První hra používající ray tracing na GeForce RTX vyšla. DXR ale snižuje výkon o 40–60 %

Battle Field V dostal patch přidávající ray tracingové efekty. Poprvé bylo otestováno, co tato technologie karet GeForce RTX s architekturou Turing umí.

138
Battlefield V
Battlefield V

Včera skončilo čekání na to, až bude poprvé možno otestovat hlavní novinku grafik Nvidia GeForce RTX s architekturou Turing: ray tracingovou grafiku v reálném čase. Spolu s vydáním benchmarku Final Fantasy XV pro PC, v kterém je implementován upscaling DLSS používajícím neuronovou síť akcelerovanou Tensor jádry GPU, a patche přidávajícího podporu pro Adaptive Shading do hry Wolfenstein II: The New Colossus, totiž byl v den uvedení Battlefield V vydán také patch přidávající do této hry ray tracing na bázi technologie DXR. Poprvé tak bylo možné tuto novinku vyzkoušet.

Web TechPowerUp už grafiku s DXR (či v řeči Nvidie RTX) v této hře vyzkoušel na všech třech kartách generace Turing a v jeho článku můžete vidět porovnání výkonu a vzhledu. Pokud byste si jinak chtěli vše raději vyzkoušet sami a máte už jedno z nových GPU Nvidie, pak potřebujete patch pro Battlefield, nové současně vydané ovladače GeForce 416.94 WHQL přidávající podporu pro tuto hru a konečně říjnový update Windows 10 (build 1809). Hra kromě toho ještě musí běžet v režimu DirectX 12, jinak se DXR použít nedá.

Battlefield V dovoluje vypnutí a zapnutí ray tracingu a kromě toho lze také nastavit jeho kvalitu („DXR raytrace refelctions quality“) na úrovně Ultra, Medium, High a Low. Hra zdá se ray tracing používá jen pro efekty odrazů a odlesků, kromě toho je scéna vykreslována standardní rasterizací. Ray Tracing se aplikuje jen na ty povrchy, které k tomu vývojář explicitně označí. Obecně je efekt je zdá se velmi povedený a zrcadlení podle TechPowerUpu funguje („RTX výrazně zlepšuje kvalitu odrazů“), takže jde o krok správným směrem ke zlepšení vizuální věrnosti her. Na druhou stranu ale také v závěru recenze autor píše, že „subjektivně přináší DXR do celkového vzhledu a produkce hry jen malé rozdíly, titul vypadá skvěle i s vypnutým DXR“.

TechPowerUp píše, že nastavení kvality na Low místo na Ultra neovlivňuje kvalitu výrazně. Na snímcích ale obraz vypadá dost odlišně, efekt je asi použit na méně objektů/povrchů. A podle jeho snímků zřejmě má v tomto režimu odražený obraz hodně nízké rozlišení, čehož si nelze nevšimnout na zubatých konturách lamp v následující scéně (i když je pravda, že tato pixelizace je v menší míře vidět i v Ultra). Přínos ale asi je, že ač viditelně nekvalitní a pixelizované, tyto odrazy by pořád měly realisticky reagovat na pohyb. Pro lepší ilustraci se můžete podívat na celou srovnávací galerii techPowerUpu.

Velké propady výkonu

Jak se ale víceméně čekalo a naznačovaly to již některé neoficiální úniky pozorování z předváděček her, zapnutí ray tracingu bohužel stojí velké množství výkon grafiky, a to i na nejrychlejším modelu GeForce RTX 2080 Ti. V rozlišení 1920 × 1080 tato karta běžně dosahuje 158,8 FPS, ale s Ultra úrovní ray tracingových odrazů DXR/RTX klesne výkon na 65,3 FPS. Nastavení High a Medium jsou zdá se téměř stejně rychlá, jen kvalita Low výkon zvedne (na 88,2 FPS). Tato karta tedy zaznamenává zpomalení o 59 % v nastavení Ultra a 44,5% v nastavení Low. Podobné propady jsou i ve vyšších rozlišeních, ale zákonitě se snižují dosažené FPS. V nastaveních Ultra a Low běží nejrychlejší Turing v rozlišení 2560 × 1440 bodů už jen na 49,6, respektive 73,2 FPS a v 4K už jen na 29,4 a 44,2 FPS. Ve 4K to z výchozích 83,4 FPS už znamená propad výkonu 65 % (a 53 % v nastavení Low).

GeForce RTX 2080 bez Ti dosahuje s ray tracingem 54,1 (Ultra) a 69,3 (Low) FPS v rozlišení 1920 × 1080 bodů, 39,4 (Ultra) a 58,9 (Low) FPS při 2560 × 1440 a konečně v rozlišení 4K naměřil techPowerUp 22,8 (Ultra) a 33,3 (Low) FPS. Levnější GeForce RTX 2070 je zákonitě níž. Dosahuje 47,0 (Ultra) a 60,4 (Low) FPS v rozlišení 1920 × 1080 bodů, při 2560 × 1440 bodech pak 33,8 (Ultra) a 46,4 (Low) FPS a v rozlišení 4K už jenom 18,7 (Ultra) a 28,2 (Low) FPS.

Uvedené FPS představují jen průměrné hodnoty, ještě tedy asi bude třeba otestovat, jak to vypadá s minimy a zda třeba nedochází k tomu, že při nešťastné konstelaci na scéně (když se nakumuluje hodně odrazů najednou) nespadnou snímkové frekvence krátkodobě do cukajících se hladin, což by bylo problémem pro hratelnost a také hlavně v multiplayeru. Při soutěžním hraní asi ovšem hráči DXR vypnou, protože by je nízký výkon hendikepoval. Propad výkonu je podle techPowerUpu mimochodem patrný nejen v mapě Rotterdam, kde je kvůli sklům, automobilům a podobným povrchům odrazů mnoho, ale i v „přírodních“ lokacích, kde nějaké lesklé objekty moc nejsou.

Správný krok, ale cesta bude ještě dlouhá

Jak akceptovatelné jsou tyto snímkové frekvence a která rozlišení jsou tedy na kterých kartách hratelná, nechám na vás. Procentuální ztráta výkonu jinak hodně rychlých GPU je ale tedy bohužel hodně výrazná, od poloviny po dvě třetiny. Toto by se asi nemělo kritizovat jako nějaké selhání architektury Turing, protože ray tracing je znám hardwarovou náročností. Nebylo moc realistické nedalo čekat, že by mohl v první generaci hardwaru běžet stejně rychle jako rasterizační grafika. Ztráta výkonu a/nebo nutnost běžet na nízkých rozlišeních tedy podle mě je v souladu s očekáváními.

