Euro.cz Finance.cz Cnews.cz Edna.cz VideaČesky.cz Více
Flek.cz Profit.cz CoChceš.cz WoT.cz Raketka.cz Hryprodivky.cz Zdn.cz Nasvah.cz LetenkyLevne.cz Stahnu.cz Mujsoubor.cz Kniha.cz Více

Alcatel chystá 8" tablet se systémem Windows 10 Mobile. Ano, tím pro mobily [CES]

Čínský výrobce zítra v Las Vegas na veletrhu CES představí 8" tablet s mobilními desítkami. Přesné detaily zatím neznáme, ale měl by být levný a obsahuje čipset od Qualcommu s podporou LTE. Nechybí mu ani GPS, dva fotoaparáty a prý s ním bude možné také telefonovat. Zatím ale není jisté, jestli přes mobilní síť, nebo jen VoIP (integrovaný Skype). Druhá možnost je pravděpodobnější.

Alcatel OneTouch Pixi 3 8
Alcatel OneTouch Pixi 3 8" tablet

Alcatel OneTouch Pixi 3 8" tablet, tak zní celý název zařízení, jež má pokračovat v duchu tabletů postavených na systému Windows RT. Spustíte na něm pouze aplikace napsané pro mobily nebo univerzální pro mobily/desktopy. Avšak nikoliv klasické programy pro platformu x86 (Win32). Je tedy otázkou, jaké s ním má Alcatel ambice, když tablet neobsahuje užitečnější Intel Atom a nemůže se chovat jako běžný počítač, což je u tabletů s Windows velká výhoda.

 

Microsoft výrobcům podobný hybrid nebrání vytvořit. V podmínkách píše o maximální úhlopříčce displeje 8 palců. Čipsetem bude na 99 % Snapdragon 210 se čtyřmi slabými jádry Cortex-A7 (až 1,1 GHz) a grafikou Adreno 304. Je to ten nejhorší možný základ pro Windows. Tipuji, že kvůli zachování nízké ceny bude tablet obsahovat jen 1 GB RAM a 8 GB flash paměti. Rozlišení displeje nejspíš bude 800 × 1280 px.

Zdroj: Alcatel

Oblíbené Tisk E-mail
Další články na téma: 
Reklama

Komentáře

HP chystá dobře vybavený mobil na úrovni Lumie 950XL s W10 Mobile včetně Continuum.

Jj, zaslechl jsem. Napíšu o tom, až to bude oficiální. Acer také představil ten svůj Jade Primo se Snapdragonem 808 už v říjnu, ale furt jej nemá v obchodech. :(

Nojo, Acer asi nechtěl dát do obchodu polofunkční mobil, stačí, že si udělal ostudu Microsoft. Teď už jsou snad W10M vyladěné dostatečně na to, aby šly prodávat.

Celku si viem predstaviť 8 palcový tablet s windows mobile. Najmä po tom čo som videl na mojom 6 palcovom telefóne ako vyzerá prostredie keď sa nastaví škálovanie veľkosti na 125%.
Pozrite si printscreeny.
http://tinyurl.com/gqbe9xp

Určite je to nedorobok, ale všetci vieme windows mobile je a ešte dlho bude nedorobok.

Takto veľkému tabletu už bude chýbať horizontálny štart s dlaždiciam či dve aplikácie vedľa seba.
http://tinyurl.com/hxcorlw

Reklama