Nová aplikace státní správy vám řekne, jak malý dostanete důchod

12
Informativní důchodová aplikace
Informativní důchodová aplikace
-
Zdroj: Depositphotos

Portál České správy sociálního zabezpečení spustil informativní důchodovou aplikaci. Ta vám řekne, jak dlouho ještě musíte pracovat a jak malý potom dostanete důchod. Možná bude lepší to ani nevědět, ale pokud se chcete zabezpečit na stáří sami, může vám toto číslo pomoci v rozhodování.

Na adrese https://eportal.cssz.cz se přihlásíte přes eidentitu nebo svou Datovou schránku. Hned na úvodní straně uvidíte novou položku Informativní důchodová aplikace a klepnete na ni. Aplikace má potřebné údaje již z vaší eidentity, pouze u žen je potřeba zadat ještě počet dětí (jako by to stát prostřednictvím několika úřadů nevěděl).

Na prvním místě uvidíte datum, kdy podle současné legislativy dosáhnete důchodového věku. Dále v aplikaci zjistíte, kolik máte již započteno let, kolik let ještě musíte odpracovat a odhadovanou výši vašeho starobního důchodu. Na aplikaci dnes upozornil web Seznam Zprávy.

Informativní důchodová aplikace 2
Informativní důchodová aplikace

Všechna data se ale nemusí zobrazovat korektně, třeba v mém případě nebyl započítán jedne celý rok práce. Může to být z více příčin, které jsou v aplikaci níže vypsané.

Stačí si ale případně zažádat o vyhotovení Informativního osobního listu důchodového pojištění, rovněž přes datovou schránku, a dojdou vám přesnější čísla. Státní správa má na tento úkon 90 dní, ale už pár hodin po zažádání jsem po znovunačtení aplikace viděl, že údaje v ní byly opraveny (a důchod se mi zvedl o čtyři stovky).

Minimální důchod je v současnosti 4320 Kč. Pracujícím důchodcům se pak ještě daní. Více se o starobním důchodu dočtete na Měšci.

Nová aplikace státní správy vám řekne, jak malý dostanete důchod
Ohodnoťte tento článek!
3.6 (71.67%) 12 hlasů

12 KOMENTÁŘE

 1. Nerekne, po 5 minutach od uverejneni na Seznamu spadnuly CSSZ servery, takze nefungujou i povinna hlaseni pro podnikatele atd.
  Cely to navic pusobi jako reklama na zlodejske penzijni fondy, ktere uz ve Spanelsku pomalu zacinaji krachovat, zatim snizuji vyplacene duchody, takze se pomalu ti, kteri nemaji prubezny system, muzou s duchodama rozloucit.

 2. Tak já s důchodem nikdy nepočítal. Jakmile jsem dospěl do věku, kdy jsem se začal zajímat o politiku, hned jsem věděl, že na důchod můžu zapomenout. Jednak hranice bude tak vysoká, že dřív chcípnu v práci a i kdybych se nakonec tak vysokého věku dožil, tak stát do té doby při svém úžasném hospodaření zkrachuje a na důchody buď nebude, nebo to bude směšný pakatel. S důchodem teda nepočítám a až se dostanu do věku, kdy už budu po všech stránkách k ničemu a budu jen přežívat, tak si najdu pěknou silnou větev a…

   • Na slovensku si s dôchodkami hlavu nelameme, už teraz mame cca milion romskych spoluobčanov, na romku prirastok deti je 6,7 a pôrodnice su plne 14 ročnych romskych mamičiek, tak že ked ja pojdem na dôchodok na slovensku bude žiť cca 10 milionov romov sami doktor sami inžinier a na dôchodky budeme mať viac penazi ako vo švajčiarsku 😀
    Ta socialna politika vlady u nas je super, ak ma maloleta dieťa, tak jej rodičia za to dostanu 860€ mesačne, preto mame tolko 28 ročnych babičiek u nas 😀

 3. Někdo si snad myslel, že se po odchodu do penze bude mít jak prase v žitě? Hahaha….. Nebýt Babiše s Venezuelou, důchodci by dnes běžně umírali hladem – ani teď k tomu někteří nemají daleko.

  • Babiš s Venezuelou se o nic nepřičinili a už vůbec nikoho nezachránili od hladu. Pouze rozdělili (i mezi důchodce) více peněz než byli od nás (a i od samotných důchodců, kteří také samozřejmě platí různé daně) schopni vybrat, čímž nás všechny podstatně zadlužili. A díky tomu bude od nynějška obsluha státního dluhu užírat z našich vybraných daních více než dosud. Budeme přicházet o více než desítky miliard korun ročně za UDRŽOVÁNÍ dluhu v současné výši. Dluh se možná někdy podaří umořovat inflací, ale tím zároveň budeme přicházet o peněžní úspory. Doufám, že žádné nemáš, jinak na tom budeš tratit. A nezapomeň si postěžovat na všeobecné zdražování. Za to samozřejmě Babiš a Venezuela vůbec nemohou 🙂

  • Babis s Venzuelou to jeste zhorsil, a ne jen finacne, on nam bere budoucnost i co se tyce pudy, za desitek let nam tu neporosto bez chemie ani plevel diky jeho uzasnemu chemickareni

   takze ja jiz svoje pole mam a snad ho uchranim pred najezdikama jeho typu co vydrancuji a jdou dal, a nastesti nesousedi moje pole s zadnym polem ktere by nejak bylo vhodne pro ty jeho chemicky sracky a pestovani plodin pro ethanoly

  • Jenze prumernej duchodce zije dyl nez 4 roky, co jej Babis zasoboval koblihama na dluh. Ale ma to vymysleny dobre, az koblihy dojdou, on uz premierem nebude a nekdo jiny bude muset tomu duchodcovi oznamit, ze vsechny koblihy prozral za Babise a ted stejne chcipne hlady.