Z pohledu poměru výkonu a ceny to bohužel ray tracingové efekty činí neatraktivními, protože po jejich zapnutí vám karta poběží jako o několik let starší model (jak píše TPU, v DXR Ultra běží GeForce RTX 2070 s rychlostí GeForce GTX 970 bez DXR…). Nebo jinými slovy, pro stejné snímkové frekvence musíte koupit o hodně dražší GPU, než pokud byste ray tracingové efekty oželeli. Má tedy smysl nové GeForce RTX kupovat jenom tehdy, pokud chcete absolutní highend a ten nejnáročnější obraz? Těžko říct, asi to bude na preferencích toho kterého hráče. Pokud běžně děláte to, že místo nastavení Ultra raději zvolíte Medium kvůli výkonu, pak asi můžete nakonec to samé dělat s efekty DXR.

Odraz pozadí v Battlefieldu V (Zdroj: techPowerUp)
Odraz pozadí v Battlefieldu V (Zdroj: techPowerUp)

Jak užitečná tato technologie v praxi bude, se nicméně asi vyjasní spíš časem, protože Battlefield V může coby první hra na scéně být trochu jako technologické demo (byť ray tracing používá jen na některé elementy a ne na osvětlení nebo stíny). Hry, které budou chtít odrazy pomocí ray tracingu počítat, to ale zdá se asi budou muset činit opatrným způsobem a moc těmito efekty neplýtvat. Jejich vizuální přínos tak asi poroste postupně s tím, jak se v příštích/přespříštích/atd generacích GPU bude zvyšovat celkové výkon dostupný pro tuto parádu.

První hra používající ray tracing na GeForce RTX vyšla. DXR ale snižuje výkon o 40–60 %
Ohodnoťte tento článek!
4.2 (84%) 30 hlasů

138 KOMENTÁŘE

 1. A hlavne 90% hracu s GTX2070 a vyssi ma QuadHD nebo UltraHD monitor, takze je jim to, ze to bezi na fullHD dost k nicemu. Jinymi slovy, kdyz jsem rikal, ze raytracing v realu tak za 5 let, tak jsem byl jeste velky optimista, nakonec jsou testy jeste o dost s horsimi vysledky nez jsem cekal.

   • Tak nasledujici 1-2 roky se daji prediktovat asi celkem spolehlive. Pak bude hodne zalezet na tom, jestli to podpori AMD a hlavne, jestli se to dostane i do konzoli.
    AMD se zatim tvari, ze je to opravdu zalezitost na 4-5 let..

    • Tak AMD ted na to hlavne nema prachy, aby se snazili cpat do grafik neco co nema podporu a naopak to brutalne zere vykon. Myslim ze nynejsi vedeni postupuje pragmaticky a logicky. Snazi se vyrabet jen to u ceho vi ze z toho kouka zisk za rozumne naklady. Proto by treba vydani nove Vegy nemelo smysl v hernim provedeni.

     • tombombino
      jinak díval ses na to za vysla ta RX590? Mno mozna uz pochopis to me zklamani o ktrerem jsem pred par dny psal… Nekde vykon par FPS nekde ani to… Nechapu proc nepridali aspon trosku na vypocetnim vykonu… Porad jen RX480 zas o par MHz nahoru… jinak proste vse stejny dokonce i ty pameti zustaly jen na 8Ghz…
      https://www.guru3d.com/articles_pages/radeon_rx_590_powercolor_red_devil_review,1.html
      Na druhou stranu me prekvapili… necekal jsem ze vubec s necim prijdou. Psal jsem jasne ze mozna az priston rok v lete s necim prijdou… Mylil sem se…

      • Vidim to podobne 🙂 Aspon mohli dat ty rychlejsi pameti..
       Da se to na divat i pozitivne ve stylu..lepsi neco nez dratem do oka :))
       SPis mne prekvapilo, ze opravdu nevydaji Vegu na 7nm. Nevim, jestli se jim vzhledem k cene 7nm chipu nevyplati a nebo jim ten prechd na 7nm nedal aspon 20-30% boost pri stejne spotrebe. Podle mne celkem skoda.

      • tombomino
       ta Vega je velký čip k tomu drahé paměti složitá nákladná montáž… Já se nedivím… Neoplatilo by se jim to… Tohle je chytřejší tah, že ji lehce upravili a vypustili jen do profi segmentu… Tam odbyt mají…

      • Profi segment je jasny, to chapu. ALe budou ztracet dalsi priznivce mezi hracema tim, ze pristi rok zase dlouho nebude nic nove a kdo vi jaky vykon nakonec prinese Navi. Takhle si koupi nekteri Turingy, i kdyby je nechteli..

      • Divím se že si nad tím lámete hlavu, vždyť je jasné, že Vega má v sobě spoustu hardware, který nedokážou zprovoznit. Zmenšovat to na 7nm nemá cenu když pro to nemají stejně využití. Vyhozený prachy. To už je lepší vyzobat co se ve Veze povedlo a to co nejde zprovoznit vyhodit a nahradit raytracingem. Jestli s tím počítají tak si tipnu že půjdou cestou, že každá rastirizační jednotka bude mít svou RT jednotku, která bude počítat rovnou dopady světla na rastirizované plochy. Neboli přesně naopak jak to má nvidia, která má RT jednotky úplně mimo rastirizační.

      • tombomino
       Navi? budou nastupcem polarisu. Je fakjt, zte by to chtelo aspon aby meli i grafiku jakou nemeli proti 1070 a nyni 2070 a pokud uz v ty dobe bude 3070 tak proti ni. cili grafiku do cca 12-13.000 s konkurencnim vykonem vudci konkurencni grafice za stejny penize.

 2. Preco by to nvidia robila na 1x ked to moze urobit na viac krat, presne toto som ocakaval, nasledne za nejaky cas (polrok, rok) mozu vydat novu radu kde uz bude x krat viac rtx cores a tieto karty uz budu pouzitelne s minimalnym rozdielom vo vykone s/bez RTX. Nasledne uzivatelom aktualnych kariet ostanu len oci pre plac.

  • Aby melo RTX nebo-li spravne DXR na highend grafikach smysl, musi bezet na 60FPS ve 4K. Kdyz si spocitas, kolik potrebujes jednotek na 1080p a kolik bys jich potreboval na 4K a kolik by to zhruba stalo kremiku, tak ti vyjde, ze je to v soucasne dobe nemozne, za predpokladu, ze NVidia velmi vyrazne nezvysi vykon na jednotku a tomu ja neverim, ze by to dokazala za pul roku nejak vyrazne lepe. Jednoduse DXR neni v horizontu nekolika let vubec realne. NVidia uz sice dokazala kolikrat skoro nemozne, ale tady si podle meho ukrojila prilis velky krajic a DXR proste neda v rozumnem casovem horizontu, takze mozna pristi prespristi generace, tesim se.

