Kingdom Come: Deliverance nakonec bude mít český dabing. Podpořil jej i Dan Vávra

10

Úspěšná česká hra Kingdom Come: Deliverance nemá český dabing, protože by se podle tvůrců nevyplatil. K angličtině tak musí stačit české titulky. Teď ale vzniká dabing od fanoušků, který má svou kvalitou odpovídat profesionálnímu zpracování a podpořil jej i autor hry Dan Vávra.

Za dabingem stojí studio Pilger Film a Megarana studios, které jej připravuje už od podzimu. A po rozpačitých začátcích je aktuální úroveň dabingu již velmi dobrá. Podařilo se navíc sehnat i některé profesionální herce a podporu projektu vyjádřil i Dan Vávra. Ten stále tvrdí, že by se ani dnes už náklady okolo pěti milionů na zcela profesionální dabing nevrátily.

V současné době jsou přeložené všechny cut scény, což někomu může stačit, ale autoři by rádi přeložili i ten zbytek. Jde o desítky hodin replik a na to již shánějí finanční podporu. Nespecifikují ale cílovou částku – na transparentním účtu je aktuálně necelých 150 tisíc korun, z čehož 100 tisíc činí příspěvek Dana Vávry.

KCD Daniel Vavra Facebook
Vyjádření autora hry na Facebooku

Nejčastější dotazy:

 • Bude dabing na konzole? – Nevíme ale uděláme pro to vše aby byl.
 • Kdy dabing vyjde? – Nevíme, ale doufáme že co nejdříve. (odhad podzim tohoto roku)
 • Budou odměny za příspěvky – Ano, např. jména v titulcích, možnost nadabovat si nějakou menší postavu, den v dabingovém studiu, promítání celého filmu s dabéry (když to situace dovolí) a možná uděláme trička ,,podpořil jsem dabing pro KCD“.

Galerie z dabování:

Tip: Dan Vávra řekl, proč v Kingdom Come: Deliverance není český dabing

Hlavního hrdinu Jindřicha dabuje Richard Wágner, další známá jména čítají například Jana Přeučila, či Petra Gelnara. A jednu z postav prý možná namluví i Vávra.

Kvalitu dabingu můžete posoudit sami:

Chtěli byste ve hře Kingdom Come: Deliverance český dabing?

Kingdom Come: Deliverance nakonec bude mít český dabing. Podpořil jej i Dan Vávra
Ohodnoťte tento článek!
4.9 (97.39%) 23 hlasů

10 KOMENTÁŘE

 1. Jedna z nejvic blbych her ever, kterou si lidi kvuli dabingu i predplatili (nevedic co za skvost to je) dostane po letech, kdy uz nikoho nezajima onen slibovany dabing.
  Vetsi zbytecnost jsem v SW prumyslu uz dlouho nevidel. Kondom je pruser plne srovnatelny se Cyberpunk. Tam ale aspon udelali i dobre hry (Witcher).

 2. Za mě je KCD skvělá hra a bavila mě spoustu hodin… ale kvůli českému dabingu jí znovu hrát nebudu. Škoda že nebyl už tenkrát, to by bylo super… ale teď už mi to přijde trochu s křížkem po funuse.

 3. Za mňa 👍
  Mám to na Epicu zadara aj s HD balíčkami (vyzerá ako hra z 2021), takže keď sa to raz rozhodnem konečne zahrať by to s dabingom bolo fajnovejsie. 🤗

  Teraz hrám len bitcoiny 🤪