T-Mobile a Vodafone spojily síly. Společně postaví milion optických přípojek

8
Optický internet Depositphotos
Optický internet
-
Zdroj: Depositphotos

Dva mobilní operátoři se dohodli na společné stavbě optických sítí i na následném sdílení této infrastruktury. Součástí dohody je i vzájemné zpřístupnění části už vybudovaných přípojek na území různých měst včetně Prahy a Brna.

Domácnostem tato spolupráce přinese nejen rychlejší dostupnost internetu nové generace, ale i konkurenční nabídky tarifů obou operátorů. Ty se zřejmě cenově nebudou výrazně lišit, ale může to být výhodné pro ty uživatele, kteří mají od jednoho operátora více služeb. Podobně již spolu staví sítě také třeba T-Mobile a Cetin.

„Už dnes Vodafone nabízí připojení k internetu rychlostí 1 Gb/s pro 1,6 milionu domácností a firem. Po dokončení projektu bude Vodafone nabízet multi-gigabitové připojení více než polovině českých domácností. Souběžně budeme dál zlepšovat parametry naší stávající sítě. Chceme přispět k tomu, aby se Česká republika zařadila mezi nejvyspělejší státy světa. A k tomu jsou kvalitní sítě potřeba,“ říká Petr Dvořák, generální ředitel společnosti Vodafone Czech Republic.

„Naším dlouhodobým cílem je postupné pokrytí celého Česka vysokorychlostním internetem. Stabilní a dostupné připojení zvládající velký objem přenášených dat je pro konkurenceschopnost lokálních firem, ale vůbec celé země naprosto klíčové. Už v loňském roce se nám podařilo přivést k optice 284 tisíc domácností v 75 městech a dohoda o spolupráci nám umožní postup výstavby klíčových infrastruktur výrazně zrychlit. Do projektu vnášíme své know-how v budování optické infrastruktury a nejmodernější technologie v oblasti FTTH – Fiber to The Home,“ dodává José Perdomo Lorenzo, generální ředitel společnosti T-Mobile Czech Republic.

zdroj: TZ Vodafone

T-Mobile a Vodafone spojily síly. Společně postaví milion optických přípojek
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (85%) 4 hlasů

8 KOMENTÁŘE