 3. Battlefield V pro RTX nevyuziva Nvidii doporucene DLSS. K tomu jeste pocita reflections v nativnim rozliseni. Navic implementace v BF V nenahrazuje zadny z narocnych efektu, jako svetlo/stiny, ambient occlusion, pruhlednosti, zrcadlove efekty. Silne podeziram DICE, ze kvuli problemum s jejich battle royal modem celkove implementaci RTX dost omezili aby se prave BR mohli venovat.

  Implementace, ktere tyto efekty nahrazuji, maji potencial vysokeho vykonu. Treba hra Enlisted, kde pomoci raytracingu zcela nahradili klasice osvetleni/stiny globalni osvetlenim, dokaze dat 120 fps pri 4k rozliseni bez problemu.
  https://youtu.be/ZnQRzLZ5nEE?t=3m15s

  Z clanku:
  „benchmarku Final Fantasy XV pro PC, v kterém je implementován upscaling DLSS“

  Opet je potreba pripomenout, ze autor postavil tuhle svoji smyslenku o „upscalingu“ na zcela zcestnych predpokladech.

  „Jan Olšan 17.9.2018 at 15:13“
  „Co vidíš, je prostě efekt toho, že DLSS pracuje jako spatial filtr, jen s jedním obrázkem. Protože nefunguje temporálně (s více snímky)“
  https://www.cnews.cz/nvidia-dlss-deep-learning-supersampling-upscaling-princip-fungovani/#comment-194887

  „Jan Olšan 8.11.2018 at 20:51“
  „Tyhle řeči o rozpoznávání objektů jsou abstraktní hodně za vlasy přitažená omáčka, reálně to ta neuronální síť nedělá, prostě jen vezme pixely, upraví je podle svých natrénovaných vah.“
  https://www.cnews.cz/amd-procesory-cpu-architektura-zen-2-zlepseni-ipc-avx2-mcm-chiplet-epyc-rome-servery/#comment-198256

  Pritom DLSS zcela jasne funguje jako temporalni sit, pracujici s vice snimky, jak dle vyjadreni primo sefa Nvidie zde:
  „Network has to remember part of the past.“
  „Network has to be temporaly stable.“
  https://youtu.be/Mrixi27G9yM?t=52m35s

  Tak dle Turing Whitepaperu zde:
  „Finally, Figure 24 illustrates one of the challenging cases for multi frame image enhancement. In this case, a semi-transparent screen floats in front of a background that is moving differently. TAA tends to blindly follow the motion vectors of the moving object, blurring the detail on the screen. DLSS is able to recognize that changes in the scene are more complex and *combines the inputs in a more intelligent way that avoids the blurring issue*.“
  https://www.nvidia.com/content/dam/en-zz/Solutions/design-visualization/technologies/turing-architecture/NVIDIA-Turing-Architecture-Whitepaper.pdf (strana 35 dole)

  A kdyby to nestacilo:
  „DLSS leverages a deep neural network to extract multidimensional features of the rendered scene and intelligently combine details from multiple frames to construct a high-quality final image.“
  https://devblogs.nvidia.com/nvidia-turing-architecture-in-depth/

  Ta informace o rozpoznavani detailu k dispozici je taky, jak z keynote sefa Nvidie, tak v dalsich prezentacich. DLSS je convolutional autoencoder. Viz treba zde:
  https://youtu.be/QLMDX56-GSU?t=338

  Autoencodery ve zpracovani obrazu se uci rozpoznavat objekty ve zdroji.
  „Some architectures use stacked sparse autoencoder layers for image recognition. The first autoencoder might learn to encode easy features like corners, the second to analyze the first layer’s output and then encode less local features like the tip of a nose, the third might encode a whole nose, etc., until the final autoencoder encodes the whole image into a code that matches (for example) the concept of ‚cat‘.“
  https://en.wikipedia.org/wiki/Autoencoder

  Doslova – prvni layer autoencoderu se nauci rozponat hranu, dalsi na zaklade toho predchoziho spicku nosu, dalsi cely nos .. az na konci pozna, ze je na obraze kocka. Takze se samozrejme o zadny spatial filter netemporalni upscaling nejedna.

  Autor nikdy svoje tvzeni nicim nepodlozil. V puvodnim clanku je jen vagni odkaz na Turing Whitepaper, ve kterem se ale o spatial filtru nikde nemluvi (zdroj je dole na strance):
  https://www.cnews.cz/nvidia-dlss-deep-learning-supersampling-upscaling-princip-fungovani/

  Jedine, co od Jana Olsana mame, jsou jeho vlastni domnenky a smyslenky, ciste fabulace, bez dukazu:
  „To multiple inputs tady nejspíš znamená jakože přeneseně multiple inputs v tom MSAA obraze, na kterém se trénovalo.“
  Nejspis. Jakoze. Prenesene.

  Takhle vykrucovat jsem uz dlouho nikoho nevidel. To chce opravdu totalni absenci svedomi. Tim hur, kdyz se k citacim a odkazum na nekolik zdroju, ktere jeho tvrzeni zcela vyvcari, tvrdosijne vyhyba. Dukazni bremeno je ale na predkladateli. To on napsal clanek o DLSS zalozeny na nicem a dodnes jej ani nicim nepodlozil. Presto demagogicky trva na svem, i kdyz moho zdroju, vcetne TechPowerUpu citovaneho v tomhle aktualnim clanku, tvrdi opak.

   • Co jsi k tomu rekl? Nic.

    Kde je nejaky, jakykoliv dukaz o tom, ze je DLSS spatial filter?
    Kde je dukaz, ze je DLSS netemporalni?
    Kde jsi prisel na to, ze DLSS nerozpoznava objekty ve scene? Princip autoencoderu je presne takovy – rozpoznavat objekty. Dolozil jsem I citaci z TechPowerUpu, kde se mluvi presne o tom.

    Realita je takova, ze tomu nerozumis ty. A nic nejsi schopny dolozit.

