celé série a Samsung to i oficiálně přiznal.

    To samé je s notebooky, kdy pokud není na zaplacená NBD onsite záruka, tak si vždycky najdou důvod pro zamítnutí.