Netflix se chystá vstoupit do herního byznysu. Najal člověka z Electronic Arts

2
Netflix
Netflix
-
Zdroj: Netflix / koláž: Cnews

Netflix se zřejmě kromě filmů a seriálů chystá vstoupit i do her. Najal totiž Mika Verdu z Electronic Arts, který má zkušenosti i z Oculusu. Ten má vést v Netflixu herní tým, který se v současnosti již pomalu tvoří.

CEO Reed Hastings předloni poukázal, že největším konkurentem Netflixu nebude Disney nebo HBO, ale Fortnite. Netflix však zatím nezveřejnil plány, jak má jeho herní služba vypadat. Přeci jen s hrami neměl doposud mnoho společného, pokud tedy nepočítáme hru na motivy Stranger Things, na které Netflix spolupracoval.

Verdu bude mít v Netflixu funkci Vice president oddělení game development. Co přesně to bude znamenat je také nejasné. V EA hry spíše produkoval než vytvářel a ve Facebooku byl v oddělení zabývající se virtuální realitou.

Netflix Stranger Things Game
Starší hra Stranger Things vznikla ve spolupráci s Netflixem na motivy seriálu

Na televizorech má Netflix silnou pozici, ale na mobilních zařízeních by musel přijít s něčím opravdu dobrým. Do her nyní šlapou prakticky všechny velké technologické firmy. Jde o obrovský trh, který vyrostl na 175 miliard dolarů a kde již participují Microsoft i Google.

zdroj: venturebeat

Netflix se chystá vstoupit do herního byznysu. Najal člověka z Electronic Arts
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas

2 KOMENTÁŘE

  1. Ježiš proč právě z EA? Vždyť má snad nejhorší pověst, protože EA kouká pouze na zisk a na všechno ostatní kašle. Hra má bugy? No a co? Servery jsou plný cheaterů z Číny nebo Ruska a nedá se to hrát? No a co? Vytvoříme další DLC nebo přidáme do hry loot boxy a vyděláme ještě víc.