    • já se směju jak Tě tombombino vystihl Maudite 😀 ze budes operovat DLSS 😀 a trefil to 😀 Zacinas byt stejne komicky jak Crha 😀
     Jinak je to presne jak jsem a nejen ja tvrdil… Je to fajn ze s tim nekdo prisel, ale toto je proste prvni vlastovka a vyuziti je spis na ukazkova dema. Az dalsi generace donesou pouzitelny vykon… Kdyby se vykon RT cores dal pouzit v programech na tvorbu 3D tak by to byla bomba!!!

     No Maudite opravdu je na case, aby ses tady lidem omluvil a specialne Janovi Olsanovi. Ten s Tebou ztratil ne malo casu… A mel bys priznat ze sis to vsechno maloval lip, nez jaka je realita… Jinak musis byt asi opravdu splachovaci, kdyz po te co Ti praskla Tva bublina v den kdy grafiky vysly na trh, tak jsi vydrezel jen chvili se stydet za to cos tu vavadel… Dost rychle Ti odtrnulo…

      • A tydýt, na Tynýta nesmíš zapomenout, tři chrabří bratři rytířští bojovníci !

      • Rika clovek, ktery se tu ohanel miliony ctenaru u TechSpotu, aby se pak ukazalo, ze jich je v prumeru pod 100 tisic.

       😀

      • me by hlavne zajimalo krom jeho tvrzeni kde ma dukaz na to svy neustaly tvrzeni o AMD fans… U nej jsou AMD fans totiz vsichni kdoz nesdili jeho zmatene myslenkove pochody… A ne jen jehop uz tu o me i dlasi mleli jak jsem AMD fan… Ja ale jen vzdy vyvracel jejich dogma AMD=shit… Proc? za 1. neni to realita a pravda a za 2. ano mam tendenci hajit slabsi… a to hlavne kdyz se na ne nepravem utoci… Nicmene s mauditem jsem mel neshody vzdy… A tech vyhranenych extremistu bylo vic… Asi s vekem se vsichni uklidnili a maji jine starosti nez se hadat na forech… uz sem v tom stadiu taky… Obdivuji Jana Olsana ze ma tu chut porad dohledavat a vyvracet Mauditovy smyslenky… Ja uz na to kaslu nemam na to ani cas ani naladu… uz jen upozornuji…

      • Maudit je jak jsme rikali u nas „misuge“. Ta projekce nepritele do kazdeho, kdo s nim nesouhlasi jen ukazuje na jeho emocni problemy. Inteligenci taky neni moc nadany, protoze postuje casto neskutecny hovadiny, kdo vi, jestli umi aspon anglicky…
       Njelepsi je nereagovat, je otazka, jestli se to da vzdy vydrzet pri tech blabolech co pise..
       Ja bych ho zabanoval a byl by klid.. aspon na chvili 🙂

      • zabanovat urcite ne… To by vypadalo ze se nekdo dnazi umlcet cizi nazor. Nicmene Lukas Vaclavik To tu zminil spravne… Skoda ze az ted… Za to jak napadal Jana tak mu mely byt ty prispevky, kde prave nevybirave napadal mazany…

      • Ad ten techspot, vzpomněl jsem si, že jsem kdysi na twitteru viděl nějaký srovnání návštěvnosti anglických/amerických/světových HW webů, bylo to docela zajímavý protože normálně o tom člověk moc nemá představu. Tady to je: https://pbs.twimg.com/media/DL72B8dX4AAmiLQ.jpg:orig
       (URL jsem našel podle jména souboru, už nevím, kdo to postnul.)
       Techspot by podle toho byl poměrně slušně navštěvovaný.

      • @j.Olsan..diky za link. Podle te statistiky meli ve 2017 okolo 3,5mil zobrazeni mesicne. Tipnul bych si, ze dneska muzou mit i vic, protze maji kvalitni a zajimave recenze a odkazuji se na ne i jine weby.

      • To vypada na dost nepresna data. Aktualne ma Techspot traffic cca 2 miliony mesicne, pricemz ale 72,5% z toho je search a 50% bounce rate. Na primo tam jde jen 20% lidi, coz je opet jen zlomek tech „milionu“, cca 400k a to jeste neunikatnich. Realne cislo muze byt mnohem mensi 😉
       https://www.similarweb.com/website/techspot.com#overview

       Treba takovy TechPowerUp ma direct traffic pres 40%. Jinymi slovy cilene na ten web jde skoro polovina lidi.
       https://www.similarweb.com/website/techpowerup.com#overview

       Wccftech ma taky pres 40%. Guru3d ma skoro 50%. Anandtech pres 30%. Cnews.cz ma 48%. Techspot? Diky, ne.

      • Btw, kdyby nekoho zajimalo, co to je bounce rate, tak to je pocet uzivatelu, kteri ze stranky odejdou hned po prvni nactene strance – de facto ti, kteri tam nechteli dorazit.

      • Ja myslim, ze v tvem podani Maudite ta stranka ani neexistuje. Kdyz si nekdo napriklad zada vyhledat jejich grafy, tak to u tebe neplati, kdyz nekdo skoci jen na stranku s grafem nebo zaverem, ktery ho zajima, tak to taky neplati. Odkazy se taky nepocitaji a vlastne kazdy kdo tam prisel, tam se jeste k tomu spletl. Ty jsi kus blba..

      • „Maudit 15.11.2018 at 20:04
       Btw, kdyby nekoho zajimalo, co to je bounce rate, tak to je pocet uzivatelu, kteri ze stranky odejdou hned po prvni nactene strance – de facto ti, kteri tam nechteli dorazit.“

       Další usvědčení Maudita z jasné LŽI. Naopak odchod po zobrazení první stránky může znamenat to, že uživat získal informaci kterou hledal hned na oné první stránce. https://blog.h1.cz/aktualne/2-nejcastejsi-myty-o-bounce-rate/

       Maudit je typický Pat a Mat okecávač, co se tváří, že všechno ví a všude byl a zuřivě googluje jemu neznámé výrazy, ale ve skutečnosti jsou jeho znalosti a logické myšlení prakticky nulové.

      • LOL Soucku na to ze spravujes web mas teda zasadni diry:

       „Bounce rates can be used to help determine the effectiveness or performance of an entry page at generating the interest of visitors. An entry page with a low bounce rate means that the page effectively causes visitors to view more pages and continue deeper into the web site.“
       https://en.wikipedia.org/wiki/Bounce_rate

       To ti asi dalo hodne zabrat, hledat to. Navic I ten tvuj odkaz potvrzuje, co tvrdim ja. Delas ze sebe pako:

       „Bounce Rate neboli míra okamžitého opuštění webu“
       Ano, bounce rate nemusi byt vzdycky spatny – ale u one-page webu. TechSpot ale neni one-page web. Aby se uzivatel dostal ke clanku, musi na nej kliknout a clanek je na vlastne strance.

