Už je to téměř jisté. Nvidia uvede hned dva nové přehrávače Shield TV

0

Je to bezmála pět let, co Nvidia uvedla krabičku Shield TV. Dodneška zůstává nejspolehlivějším zařízením platformy Android TV. Americká firma přehrávač pravidelně doplňuje o nové funkce a postupně upgraduje i na další verze Androidu. Vytvořila také nové revize.

V roce 2017 uvedl Shield v menším balení, který měl navíc nižší spotřebu než původní model. Specifikace jinak byly stejné (až na chybějící microSD slot u nové revize). Kromě toho jsme se dočkali i varianty Pro s integrovaným 500GB diskem.

Brzy dorazí další revize. Naznačují to alespoň četné úniky informací, které před týdnem vyvrcholily tím, že dva americké e-shopy již přehrávače zařadily do svých katalogů (brzy je zase stáhli). K oficiálním uvedení by mělo dojít příští týden 28. října. Co nás čeká?

RECENZE: Nvidia Shield TV 2017

Překvapivě hned dva Shieldy. Ten první nazvaný opět Shield TV bude mít podobu válečku a bude po konektorové stránce ochuzen a bude mít jen 8GB úložiště. Shield TV Pro si zachová vzhled předchůdce, ale už bude bez HDD.

Takhle budou vypadat Shield TV Pro a Shield TV 2019 (foto: Android PCTV)
Takhle budou vypadat Shield TV Pro a Shield TV 2019 (foto: Android PCTV)

Oba poběží na čipsetu nazvaném Tegra X1+, který má být o 25 % výkonnější než předchůdce. Detaily ale zatím neznáme. Každopádně nejde o Tegru X2, ale pravděpodobně o die-shrink Tegry X1, kterou už najdeme v letošních verzích Nintenda Switch a Switch Lite. Nintendo ponechalo čipu původní výkon, ale díky efektivnější výrobě ušetřilo energii, což je u mobilního zařízení klíčové. Shieldy ale budou napájeny ze sítě, takže mohou běžet na vyšších taktech nehledě na spotřebu.

Díky lepšímu procesoru chce Nvidia nabídnout „AI Upscaling“, tedy lepší převod obrazu z nižšího rozlišení do 4K. Oba přehrávače budou nově nativně umět HDR formát Dolby Vision. A nový bude též dálkový ovladač, který má více tlačítek (dokonce podsvícených) a nezvyklý trojhranný profil. Ceny by měly být okolo 150 a 200 dolarů. Přesnější informace včetně detailních specifikací se dozvíme již brzy.

via Android Police a The Verge

Už je to téměř jisté. Nvidia uvede hned dva nové přehrávače Shield TV
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 6 hlasů