Honor se odstřihne od Kirinu, nové modely poběží na Qualcommu

4
Honor 50
Honor 50
-
Zdroj: Honor

Honor dnes v Číně uzavřel strategické partnerství s Qualcommem a chystaný smartphone Honor 50 by tak měl být vybavený čipsetem Snapdragon 778G (vyšší varianty případně Snapdragonem 888). Spolu s tím by se již mohl vrátit i Android se službami Googlu, což zatím potvrzené není.

Honor měl už před lety několik modelů telefonů se Snapdragonem, ale poté přišla éra Kirinů a v levnějších modelech využíval MediaTek. Minulý měsíc pak pro čínský trh představil i smartphone Play 20 s procesorem Unisoc (čínský výrobce, jehož čipsety v minulosti používaly i levné Samsungy). Teď se Qualcomm do Honorů vrací.

Honor 50 by měl být už zcela samostatným telefonem vyvinutým bez účasti Huaweie. Na rozdíl od nějale pravděpodobně bude hlavně na západních trzích bodovat Googlem. Oficiální představení bude již příští měsíc.

Qualcomm Snapdragon 888 02
Qualcomm Snapdragon 888 (Zdroj: Qualcomm)

I nedávno představený náramek je stále téměř shodný se stejnojmenným modelem od Huawei. Vývoj nových modelů holt nějakou dobu trvá a Honor se zaklíná prohlášením, že opravdu nemá s Huaweiem již nic společného. Honor nyní vlastní společnost Shenzhen Zhixin New Information Technology.

zdroj: TZ Honor

Honor se odstřihne od Kirinu, nové modely poběží na Qualcommu
Ohodnoťte tento článek!
4.2 (84%) 5 hlasů

4 KOMENTÁŘE

  • Navrat tezky nebude, pokud si Honor nebude hrat na znacku a dokaze s Realme souperit cenove. Realme je typicky podvodnicek, ktery nechce uznavat reklamace. Takovych tu uz bylo hodne a vzdycky casem vsechny ty pseudoznacky vymizely. Otazka je, jak moc solidni bude „novy“ Honor.

   • On některý výrobce telefonů uznává reklamace?
    Reklamoval jsem jednou Galaxy s3 kvůli HW chybě v paměti a telefon mi vrátili pro vniknutí kapaliny a ještě byli tak drzí, že neumytou kalafunu na PCB označili na tu tekutinu. Že všechny indikátory vniku kapaliny byly bílé je nezajímalo. Po skončení záruční lhůty jsem zjistil, že problém s pamětí měly celé série a Samsung to i oficiálně přiznal.

    To samé je s notebooky, kdy pokud není na zaplacená NBD onsite záruka, tak si vždycky najdou důvod pro zamítnutí.