       Staci se podivat: https://www.techspot.com/

       Neni divu Soucku, ze jsi tak mimo i v problematicke grafik 😀

      • Souček sem, DeDe tam, výmluva sem, výmluva tam. Trochu mě mrzí, že jsem degradoval z DeDeho na Součka, ale zase mě těší, jak ti má osoba stále nedá spát a pořád ti šrotuje v tvém malém mozečku kdo tě to tak zkušeně trolí… 😀 😀

       O tom co spamuješ z Wiki nebyla vůbec řeč, řeč byla o tvém výroku o tom co je to bounce rate: „de facto ti, kteri tam nechteli dorazit“, což je nesmysl, který jsem ti jednoznačně vyvrátil i se zdrojem a ani tvých dalších 50 výmluv (jak je tvým zvykem) a obkecávání s tím nic nenadělá… nejde totiž jen o ty, kteří tam nechtěli doraz, ale i o ty, kteří informaci získlali na oné první stránce.

       Tzn hledám něco v googlu a kliknu na cílový web, kde danou informaci najdu na cílové stránce a odejdu. A dle tebe jsem na ten web vůbec nechtěl dorazit. Prostě kravina jako vždy od Maudita z Bohnic. 😀

      • Dobrej pokus. Ale ne 😀

       „Aznohh 16.11.2018 at 11:59“
       „Naopak odchod po zobrazení první stránky může znamenat to, že uživat získal informaci kterou hledal hned na oné první stránce.“

       Tvoje chyba byla, ze si se pred vypustenim tohohle odpadu nepodival na jejich frontpage 😀 Jak tam nekdo muze ziskat informaci, kterou hledal, kdyz jsou tam jen nadpisy claku s obrazkem? 😀 😀 😀 😀 To uz ted neodmazes ..

       Navic to nebyl jediny duvod, proc si z TechSpotu utahuju. 75% uzivatelu dorazi na ten web z vyhledavani. A ten web ma vysoky bounce rate. Co to znamena? Ze je nekam zaved vyhledavac, ale nebylo to, co hledali. Asi te prejmenujeme na Jiri „no-F*-idea“ Soucek LOL

       A ze nejsi Soucek? Vis tvuj problem je v tom, ze nedokazes ovladat svoje exploze vzteku a snahu obhajit se. Proto jsi ve svym vcerejsim clanku pouzil, dokonce nekolikrat, presne ty same vyrazy, co tady v diskuzi. To je uplne stejny, jako kdyz sem poprvy vlez Stach pod alter egem a nedokazal se ovladat a porad pouzival svoje NV, NVIDIA a ty jeho klasicky hrubky a chyby ve vetny konstrukci. Ted uz to skrejva lip, ale I tak mu semtam ujednou nervy. Zejo tombomino 😉

      • Chápu, že při tvé nízké inteligenci, je pro tebe něco jako pochopení diskuse prakticky nemožné, takže ještě jednou. Vidíš, že bych tu někde psal něco o nějakém Techspotu? Nevidíš.. protože nějaký Techspot a jeho návštěvnost je mi úplně u prdele. Já se vyjadřoval čistě k definici pojmu bouncerate. Tvoje zoufalé výmluvy a pokusy o odvádění pozornosti jsou zcela mimo., ostatně jako vždy.

      • „Maudit 15.11.2018 at 20:04
       Btw, kdyby nekoho zajimalo, co to je bounce rate, tak to je pocet uzivatelu, kteri ze stranky odejdou hned po prvni nactene strance – de facto ti, kteri tam nechteli dorazit.“

       „Aznohh 16.11.2018 at 11:59“
       „Další usvědčení Maudita z jasné LŽI. Naopak odchod po zobrazení první stránky může znamenat to, že uživat získal informaci kterou hledal hned na oné první stránce. https://blog.h1.cz/aktualne/2-nejcastejsi-myty-o-bounce-rate/

       Aznohem dodany link:
       „Bounce Rate neboli míra okamžitého opuštění webu“

       Jak opakovane rikam – mira schopnosti sami se vysachovat je u AMD fans nekonecna 😀

      • Takže opakuji ještě jednou a naposled, protože pokud nejsi schopen pochopit co ti tu říkám, tak už není jak ti to vysvětlit:
       Já tu nikde netvrdím, že to není „míra okamžitého opuštění webu“, já tu rozporuju tvoje „de facto ti, kteri tam nechteli dorazit“. Tvoje schopnost chápání psaného textu je prakticky na nulové úrovni.

      • „TechSpot ale neni one-page web. Aby se uzivatel dostal ke clanku, musi na nej kliknout a clanek je na vlastne strance.“

       😀

      • Blábolíš naprostý kraviny jako vždy. Už jednou jsem ti psal, že jsem reagoval pouze na tu definici. Ale pokud do toho nutně chceš tahat konkrétní web, tak budiž. Hledáš na Googlu např. review Tomb Raidera, zobrazí se ti odkaz na TechSpot, klikneš a jseš ihned na straně s review, přečteš, odcházíš. Odešel jsi po první načtené straně, ale získal jsi co jsi hledal. Zcela v rozporu s tvým „de facto ti, kteri tam nechteli dorazit“. Máš to dokonce jasně vysvětleno v tom blogu v prvním bodu, ale při tvé nízké inteligenci jsi to asi nepochopil, jako většinu věcí. 😀

       Vidím, že problamatiku SEP, SEM či SEO „ovládáš“ na stejné úrovni jako grafický hardware. Prostě Pat a Mat notorický vymlouvač Maudit. 😀

      • TechSpot neni one-page site. Ze jsi totalni analfabet Soucku a nepodival ses na tu stranku, nez jsi neco napsal, je tvuj problem. Okecavat to tak, ze jsi mluvil obecne, kdyz se tu diskutuje TechSpot, je k popukani 😀 Uplne vidim to spoceny celo, kdyz si ze sebe tyhle vykruty tlacil 😀 Prichody ze searche se navic nedaji pocitat jako pravidelni ctenari. Zvlast s tak nizkym primym pristupem LOL To znamena, ze konverze je minimalni. Obsah toho webu ma pro uzivatele tak malou kvalitu, ze se uz jen tak nevrati. No, porad lepsi nez Deep In **it 😉

      • Díky, tímto jsi potvrdil, že jsi prostě jen idiot a tvůj mozek nemá dostatečnou kapacitu na pochopení problematiky. Myslel jsem si, že to takhle nějak dopadne. 😀 😀

       Řeč je o bounce rate a ty meleš o one page site. ROFL! Pat a Mat král všech vymlouvačů Maudit. 😀 Zase mám veselý den. :))

       Diit jsem tu x krát pomlouval pro AMD zaujatost, ale jsem Souček… 😀 😀 https://www.cnews.cz/asus-graficke-karty-radeon-arez-uvedeni-gpp#comment-186269
       Ještě něco napiš ty náš Králi z Bohnic, dnes tvoje chorá makovička perlí jako vždy hovadinu za hovadinou. 😀

       To i ten DDement z DDement webu má větší IQ než ty. 😀 😀

      • Tolik energie vyplejtvas jen kvuli tomu, ze ses na ten web nepodival, nez jsi zacal psat 😀 Keep it coming!

