Všechny kryptoměny jsou „podvod“, říká tvůrce Dogecoinu

12
Dogecoin
Dogecoin
-
Zdroj: Depositphotos

Jackson Palmer vytvořil v roce 2013 virtuální měnu Dogecoin jako vtip – mem odkazující na pejska Shiba-Inu. V té době měl Bitcoin násobně nižší cenu a postupně vznikaly další kryptoměny. Nyní tvůrce Dogecoinu prohlásil, že kryptoměny slouží jen pro zvýšení bohatství již bohatých.

„Kryptoměny jsou hyperkapitalistická technologie postavená primárně k posílení bohatství a vyhýbání se daním“. Palmer se po dlouhé době veřejně ozval na Twitteru s tímto kontroverzním příspěvkem. Po letech zkoumání prý přišel na to, že všechny kryptoměny jsou jen podvod. Vytvořili jej bohatí, aby se stali ještě bohatšími.

Dogecoin, který Palmer vytvořil spolu s Billy Markusem (ten jeho slova potvrdil), má nyní tržní kapitalizaci okolo 25 miliard dolarů a stále patří mezi deset nejsilnějších kryptoměn. Přestože byl stvořen jako vtip (a vycházel z forku Litecoinu). Jeden Doge se obchoduje přibližně za 20 amerických centů.

Pokud by šlo o hacknutý účet a zprávu, kterou za Palmera napsal někdo jiný, už bychom to nejspíše věděli.

Kryptoměny podle Palmera ovládá kartel velmi bohatých lidí, kteří využívají naivitu i zoufalství lidí z běžných FIAT měn. Sám prý s kryptoměnami skončil v roce 2015. V té době Palmer i Markus z Dogecoinu odešli a označili komunitu kolem kryptoměny v dnešní době populárními nálepkami „white male-dominated“. Jejich světonázor je tedy v souladu s jejich nedávnými tweety.

zdroj: Techspot

Všechny kryptoměny jsou „podvod“, říká tvůrce Dogecoinu
Ohodnoťte tento článek!
3.6 (72.5%) 24 hlasů

12 KOMENTÁŘE

  1. Tak u kryptomen mi nejak nevadi, ze diky nim budou bohati jeste bohatsi. Sice jasne, vime, ze je to blbost a ze nekdo klidne i hodne zbohatne a nekdo prodela i kalhoty, ale kazdyho vec. Za to takove dotace EU take stvorene za ucelem, aby bohati byli jeste bohatsi, tam mi to vadi hodne!

    • Když se podívám do seznamu těch veřejně známých nejbohatších lidí planety, je to samý muž a běloch. Seznam by možná vypadal trochu jinak, když by obsahoval i otrokáře z Afriky, veškeré jmění diktátorů apod.
      Prostě boháči účelově hýbají cenou kryptoměn, pár lidí se s nimi sveze a vydělá taky, zbytek lidí na to doplatí.

  2. vse co je nekym kontrolovane je podvod, i fiat meny tu jsou od toho aby drzeli stat nahore a mohl tak vybirat od obcanu treba dane, komodity totez, a ze nektere staty tohoto sveta drzi nejen kontrolu nad svym fiatem, ale i nad nekteryma komoditama, vzdy bude nekdo kdo vydela a mnohem vice tech co prodelaji, at je to dolar, koruna, euro, zlato, stribro, ropa, bitcoin, dogecoin

    pro nas mensi stradatele je nejlepsi ochranou diverzifikace do co mozna nejsirsiho portfolia investic, ono nemusi prset, ale hlavni je ze kape , tak si zkuste treba virtualni tezbu kde vyplaci od 10k satu rollercoin.com