Ukrajinské televizní stanice lze naladit v Česku, ale jen u některých operátorů

0
Kyjevská televizní věž
Kyjevská televizní věž
-
Zdroj: Depositphotos

V Česku stále přibývá lidí z Ukrajiny, kteří utekli před válkou. Televizní vysílání v jejich rodném jazyce by pro ně mohlo být užitečné. Některé internetové televize mají v nabídce ukrajinské TV stanice a spuštěno je také rádio.

aktualizováno: 19.4. u O2 TV, SledováníTV a Vodafone TV nově naladíte dětskou stanici Nickelodeon Ukraina Pluto

aktualizováno: 4.3. přidalo stanici Ukraina 24 také Kuki

aktualizováno: 9.3. přidalo stanici Ukraina 24 také Telly. „Naprosto odsuzujeme současnou ruskou agresi vůči suverénnímu státu Ukrajina. Od roku 2014, kdy Rusko vyvolalo ozbrojený konflikt na ukrajinském Krymu, jsme z naší nabídky stáhli veškeré ruské zpravodajské kanály vysílající proputinovskou propagandu,“ vysvětluje Vladimír Rusnák, ředitel televize Telly.

aktualizováno: 10.3. přidalo stanici Ukraina 24 v SD rozlišení O2 TV.


Zřejmě si teď nikdo z uprchlíků nebude zřizovat placenou placenou televizi, ale mohou třeba bydlet v místě, kde již internetové televize dostupná je. Dnes jednu ukrajinskou TV stanici doplnil do své nabídku Vodafone TV a uspějete i u některých jiných operátorů.

Vodafone TV svou programovou nabídku rozšířil o ukrajinskou stanici s názvem 1+1 International. Začne vysílat zítra 4. března na 159. pozici a nekódovaně. Dostupná bude pro všechny tarify. Ukrajinci si najdou své i u operátorů SledováníTV a LepšíTV.

SledováníTV vysílá v základním tarifu stanice UA TV a Ukraina 24. Také Lepší TV má v nabídce stanici Ukraina 24. Ostatní operátoři, alespoň podle aktuálních nabídek na svých webech, v současnosti ukrajinské stanice nenabízí. Některé ukrajinské TV stanice by měly vysílat i prostřednictvím satelitního vysílání, ale pravděpodobně jen kódovaně.

Přehled ukrajinských televizních stanic v Česku

  • Stanice 1+1 International (web) je kanál zaměřený na ukrajince žijící v zahraničí a na Ukrajině vysílá pod názvem 1+1. Patří do skupiny 1+1 Media Group a majitelem by měl ze 70 % být Ihor Kolomoyskyi. Ten byl v minulosti na straně bývalé premiérky Yulie Timošenkové. Naladíte u Vodafonu.
  • Ukraina 24 (web) je zpravodajský kanál patřící pod skupinu Lux Television and Radio Company. Pokrývá politiku, ekonomiku i sport. Majitelem by měla být Kateryna Kit-Sadova, manželka současného starosty města Lvov. Naladíte u SledováníTV, LepšíTV a Kuki.
  • UA TV (web) je televize státní agentury Ukrinform. Ta byla založena již v roce 1918 v krátkém tehdejším období ukrajinské samostatnosti. Naladíte u SledováníTV.

Český rozhlas včera začal šířit vysílání Rádia Ukrajina, naladit jej můžete přes mobilní aplikaci MujRozhlas nebo přes internet. Připravuje také spuštění podcastu Novinky pro Ukrajince v Česku v ukrajinštině.

Ukrajinské televizní stanice lze naladit v Česku, ale jen u některých operátorů
Ohodnoťte tento článek!
2.7 (54.78%) 23 hlasů