      • Pochopitelně, že ti došly veškeré argumenty Obermaiere… 😀 😀 😀

   • Kde co vyvracel? Svoje tvrzeni nedolozil nicim. Porad cekam, az dolozi, ze je DLSS jen spatial filter. At dolozi, ze DLSS neni temporalni. Sam moc dobre vis, ze je mnoho zdroju, ktere tvrdi opak. Copak k seriozni novinarine uz nepatri zdroje? To se tu budou psat clanky na zaklade totalnich fabulaci a osobnich zasti vuci Nvidii? To je uroven ..

    • Jeden priklad za vsechny:
     „Tyhle řeči o rozpoznávání objektů jsou abstraktní hodně za vlasy přitažená omáčka, reálně to ta neuronální síť nedělá, prostě jen vezme pixely, upraví je podle svých natrénovaných vah.“

     Struktura ani detailni funkce te site nejsou nikde popsane (logicky, protoze takova sit je know-how, ktere se vyviji roky). Presto Olsan nejak magicky vi, ze 100% ta sit nedela to, co rikaji jak sef Nvidie, tak dokumentace. A nejak magicky vi, bez jedineho dukazu, ze „prostě jen vezme pixely, upraví je podle svých natrénovaných vah“. V Olsanovo profilu zrejme to PhD. z neuralnich siti chybi omylem. Mel by si ho tam doplnit, kdyz to ma tak ocividne zmaknute.

     • Koukam, ze uz prebiras ze zoufalstvi a nedostatku vlastnich argumentu metody bezznohy, stylem „usvedcen ze lzi oznacuje ostatni za lhare“? Koneckoncu i tady jako vzdy vidime az prilis jasne jasne, kdo tady sproste nadava, hrube napada a lze? To ale nevadi, budeme mazat maudita. EHW dale klesa a dna nevidet.

      • Hmm, az na to, ze prvni patch ma spoustu znamych bugu. Na svych webech to pisi jak Nvidia, tak DICE/EA:

       „*We recommend in this first release of DXR that “DXR Raytraced Reflections Quality” be set to “Low” due to Battlefield V’s known issues when using “Medium”, “High”, and “Ultra” settings. EA, DICE, and NVIDIA will also continue to optimize this implementation and deliver regular updates.

       Although preferences will vary, we recommend disabling the following settings from Video – Basic when DXR is enabled for the best overall experience:
       – Chromatic Aberration
       – Film Grain
       – Vignette
       – Lens Distortion“

       https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/battlefield-v-rtx-ray-tracing-out-now/

       Navic na EA/DICE:
       „DXR: DXR Performance degraded in maps which feature a lot of foliage“
       https://forums.battlefield.com/en-us/discussion/161023/battlefield-vs-known-issues-list

       Neboli nejspis kvuli spatnemu nastaveni materialu se odlesky pocitaji i pro listi, I kdyz by nemely.

       Blby co? 😀 Samozrejme nedovzelanej AMD trollum jako ty Soucku bylo hned jasno. Vubec se nepozastavili nad tim, ze medium, high a ultra maji prakticky totozny vykon .. 😀 Tak ses tu dvakrat krasne ztrapnil, tak zas na par tydnu zalez zpatky na Diit. Tam si muzes brecet, jak chces.

      • Soucku ja jsem ty tvoje narky na diitu o BF V vykonu zbezne cetl. Samozrejme s AdBlockem. Moc dobre tu tou tvoji nezvladatelnou zasti pokrivenou logiku znam. A samozrejme nebude problem dosahnout s RTX na 60 fps @ 4k na RTX 2080 Ti.

       Uz ted je ten vykon 30 fps na Ultra. Po opravach tech bugu tam budeme 😉 Otazka je, jestli kvuli praci na battle royale se kompletnich oprav nedockame az nekdy v lete. To je ale znamy problem DICE, ne RTX technologie. Mezitim vyjdou dalsi hry, dokonce s globani iluminaci a raytraced stiny. Treba Enlisted zvlada uz ted 120 fps pri 4k, s kompletni globalni iluminaci a „many bounces“, tzn vysokou kvalitou:
       https://youtu.be/ZnQRzLZ5nEE?t=3m15s

       😉

      • „Počkej si…“ (Copyright by Crha) 😀 😀
       Enlisted – poslední Mohykán s grafikou 15 let starého Counterstrike, který ještě drží naději z Mauditova RT snu. 😀 😀 😀

      • No jiste, tohle vypada jako 15 let stary Counter-Strike 😀
       https://youtu.be/ZnQRzLZ5nEE?t=264

       Hlavne to srovnani, kdyz vypnout globlani iluminaci, tak je krasne videt raytracing vs aktualni rasterizace 😉 Uuuuplnej counterstrike 1.4 ceece. Soucek FTW! 😀 😀 😀 😀

      • Tak ty na tvé 1050Ti hraješ všechno na low, tak asi rozdíl mezi grafikou třeba toho BF V a tímhle nepoznáš, ale ta grafika Enlisted je těžký podprůměr.

       Navíc ta jejich globální iluminace není vůbec omezena na RTX řadu „RTX support is not required for our GI solution, it provides additional functionality/quality, and is available only with Vulkan support. Až ta hra za rok vyjde, tak se můžeme pobavit. 😀 „Počkej si“ 😀 😀 (Copyright by Crha)

      • To ale chapes blbe. Nerika to nic jineho, nez ze jejich implementace nevyuziva API Nvidie, ale Vulkanu. Stejne jako BF5 nepouziva API Nvidie, ale DirectX Raytracing (DXR). Tim padem ten jejich engine pobezi na vsem, co podporuje Vulkan raytracing. To je ted jen rada RTX od Nvidie. Nic jineho nema dostatecny vykon.

