Sonos představil zmenšený subwoofer Sub Mini

1
Sonos Sub Mini 13
Sonos Sub Mini
-
Zdroj: Sonos

Sonos dnes představil malý subwoofer. Zmenšenou verzi reproduktoru Sub nazvanou Sub Mini. Proti velkému Subu má poloviční cenu a velké ambice.

Sonos pokračuje v uvádění levnějších verzí svých reproduktorů. Vedle televizního Beamu přišel s levnějším osekaným modelem Ray a teď přišla řada na subwoofer. Pravdou je, že velký Sub je dost specifický reproduktor vhodný spíše pro fajnšmekry a dostatečné basy získáte i bez něj. Sub Mini tak zkusí vyplnit mezeru pro zákazníky, kteří nepotřebují až tak výrazné hloubky a basy.

Podle Sonosu se nejvíce hodí právě jako doplněk k reproduktorům Beam a Ray. Zatímco velký Sub (3. generace) stojí přes dvacet tisíc, Sub Mini bude stát 12 990 Kč. V prodeji bude od 6. října v typických barvách černá a bílá.

Sub Mini má válcový tvar, uvnitř dva 6″ měniče namířené proti sobě a zesilovače třídy D. Podle Sonosu zvládá frekvence od 25 Hz. Připojení do multiroomu, respektive k soundbaru slouží 100Mb/s ethernet nebo Wi-Fi 5. Propojit půjde samozřejmě i s reproduktory z IKEA řady Symfonisk.

Zdroj: Sonos

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Vždy se mi „líbí“ když někdo napíše „vládne od ** Hz“ ale bez uvedení tolerančního pásma, to teoreticky zvládne jakýkoliv bas či širokopásmo, jen je otázka, zda to člověk opravdu uslyší… Pokud kupuji ozvučení je kvalita zvuku důležitější než design aspoň pro mne určitě, tím netvrdím, že vzhled důležitý není. Ale reproduktory primárně poslouchám. Každopádně slušný výrobce uvádí všechny parametry.