Už je to téměř jisté. Nvidia uvede hned dva nové přehrávače Shield TV

0
Nvidia Shield TV Pro 2019
Nvidia Shield TV Pro 2019

Je to bezmála pět let, co Nvidia uvedla krabičku Shield TV. Dodneška zůstává nejspolehlivějším zařízením platformy Android TV. Americká firma přehrávač pravidelně doplňuje o nové funkce a postupně upgraduje i na další verze Androidu. Vytvořila také nové revize.

V roce 2017 uvedl Shield v menším balení, který měl navíc nižší spotřebu než původní model. Specifikace jinak byly stejné (až na chybějící microSD slot u nové revize). Kromě toho jsme se dočkali i varianty Pro s integrovaným 500GB diskem.

Brzy dorazí další revize. Naznačují to alespoň četné úniky informací, které před týdnem vyvrcholily tím, že dva americké e-shopy již přehrávače zařadily do svých katalogů (brzy je zase stáhli). K oficiálním uvedení by mělo dojít příští týden 28. října. Co nás čeká?

RECENZE: Nvidia Shield TV 2017

Překvapivě hned dva Shieldy. Ten první nazvaný opět Shield TV bude mít podobu válečku a bude po konektorové stránce ochuzen a bude mít jen 8GB úložiště. Shield TV Pro si zachová vzhled předchůdce, ale už bude bez HDD.

Takhle budou vypadat Shield TV Pro a Shield TV 2019 (foto: Android PCTV)
Takhle budou vypadat Shield TV Pro a Shield TV 2019 (foto: Android PCTV)

Oba poběží na čipsetu nazvaném Tegra X1+, který má být o 25 % výkonnější než předchůdce. Detaily ale zatím neznáme. Každopádně nejde o Tegru X2, ale pravděpodobně o die-shrink Tegry X1, kterou už najdeme v letošních verzích Nintenda Switch a Switch Lite. Nintendo ponechalo čipu původní výkon, ale díky efektivnější výrobě ušetřilo energii, což je u mobilního zařízení klíčové. Shieldy ale budou napájeny ze sítě, takže mohou běžet na vyšších taktech nehledě na spotřebu.

Díky lepšímu procesoru chce Nvidia nabídnout „AI Upscaling“, tedy lepší převod obrazu z nižšího rozlišení do 4K. Oba přehrávače budou nově nativně umět HDR formát Dolby Vision. A nový bude též dálkový ovladač, který má více tlačítek (dokonce podsvícených) a nezvyklý trojhranný profil. Ceny by měly být okolo 150 a 200 dolarů. Přesnější informace včetně detailních specifikací se dozvíme již brzy.

via Android Police a The Verge


Už je to téměř jisté. Nvidia uvede hned dva nové přehrávače Shield TV
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 6 hlas/ů