      • To chápeš blbě ty. Co je teď je navíc naprosto nepodstatné, když ta hra vyjde nejdřív za rok.

 4. Tuším, že to asi bude problém s implementací a ne obecně limit technologie, ale je podivné, že např. scéna s interiérem sice obsahuje „detail“ jako jsou reflexe, ale úplně tu chybí stíny, případně ambient occlusion efekt, což ovlivňuje výsledný dojem mnohem víc.

 5. Možná jsem to jen já, ale podívejte se na sloup vlevo a jeho odraz na podlaze. Z nějakého důvodu jsou lampy v odrazu matné. A odrazy na odraženém sloupu jasné.

  To mi nepřijde správně (v odrazu na zemi je jasnost lamp nižší oproti reálnému sloupu). To nevypadá korektně.

  • To je tim, ze originalni obraz je renderovany rasterizaci, zatimco odraz raytracingem. Prvni je aproximace, druhy ma fyzikalni zaklad. Je jasne, ze tam budou rozdily. Pokud by byly oba bud rasterizovane (s mirror efektem) nebo oba raytracovane, budou samozrejme stejne.

   • Hoho, takze vlastne rikas, ze kdyby se NVidia vykaslala na RT a originalni obraz i mirror rasterizovala, ze by to bylo lepsi nez rasterizace + raytracing?

    No zkus to Huangovi vysvetlit!

    Jinak ale souhlas, ze nejlepsi by bylo to prohnat pres raytracing cele, za 10 let to bude i realne.

 6. Clovek se vrati z par hodin fallouta a tady uz je zase nablito.

  https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/battlefield-v-rtx-ray-tracing-out-now/

  *We recommend in this first release of DXR that “DXR Raytraced Reflections Quality” be set to “Low” due to Battlefield V’s known issues when using “Medium”, “High”, and “Ultra” settings. EA, DICE, and NVIDIA will also continue to optimize this implementation and deliver regular updates.

  Although preferences will vary, we recommend disabling the following settings from Video – Basic when DXR is enabled for the best overall experience:

  Chromatic Aberration
  Film Grain
  Vignette
  Lens Distortion

  Nerekl bych, ze Dice dodali RT ne finalnim stavu, jak je ostatne jejich zvykem s day 0 kvalitou. Kdyz uz i nvidia politicky korektne upozornuje, ze to maj nejaky rozbity.

   • Přesně tak hoši, první ovladače na světě, první raytracingová hra na světě a místo 15FPS to má hratelných 24FPS+. A furt tady ohrnují rozmazlenci nos. Ono totiž i kdyby to mělo 160FPS tak by zase vadilo, že tamhle v odrazuje je bílá stěna víc bílá než by měla být a tamta žlutá je žlutější než žlutá apod… vlastně to vadí už i teď.

 7. Sranda jak by chtěl každý nejlépe do letošních Vánoc RT ve 4K rozlišení 120fps a nejlépe za 5 tis. Kč :)).
  NVIDIA inovuje, a jako každý inovátor za to trpí :). Někdo holt musí být průkopník, začíná tak všechno. Nejdřív stojí výrobek ranec a umí málo, časem se posuneme dál … vy plačky. 🙁

 8. Tak tomu říkám brutální damage control koženozelené fronty 😃

  Když bylo už před uvedením jasné, že RT je jen vějička, která nebude mít praktické využití, plácali tady zelení věrozvěsti pohádky o tom, jak to bude fungovat, navzdory dřívějším (a realistickým) prohlášením několika vývojářských týmů, že reálné bude spíše cca 60fps ve FHD pro nejvyšší model RTX karet. A kdo nenaskočil do hypetrainu o super výkonu RTX karet v RT, byl prohlášen za AMD fanatika. Dnes jsme se posunuli a čekáme na „doladění výkonu“ – navzdory tomu, že nvidia „úzce spolupracovala“ s DICE na vývoji BFV a samotnou hru kvůli téhle nesmyslné patálii o měsíc odložili. Připomínám, že BFV je evoluce frostbite enginu, který tu je už roky (a je použit nejen v hrách série BF, ale jedná se o „kmenový“ engine EA, na kterém běhá vícero herních titulů), tudíž kecy o „ladění výkonu“ jdou téměř výlučně za hypem jménem RT.
  Nakonec jsme se dočkali výsledků, které mají k reálnému raytracingu asi stejně daleko jako klasická metoda vykreslování, jde stále o nedokonalou aproximaci a simulaci raytracingu, navíc omezenou na některé objekty a vlastnosti materiálů. To vše za cenu extrémních HW požadavků, ceny a komplexnosti pro vývojáře.

  Pokud někdo naivně čeká, že se to zázračně zlepší alespoň o desítky procent, tak se mýlí. Pokud někdo čeká, že to další generace posune na použitelnou míru alespoň v hiendu, tak se mýlí taky. Pokud někdo čeká realistické scény, alespoň na úrovni raytracingu z dob 16-bitů (tj. cca 25 let zpět), tak se mýlí rovněž. Raytracing (ten pravý, ničím neoje*aný) je totiž matematická úloha, jejíž výpočetní náročnost roste s velikostí a složitostí scény geometrickou řadou. A na to nebude stačit ani přechod na 7nm. Na to bude třeba (pokud se to vůbec uchytí) zásadní změna designu grafických čipů, způsobu, jakým fungují. Rozhodně nebude stačit přidat do GPU pár modulů, nazvat je „tensor cores“ a myslet si, že je hotovo.

 9. No když už tu 2070ku mám, tak si to rozhodně vyzkouším. Nekupoval jsem ji kvůli DXR, ale výsledky v rozlišení 2560×1440 na Ultra 33 FPS a Low 46 FPS, mi ani zdaleka nepřijdou hrozné. Možná na dnešní zhýčkanou dobu, ale mulťák nehraju a na soutěže seru. Nevím, hoši a děvčata, jak dlouho hrajete hry Vy, ale já už od dob kdy ideální FPS bylo pětadvacet, kdo měl třicet byl king, a hratelné minimum bylo patnáct. Napsal jsem to slovně, abyste si nemysleli, že jsem se uklik. Mám ale kámoše, co dokázal zahrát i hru, která mu promítala diáky. Prostě to chtěl dát, takže neváhal 65x vyzkoušet ten správný pohyb myši a okamžik stisku spouště, aby vychytal zásah mezi oči, přestože nepřítele mu hra poprvé „promítla“, až když už ležel na podlaze 🙂 a šlo se na další roh. Osobně lituji, že se víc nechytil PhysX, protože ten dokáže udělat pro pocit realističnosti mnohem víc než tohle grafické pozlátko, ale vítám každou snahu o vylepšení, byť jen mírné. Ačkoliv jak se říká, méně je někdy více.

  • Ja hral kdysi privni Crysis na HW, ktery to jejich demo davalo na 22fps.. A taky jsem hral, takze z toho pohledu je to pravda co pisete. Nicmene doba se posunula, komfort je vetsi a ono tech 60fps je opravdu lepsi herni zazitek. Mne osobne prijde „ok“, pokud ta hra drzi minmalne tech prumernych 40fps a nema to u toho dropy, nicmene to zalezi od toho, jak je ta hra rychla. Problem tady je, ze tech AVG 46 vs Min 33 min, ze se plynulost hrani bude nejspise dost snizovat. Ta hra je rychla i bez MT. Kdyby to nemelo tyhle dropy, tak by to i slo.takhle si nejsem jisty..

 10. Cinkněte někdo pls do Bohnic, ať dnes dají Mauditovi dvojitou medikaci. 😀 😀 On by ten BF nemusel rozdýchat, když nám tu před dvěma měsíci tvrdil:
  „v Battlefieldu po raytracing patchi nebude problem 60 fps @ 4k na RTX 2080 Ti.“
  https://www.cnews.cz/nvidia-geforce-rtx-turing-recenze-odklad-19zari#comment-194407

  😀 😀 Tento patologický lhář a notorický vymlouvač se tu bude kilometrovýma slohovkama vymlouvat a okecávat skutečnost, že byl celou dobu vedle jak ta jedle a to úplně ve všem. 😀

  • Ťažko sa niekedy vidí krajšia ukážka toho, ako sa niekto dokáže tešiť, že niečo nevyšlo. Teda keď si to aspoň myslí. 🙂 Maudit často zbytočne preháňa a háda sa, ale toto nie je o nič lepšie. Podľa mňa tie prvé výsledky vôbec nie sú zlé ani čo sa týka výkonnosti (odrazu je 2080 Ti namiesto FHD dobrá do 2K a do 4K jej chýba málo (priemer v pohode, minimá sa ešte môžu zdvihnúť)). Čo tak sa radšej baviť normálne a nie na úrovni „gaytracingu“. 🙂 Fakt ma nikdy v minulosti nenapadlo, že keď sa raz začne konečne používať RT (aj keď iba v plienkach), tak budú ludia dúfať, že to nevíde.

   • On se ale neraduje, on je v totalni depce 😀 Raytracing jak se ukazalo realne funguje, po oprave bugu v BF5 by mel dostat k hranici 60 fps @ 4k, zatimco „nejlepsi“ grafika AMD je s ocasem mezi nohama v mainstreamu (a to jeste jen tak tak).

     • Samozrejme. Pokud ale nahradi raytracingem narocne efekty – stiny, ambient occlusion, pruhlednosti, zrcadlove efekty, ..

      BF5 nenahrazuje nic z toho. Pouziva RT reflections misto screen-space reflections, coz je naprosto nenarocny efekt.

      • ROFL! Král všech výmluv nezklamal jako vždy a sní si dál svůj raytracingový sen. 😀 😀

      • Kdybys měl dutá makovičko alespoň průměrné IQ, pochopil bys, že když oddělali jeden efekt z klasické rasterizace a dali ho na RT cores, tak by dle tvé teorie mělo dojít ke zrychlení nebo alespoň zachování rychlosti vykreslování. Což se nestalo a rychlost spadla na polovinu. Proč asi… Inu, protože RT cores jedou i s tím jedním efektem na 100% vytížení a zpomalují tak vykreslování. O přidávání nějakých dalších RT efektů tak nemůže být ve stávající generaci vůbec řeč. 😀

      • Cece Maudite, ty jsi opravdu duty jak bambus. Je to presne ja pise Aznoh.. RT cores, at je to uz cokoliv, jedou na max a zbytek karty se flaka, protoze zbylou cast sceny ma uz davno vyrenderovanou. Pokud ti to stale nedochazi, tak se podivej, ze se zapnutym RT je spotreba nizsi, kdyz to ve vysledku funguje podobne jako fps lock, protoze to generuje sotva 60fps na 2080Ti..

   • Vážně? hláška „Radeony zrají jako víno“ u mnoha zdejších diskutérů patří k do zlatého slovníčku. Podobně se pamatuji jak titiž lidé zpochybňovali smysl DX12 v době, kdy ho mělo AMD a nvidia ne.

    Takže s tím odsuzováním škodolibosti opatrně, abys taky nestřílel do řad zelených.

    Tak sorry, že jsem sem dal desetihodinovou smyčku zeleného monkeydance.

    • Mne je jedno kto takto reaguje a z ktorej strany. Nepáči sa mi to ani v jednom prípade. Problém s tým zeleným monkeydance ako to nazývaš je, že Huang na tej prezentácii to, že to funguje, spomínal v rámci vysvetlovania RT. Že ak sa použije na rendering RT, tak dané fíčury fungujú out-of-box (z toho to It just works). A v tom má pravdu. To, že sa to teraz dáva do spojitosti s tým, že implementácia RT nebola tak pripravená ako sa prezentovalo, je taká nútená snaha sa posmievať, že niečo akože nevyšlo. Preto nad tým krútim hlavou. Že sa to takto nezmyselne otočilo a používa sa na celkové zosmiešňovanie aktuálneho RT a celkovo je to ako keď sa malé deti radujú, že sa inému niečo stalo. Očakával by som, že ludia, čo toto viac sledujú, budú skôr písať o technológii ako takej a nie riešiť všetky technoollógie iba skrz toho, kto ich vydá alebo kto s nimi príde. Takže by som očakával podobné nadšenie ako keď prišlo Mantle. Lebo teraz sú tu niektorí ludia presne v takej pozícii ako kritici Mantle len preto, lebo to riešila AMD.

 11. CIste teoreticky… kdyby NV technoligie RT byla schopna generovat duplikovane „RT efekty“ v momente kdy nestiha, nejakym asi asynchronnim procesem, tak by mozna ani tak moc nevadilo, ze je to generovani tak pomale. Zbytek karty by generoval normalne dal, vysledne fps by neklesali a RT engine by v momente, kdy tu „RT sceenu“ nema hotovou, ale zbytek renderu by uz byl, poslal predchozi vysledek jako duplikat a zbytek karty by se tim nezpomaloval.
  Mozna by to nebylo uplne koser, ale podle mne by to vcelku teoreticky mohlo fungovat a aspon by to bylo normalne hratelne..